Tráviace problémy po červenej paprike

8. apr 2024

Ahojte. Chcem sa spytat, ci je tu este niekto, komu konzumacia cervenej (sladkej) papriky sposobuje tazobu na zaludku, nevolnost. Uz sa mi to stalo druhykrat, ale kedze som zjedla fakt male mnozstvo (polku papriky), nechce sa mi verit, ze z toho mi je naozaj tak zle…

snehulak77
8. apr 2024

Tak paprika je dosť ťažká na žalúdok. Ja trávenie citlivé nemám vôbec ale teda paprika mi niekedy nesadne tiež...

lonely66
8. apr 2024

áno. červená paprika je ťažká na žalúdok. niektorým ľuďom následne (na druhý deň) spôsobí aj hnačky alebo bolesti brucha. pol papriky je dosť, ak máš takéto ťažkosti. nabudúce si daj len nejaký prúžok papriky a uvidíš..

egonsk
8. apr 2024

asi ta nepotesim, ale ano, mozes s tym mat problem. Ja tiez mam problem s travenim kupovanej papriky od istej doby.

zena666
8. apr 2024

Ja nemôže ani mletú 🤷‍♀️😀 áno veľa ľudom je tažko z papriky

thirstymonk
8. apr 2024

Polku papriky, som človeče nezjedol za celý život :D Moja babka má podobné problémy. Nemôže papriku, lebo len malinkého množstva jej je hneď zle. Dedo teda robí klobásy bez papriky (segiň). Je to úplne normálne a relatívne časté.

autor
8. apr 2024

Ludia, ja som teraz v takom soku 😀 fakt som netusila, ze paprika je takato zakerna na travenie 😀 vdaka za vase reakcie, budem sa jej teda zdaleka vyhybat…

egonsk
8. apr 2024

Zelena hrubostenna a kapia sa vacsinou tazsie travi, potom zelena tenkostenna (PCR) ti moze lezat na zaludku dlhsie, najmenej zvykne zlta a cervena hrubostenna robit problemy, ale zial ta cervena je velmi sladka a niekto po nej tiez citi tazobu (no travi sa podstatne rychlehsie ako zelena).

gab
8. apr 2024

cerstva paprika je naozaj zahul na zaludok a zlcnik. Mne osobne, ak je jemne do chrumkava podusena ale len sama o sebe na masle, nevadi.
Ale dusene kusky v gulasi, pripadne v omacke k mäsu a cerstvu nemôzem vôbec.

buberova
8. apr 2024

Ja si tiež všímam, že po paprike sa mi dosť dlho a dosť solídne grgá 🤣🤣🤣 Takže tiež z toho asi moje trávenie nie je extra nadšené... Ale musí sa s tým zmieriť 😁

egonsk
8. apr 2024

@gab podla mna je to nejakou chemiou, ktorou sa striekaju, alebo pestuju. S doma dopestovanymi taketo problemy nemam, len ozaj velmi vynimocne.

gab
8. apr 2024

@egonsk ano, suhlasim. Ja mam alergiu na paradajky, z kupenych sa vyhodim cervenymi flakmi po tvari.
U kamosky na zahrade som jedla cerstvo odtrhnute z krickov a nic mi nebolo.

eeffka
8. apr 2024

Mne je zle aj z pruzka papriky na chlebicku ked zjem mysliac ze je to paradajka. Oberam dole a proste to nejem.

butterflyeffect
8. apr 2024

Ja nemozem papriku ziadnu v surovom stave,ani kusok grga sa mi po nej este 2 dni, citim tlak a bolest na zaludku, prakticky odjakziva ….co sa tyka vo vareni tam je to podl mnozstva a dlzky upravy-napr v gulase mi nevadi, leco mi robi uz obcas problem, takisto plnenu papriku nemozem

butterflyeffect
8. apr 2024

@egonsk mne to robi aj domaca paprika bez chemie a poatreku…