Tráviace problémy, nafukovanie, napínanie, nevoľnosť a úzkosť

zobaka
31. aug 2020

Ahojte, uz asi tyzden sa trapim s travenim, hocico zjem, alebo aj ked nezjem, putuju mi pichave bolesti po bruchu a pod rebrom, do chrbta, zo vsetkeho mi je tazko, citim sa nafuknuta, mam pankreolan a oprazole, ale nejak to neprechadza...taketo problemy mavam casto, potom pride obdobie kludu, ale teraz zase vyrazne zhorsenie, samozrejme mam uz z toho uzkosti, ktore sa zhorsili odkedy nemozem normalne fungovat pre neprijemne stavy v bruchu, stretli ste sa s tym co vam pomohlo? Dakujem

nelca0510
31. aug 2020

Boli ste s tým u lekára? Ak nie, tak bežte.

ivaa_
31. aug 2020

@zobaka ahoj , nemôžeš mať alergiu na nejaké konkrétne potraviny ? Keď máš už dlhšie tieto problémy , gastro a sono brucha si mala v poriadku ?

yanka239
31. aug 2020

možno máš SIBO - syndróm priepustného čreva, pozri videá od dr. Bukovského alebo jeho knihu Zachráňte svoje črevo....pri takýchto problémoch je potrebná diéta, vylúčiť niektoré potraviny a uvidíš, či sa ti zlepší zdr.stav

miky25117
31. aug 2020

Mala som to isté šla som na gastro a tam zisteny vred urcite by som šla na vysetrenie

zobaka
autor
31. aug 2020

nelca - bola davnejsie, ja mam take epizody, ktore prejdu za par dni, ale na gastro nie, raz som uz bola pred dverami, ale zutekala som, mam panicku hrozu z hadice, usg organov som mala ok

iva - mam alergiu na potraviny niektore...asi budem musiet vysadit lepok, gluten zatial na hranici

yanka - aj to moze byt, ja uz mam v hlave katastroficke scenare

zobaka
autor
31. aug 2020

@miky25117 mozem poprosit blizsie ake ine priznaky este si mala? dakujem

zobaka
autor
31. aug 2020

este doplnim nemam ok stolicu...pred pracou rano hnacka, cez dovolenku sa mi travenie zlepsilo, ale zase po navrate som v prdeli...

yanka239
31. aug 2020

@zobaka daj si urobiť vyšetrenia, to SIBO sa robí cez dychový test.....máš aj histamínovú intoleranciu?

zobaka
autor
31. aug 2020

@yanka239 tu nemam, mala som vysledok 16, myslim histaminovu, potravinove alergie mam na jablka, hrusky, marhule, paradajky, orechy skoro na vsetko co mi robila, laktozovu nemam...gluten hranicny o SIBe mi na alergo nic nevravela, to asi skor gastro ak sa odhodlam

miky25117
31. aug 2020

@zobaka mala som neprijemne bolesti ktoré mi isli až do chrbta stále nafuknuta občas nechutenstvo inak nič plus som mala zápal dvanactniku tak to moze byť aj to ale dala by som si to vysetrit gastro je sice neprijemne ale dá sa vydrzat dostala som lieky dietu a už mám všetko vyliecene

zobaka
autor
31. aug 2020

@miky25117 no tak hej nafuknutie az do chrbta, akokeby zlcnik, zaludok ako taky ma neboli...ale vsetk co zjem hned mam tlaky ako na wc..celkovo velmi zle znasam stres, ale asi sa zrejme musim odhodlat na to nestastne gastro

miky25117
31. aug 2020

@zobaka tiež som myslela že zlcnik ale na sone bolo všetko ok tak som sa potom sama pytala na gastro lebo ma každý odbil že to mám z chrbtice

zobaka
autor
31. aug 2020

@miky25117 no to uz hadam clovek vie, ci je to z chrbtice...to je hrozne fakt, cize ziadna operacia, len lieky? ja mam zatial ten Oprazole trosku to ukludnuje..ale na to drazdenie criev nie, ale aspon tie nafuky

miky25117
31. aug 2020

@zobaka ano len lieky a dieta bola som zrovna na kontrole a všetko krasne zmizlo a to som mala vred 2cm velký

zobaka
autor
31. aug 2020

@miky25117 no parada...a zatial co mam vysadit? ak mozes poradit...kym sa tam dostanem, dakujem

miky25117
31. aug 2020

@zobaka skus dietu nejest červené maso žiadne korenie nič vyprazane a pečivo biele aspon den stare kavu len slabu a s mliekom ešte je dobrý kefir piť

cecilia29
31. aug 2020

Zlcnikovy piesok nevidiet na usg, skor na MRI ...a poukazu nan aj krvne pecenove testty

miky25117
31. aug 2020

@zobaka vlastne skus vysadit všetko čo zvyšuje zaludocne kyseliny

zobaka
autor
31. aug 2020

@miky25117 dakujem, no ten mam rada to mozem

zobaka
autor
31. aug 2020

@cecilia29 bola som na usg hej to hovorila, ze piesok nevidno a mam nejaky divnejsi tvar od narodenia zlcnika udajne tak mozno blbsie vyprazdnovanie, no nic dam si dietu na par dni a pridam aj probiotika a pankreolan pravidelne, kym sa mi neulavi

hettinka
31. aug 2020

@zobaka to bude asi zlcnik. Pomoze operácia.

zobaka
autor
31. aug 2020

@hettinka zlcnik, pecen ok...na usg, cize nikto mi to operovat nebude

hettinka
31. aug 2020

@zobaka skús iné pracovisko.

miskaska
31. aug 2020

Ked mas strach z hadice, tak sa da absolvovat v narkoze. Lebo to je dolezite vysetrenie.

cecilia29
31. aug 2020

@zobaka ako vravim, moze ti robit problem aj ked usg je ok. Krv - pecenovky si absovovala?

zobaka
autor
31. aug 2020

@cecilia29 ano, ked som mala tento problem v minulosti boli ok, teraz najnovsie nemam, zastupujem v praci, neviem sa dostat k dr. momentalne

evka94
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belusa
31. aug 2020

To môže byť aj pankreas určite choďte k lekárovi

kofolala
1. sep 2020

@zobaka mne to skor pride na syndrom drazd.creva .
Na dovolenke je vam ok a pred pracou katastrofa .Moze to byt nasledok kludne potlacaneho stresu.V podvedomi si nic neuvedomujete ale telo to da ra pocitit.Mate v praci doma všetko okej??Ked mate podrazdene crevo kazda potravina je
pomaly peklo.Hlavne tie nafukovacie ,mliecne atd .Treba crevo ukludnit vhodnu dietu atd popripade lieky kvalitne probiotika ,ktore vam pomozu a hlavne odstranit hlavnu pricinu=stres.To je niekedy najcastejsie ,no je to na dlhy boj.Ono k tomu sa samozrejme pridruzia aj alergie alebo intolerancie.Neskor psychicke potiaze co suvisi s nepohodlim creva kedze odpoved mozog-creva su prepojene.Treba hladat hlavnu pricinu a urcite treba ist na gastro aby sa vylucili najskor ine ochorenia.Drzim palce

rado170
1. sep 2020

Zdravim, urcite navstivit gastroentrologa, ..., mal som podobne problemy, teraz to preliecujem, treba ale tiez upravit stravu, dstatok tekutin, spanok, min.stres, ... mna to trapi dist dlho, chce to odhodlanie, vydrz a pevnu volu zabojovat, ale prvorade je ist k lekarovi/odbornikovi.