Tráviace problémy

15. sep 2022

Dobrý deň.
Bola som u doktorky kvôli tráviacim problémom (časté zápchy) a pociťovala som už aj bolesť v bruchu, divné bolo to že raz na pravej strane a raz na ľavej strane, bola to skôr pichlava bolesť ale len taká sekundova, hocikde má pichlo v bruchu. Stolica je pravidelná ako vždy ale najprv bola riedka a teraz je tvrdšia. Zo dňa na deň sa zmenila. Tu bolesť nepociťujem stále veľakrát závisí aj čo zjem. Nezjem moc ťažké jedlá lebo sa hneď prejem ale o polhodinu som zas hladná. Hneď ako jem mi škrka v bruchu a strašne sa mi chce grgat.
Bola som u dr zobrala mi krv laktóza nič vitamíny mám len nižšie železo, ale že stačí keď len budem papať viac mäsa, tak mi povedala že jej mám doniesť vzorku stolice.
A že ak sa mi nič nenájde že pôjdem na gastro. Moja otázka je na vás dá sa to riešiť inak ako gastrom? Úprimne, nechcem ísť na hadicu. Naozaj by som sa tomu rada vyhla, nesúdte má ale naozaj nie. Ja úprimne dúfam že mi z tej stolice dačo zistí. Vraj sa dá zistiť veľa z nej tak hádam sa mi pošťastí..
A druhá otázka. Nejaký dobrý liek na trávenie? Čo môžem zatiaľ brať? Dr mi nič nedala a ani ma vtedy ma nenapadlo spýtať čo by som mohla brat. Ďakujem

33rudolfko3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zero_hero
15. sep 2022

Ja som pri týchto plus iných problémoch mala zápal žalúdka, sono brucha aj krv som mala ok, zistil to až na gastre hadicou. Pýtala som sa ho, ako je možné, že cr som mala ok, keď mám zápal, tak vraj to je sliznica žalúdka a to crp nezachyti. Tak neviem či sa vám podarí vyhnúť sa vyšetreniu, asi by som sa po aký psychicky pripravovala na to, že to proste budem musieť absolvovať 🤷‍♀️ tiež som v kútiku duše dúfala, že sa vyhnem 😂

autor
15. sep 2022

@zero_hero bože tomu som sa chcela vyhnúť 😂teraz budem len dúfať nech mi stolica niečo ukáže 😂ale ak nie asi moc nebudem mať na výber

zero_hero
15. sep 2022

No veď budete vidieť, každopádne to vyšetrenie vôbec nie je až take strasne, je to nepríjemne, lebo strasne nutka na vracanie, ale bolieť to neboli vôbec.

autor
15. sep 2022

@zero_hero ja mám len zroho strašnú fóbiu, celkovo z doktorov a akýchkoľvek vyšetrení. Ťažko sa vždy prekonam. A gastro to bude teraz pre mňa najťažšie prekonanie sa. Ak to teda bude treba

zero_hero
15. sep 2022

Veď to ja tiež a je to úplne normálne, ja sa ani tak nebojím vyšetrení ako výsledkov 🤷‍♀️ pri hadici som išla na gastro s tým, že uuuuurcite mi to nebude hneď robiť, veď najprv sa ma popyta, aký mám problém, možno vezme krv a zrazu no poďte ľahnite si, fuk sprej do hrdla na znecitlivenie, sup hadica a už bolo, som sa nestihla ani spamätať a bolo po tom 😂