Tráviace problémy

maros82
11. júl 2022

Zdravim mam 22 a od novembra mam zvláštne tráviace problemy … v novembri som mal mrle no zobral som vermox 2 tablety jednu rano a jednu večer a bolo to fajn o 2 mesiace sa mi to vrátilo a tak to kolovalo pol roka teraz mi doktor predpísal 3 dni za sebou po 2 tablety denne + od marca mi zacalo byt divne keď som zjedol pečivo… začalo ma nafukovať a mal som velmi smradľavé vetry , nikdy predtym som take nemal začal som zdravšie jesť , prestal som jesť biele pečivo a začal som cvičiť lebo som sa zlakol že to môže byť niečo važne a dosť ma to trápilo tak som išiel k doktorovy na prehliadku a ten mi povedal že mi nič neni a dal som si urobiť aj testy z krvy na celiakiu a nič … mal som ešte väčšie stresy že ma z toho bolela hlava a pri pomyslení nato všetko ma pri konzumácii jedla začalo napínať … keď som myslel na niečo ine a jedol pomaly bolo to v pohode … teraz mam 3 dni hnačku rano a večer a stale mi huči v bruchu ale neboli ma brucho no neviem skusil som napisať sem či sa niekto nestretol s takym divnym prípadom a nema nejake skusenosti . Ďakujem

simsalabim
11. júl 2022

@maros82 gastroenterolog? Napr Sibo test? Helikobakter? Histaminova intolerancia?

maros82
autor
11. júl 2022

@simsalabim netušim bol som len na preventívnej prehliadke u lekara a ten spomenul že všetko je v poriadku no len že mne sa to nezda a nebol som s tym na žiadnom vyšetrení …

panelacikova
11. júl 2022

@maros82 mimochodom, odhliadnuc od tvojej minulosti, teraz letí po celom SK nejaký debilný vírus. kopu ľudí má hnačky, prelievanie v bruchu, zvracajú... takže daj tomu tak týždeň, diéta, šetrný režim (pokoj, bez výrazných športových aktivít). ak to neprejde, potom za lekárom

natalmich
11. júl 2022

@maros82 Ja som mala problémy vo všeobecnosti so žalúdkom. Tiež som mladý človek a zrovna v takom veku riešiť niečo také nie je vôbec príjemné. Mne zabrala na takéto problémy masticha a brat probiotiká na úpravu žalúdočných kyselín a mikroflory. Určite viac dopĺňať vitamíny a zdravá životospráva je kľúč.
Doktor častokrát nepovie presné info, alebo nie je v daný moment schopný zistiť diagnózu. Telo vždy samé napovie. Odsleduj si čo v daný deň ješ a z čoho by ti teoreticky mohlo byť zle.
Moja overená rqda ako som si sama pomohla 💪🏻

maros82
autor
11. júl 2022

@panelacikova no mal som pred rokom virózu 3 dni to trvalo ale teraz nevraciam a to niesu take hnačky že vkuse … len rano a večer a nechodim velmi do spoločnosti … venujem sa len priateľke a praci , kamaratov nemam a alkohol nepijem a žiadne drogy som v minulosti neskušal

maros82
autor
11. júl 2022

@natalmich probiotiká som začal užívať tiež minuly tyždeň lebo som sa dozvedel že po vermoxe by sa to malo … ano je to blbe take riešiť v mladom veku lebo často krat som myslel aj na zle diagnózy a z toho som mal hlavne ten stres …a čo sa tyka vitamínov tak pravidelne uživam vitamín D

simsalabim
11. júl 2022

@maros82 preventivka je iba vseobecna a skoro na nic nepride. Treba povedat, ake mas problemy a pytat odporucenie na gastro.

maros82
autor
11. júl 2022

@simsalabim no prave z toho vyšetrenia mam strach lebo som ho ako dieta v minulosti absolvoval že radšej by som išiel aj 3x na odber krvy 😏

simsalabim
11. júl 2022

@maros82 ak myslis hadicku do zaludka, toto nie je jedine, co sa na gastro robi. Napr. Sibo je bezbolestny test z dychu.

maros82
autor
11. júl 2022

@simsalabim no netušim čo obnáša to gastro vyšetrenie len si pametam že keď som bol maly tak ma prizvazali a dalej si nič nepametam len nato ako to uz bolo po všetkom a som išiel domov a som 2 dni spal

stankot
11. júl 2022

@maros82 prosim ta ako ti prisli na to ze si mal mrle?

maros82
autor
11. júl 2022

@stankot ja som nato prisliel sam … prv ma svrbel zadok a potom som ich videl na wc