Trávenie - pankreas

22. dec 2023

Pekný deň. Trosku další príspevok no budem rada ak niekto zareaguje. Prispeje svojom skúsenosťou.
Prosím vás mám panicku poruchu (strachy z chorôb , smrti a pod.. )
No dlhodob má trápi problém s trávením. 3roky mám Celiakiu. Odvtedy sa z toho kolotoča neviem dostať. Dodrziavam prirodzene bezlepkovu stravu , bez mliečnu a snažím sa aj histamínovú. No trápia má najviac tieto ťažkosti : idem väčšinou každé ráno na wc , konzistencia normálna no stáva sa že idem po sebe aj 2-3x(čo asi nieje normálne ) vždy pri prvej stolici mi začne v ľavej časti brucha (od pupka v ľavo) akoby sťahovať črevo že sa ani vystrieť nemôžem , aj si tam citim take tvrdé hrče , je to nepríjemne len sa musím vždy natiahnuť a pomasirovat si brucho , potom musím ako som písala ísť ešte zo 2krat má wc. Ďalej napríklad teraz som sa najedla (len ryžové rezance bazalkove pesto ) a je mi ťažko, zas ten pocit v ľavej časti , keď si masírujem je mi aj ťažko, picháva má sem tam aj v ľavo po rebrom.. ďalšia vec že som 9mesiacov po pôrode (počas tehu sme mali crevnu som schudla) a od pôrodu nemôžem vôbec pribrať.
Mávam aj čerstvu krv akoby z poranenia 🤷🏼‍♀️
Nedávno som bola aj na kolonoskopii vraj všetko ok. Krv pankreas , pečeňové a tak krvný obraz ok…
Som zo seba už hotova a bojim sa že mám chorý pankreas.

mamamasama
22. dec 2023

Ak máš pankreatitidu a das si dobre mastnucke bazalkove pesto, tak sa nedivim, ze ta to boli. Mna boli pankreas uz roky. Mavam caste zapaly. Krv moze byt aj z hemeroidov po porode. Ak mas predsa podozrenie, tak si daj urobit onkomarkery, vydupkaj si magneticku.

ivik4
22. dec 2023

Tak bud je len podrazdeny alebo mas chronicku pankreatitidu . Musis ist na magneticku ako pise vyssie, nech vidia ci mas nejake zmeny na nom. Ja som ho mala akutne zapaleny 2x ,usla hrobarovi z lopaty a zmeny na nom nemam. Klop klop
Hlavne absolutne ziadny alkohol...

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaoli
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
22. dec 2023

@erikaoli je to vyse 8 rokov, uz fakt netusim ale bola som na tom strasne, museli mi aj srdce napojit na pristroj

autor
22. dec 2023

@mamamasama 🤔 pesto si robím doma sama z cukety bazalky komopnych semiacok a jedna pl olivového oleja do celého množstva, to môže podráždiť ?

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivik4
22. dec 2023

@erikaoli hej nemam nic momentalne v neporiadku co sa pankreasu tyka

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivik4
22. dec 2023

Taketo otazky sa pytaj doktora, on vie najlepsie
@erikaoli

mamamasama
22. dec 2023

@erikaoli mne krvne testy vysli super, aj usg, aj stolica. A predsa boli.

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
22. dec 2023

Drzis nizkohistamin dietu a dáš si bazalkove pesto? Však tam je (vacsinou) parmezan, cesnak...

autor
22. dec 2023

@pink_lady písala som vyssie že si robím pesto sama doma. Cuketa, bazalka, konopné semiačko a olivový olej… čo je na tom histamínove ?

majamat
22. dec 2023

@erikaoli vsak mozes uzivat lieky na travenie kym pojdes na gastro.

marhulka13
22. dec 2023

@erikaoli a lekar ti co povedal? Keby to bolo prudko vážne už ta riesia

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
22. dec 2023

@erikaoli co? preco by si mala zit 5r, mozes zit aj 50r.
ved enzymy sa daju nahradit.

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
22. dec 2023

@erikaoli to je cisty nezmysel. ak by tam bola zavazna pricina, tak je to ine, no zrejme pricinu nevies.
na nedostatok traviacich enzymov sa nezomiera. nemyslela to dr inak, napr ze uplne bez ôiecby? alebo, ze sa to po takom case na liecbe zlepsi.

ved si pozri tie lieky, obsahuju enzym, ktory ti chyba.

pink_lady
22. dec 2023

tak potom to nie je pesto 😉 ale aj tak, cuketu nie kazdy histaminik znesie a olivovy olej detto. Toto co pises nevyzera na pankreas, mozno mas len syndrom drazdiveho creva

autor
22. dec 2023

@pink_lady fakt? A ja cuketu jedavam skoro každý deň akoze to je bezpečne 😒 ja už neviem fakt čo teda nemôžem … lebo mne je stále niečo

Tak prepáč , ja to volám pesto 🫢