Trápia ma krivé neestetické zuby

barbora0308
22. aug 2022

Ahojte, cely zivot ma trapia moje krive neesteticke zuby. Rada by som si ich dala spravit a preto by som sa chcela informovat, ci sa tu najde niekto kto podstupil takuto korekciu a kolko ho to cca. vyslo a ako to asi prebieha? Nerada by som riesila strojcek na zuby, mam mnoho znamych, ktori strojcek nosili roky a nasledne sa im skrivili zuby spat a tiez to stoji nemale peniaze, to si radsej priplatim a viem, ze budem mat zuby pekne. Dakujem za zdielanie vasich skusenosti.

patka06
22. aug 2022

Odporúčam Invisalign, sú to "neviditeľné" plastové dlahy, takmer bezbolestne napravia zuby. Po skončení liečby dostaneš retenčné dlahy, ktoré zuby "udržia na mieste"
Zuby sa prirodzene vekom posúvajú, známi ich zrejme po ukončení liečby strojčekom neudržiavali, preto sa znova skrivili.
Invosalign nie je lacná záležitosť, ale určite stojí za to.

babovka2321
22. aug 2022

@patka06 mne celustna ortopedicka povedala, ze pravdepodobne budem po zlozeni fixneho strojceka nosit udrziavaci takmer do konca zivota. A ak tie zuby nema len krive, ale aj nepekne, tak ani invisalign ju nespasi :(

narayan
22. aug 2022

Ak nie strojček, tak asi už len zirkonové korunky. Ceny naozaj rôzne u rôznych zubárov. Ja som za jednu dala 350e. Na pekný úsmev potrebuješ minimálne 8horných a 8dolných. Čiže u mojho by to bolo 5600e plus robota.

patka06
22. aug 2022

@babovka2321 jasné, že udržiavací sa nosí do konca života, resp. do času kým chceš zuby udržať.
Autorke by som odporúčala konzultáciu u kvalitného čeľustného ortopéda, ktorý stav jej chrupu najlepšie posúdi.
My tu na MK môžeme len odporúčať z vlastných skúseností, čo pomohlo.

barbora0308
autor
22. aug 2022

@patka06
@babovka2321
Bola som na konzultacii ohladom invasilign, stoji to ale extremne vela prachov a nemam ziadnu garanciu. Samotna sumu mi vycislili cca. na 7000€ (vysledna suma uz aj s vytrhanim niektorych zubov + udrziavaci). Pride mi to sialene, ak to mam nosit roky + je mozne, ze to vobec nebude mat dlhotrvajuci efekt. Zbytocne trapenie.

barbora0308
autor
22. aug 2022

@narayan dakujem za info 👍

patka06
22. aug 2022

@barbora0308 Garanciu máš ak ho nosíš správne podľa odporúčaní lekára.
7 000.- je fakt dosť aj pre dospelého. škoda, že si to neriešila skôr
Ak ti na tom naozaj záleží, skúsila by som konzultácie u viacerých lekárov.

lelluska
22. aug 2022

Ak mas velmi krivé zuby, bez strojčeka to nepojde. Mne sa po nosení fixného strojčeka v detstve čiastočne pokrovili a okrem toho nepáčil sa mi ich tvar ani farba. Tým že neboli úplne krivé, som si ich dala zbrusit a prekryť fazetami. Vysledok dokonaly. Ale je to dosť náročný proces nie len po finančnej stránke

janka1011
24. aug 2022

@barbora0308 kamoška si v 35 rokoch dala ten neviditeľný, bolo to drahé, ale krásne jej to zuby vyrovnalo. To, že vôbec nevidno že nosíš strojček je na nezaplatenie. Na noc si dáva ten udržiavací, ale ja myslím, že je to len o zvyku a za tie krásne zuby to stojí. Alebo ti zostávajú už len fazety alebo korunky, ale tam je nezvratné poškodenie zubov.