Trápi ma zápcha

2. jan 2024

Ahojte. Je mi nepríjemné o tom písať. Ale. Stále som mala problém s bolesťami brucha keďže keďže mam intoleranciu laktózy. Vkuse hnačky kŕče. No posledný mesiac opak. Trápi ma zapcha. Som nafúknuta niekedy sedím na WC aj pol hodinu a nič . Cítim ze sa potrebujem vyprázdniť no nejak sa to nechce pohnúť. A keď sa aj niečo pohne tak to je divne. Ako koža. 🙈🙈Čo to môže spôsobiť takýto zvrat vo vyprázdňovani. Nikdy som nemohla nikam chodiť hnačka bola môj strašiak a teraz toto. 🙈

janynyna
2. jan 2024

Vlákninu si neskúšala?

autor
2. jan 2024

@janynyna zatiaľ nie. Keďže som nikdy nemala také problémy tak vôbec neviem ktorým smerom ísť

janynyna
2. jan 2024

Asi by som skúsila vlákninu alebo ešte sušené slivky. Mne to vždy pomohlo. Sú aj protetika s vlákninou

freepalestine
2. jan 2024

Datle medjool. Vela datli
Teply az horuci sedavy kupel
Chodza. Vela schodze

autor
2. jan 2024

@freepalestine presne rozmýšľam či to nemôže spôsobiť aj sedavé zamestnanie v poslednej dobe mam veľké bolesti kostrče. Alebo prechladnutie keďže každé ráno sadám do studeného auta .

zeldia
2. jan 2024

Zaječická horká. Nevzdialiť sa od wc aspoň pol dňa po vypití 🙂

autor
2. jan 2024

@zeldia ja práveže nepotrebujem aby ma prehnalo ale aby som sa zbavila natrvalo zápchy.

zeldia
2. jan 2024

Ak si das každý den pol deci rano minerálky dosť to pomôže. Voda nie je návyková.

alickapusinka
2. jan 2024

Na zápchu ej dobrý ricínový olej jednu kávovú lyžičku. Mne to zaberie vždy.

nikpa
2. jan 2024

Pomleté ovsené vločky, harmancekovy caj a ovsené vločky sú tutovka.

vakatko
2. jan 2024

Piť veľa tekutín + zeleninové polievky + Probiotiká.
Jesť každý deň jablko, hrušku s troškou škorice.

marusiao
2. jan 2024

mojej dcére pomohol olivový olej

zena666
2. jan 2024

Probiotika dlhodobo to vyriešili