Trápi ma trávenie

kaktusik7777
26. sep 2022

Krásny dnik vám prajem 😊.
Nuž verím ze mi poradíte z mojim problémom. Takže trápi ma trávenie. Nechuť k jedlum. Podotýkam niesom tehotná, 😃.
Začalo to v sobotu. Mame záhradku a celý deň som na nej kopala zemiaky kto ma záhradku tak to pozná 😀. Potom som sa s chutí najedla špagiet ktoré som rýchlo urobila. A asi o 3 hodinky mi prišlo zle od žalúdku. Mala som hnačku a vyzvracala som asi všetko. Na druhý deň mi nechuti jest. Neviete mi poradiť čo s tým? Pripadne co robiť aby sa mi chuť vrátila?

Dakujem krásne za odpoveď. Pekný deň 😊

viestta
26. sep 2022

Po takej "príhode" len ľahká dieta, postupne nasadzovať ďalšie jedla, pripadne aj probiotika.

kaktusik7777
autor
26. sep 2022

@viestta myslíte že to mi prišlo tak nevoľno kvôli tej práci na záhradke? 🙂

viestta
26. sep 2022

@kaktusik7777 nie, pahltne si zjedla špagety a žalúdok to jednoducho nedal. Treba mu dopriať kľud a zbytočne nezatazovat.

majamat
26. sep 2022

ved to sa stava. bud ti nesadlo jedlo,a lebo si ho zjedla rychlo,a lebo ta neico obchadza a pripadne aj ta praca na zahrade mohla urobit svoje.
taketo stavy trvaju par dni, treba nasadit dietu, doplnat tekutiny a mineraly. pre istotu si aj kontrolovat teplotu ( ani pri infekcii byt nemusi, ale moze ).
mozes nasadit zivocisne uhlie.
a teda ak si prilis dlho pokrcena, mas stlaceny zaludok a moze to mat nasledky. pripadne aj ked pracujes v predklone. horna cast tela smeruje dole a tym aj obsah zaludka sa moze vracat do pazeraka. takejto cinnosti sa vyhni.

ak by ti to nepreslo, chod k dr.

kaktusik7777
autor
26. sep 2022

@viestta zjedla som ho normálne nie pahltne ale ďakujem za odpoveď 🙂

viestta
26. sep 2022

@kaktusik7777 tak ti jednoducho nesadli. To sa stáva. Fakt je ten, že žalúdok potrebuje čas aby sa spamätal.

kaktusik7777
autor
26. sep 2022

@majamat mne sa to ešte nestalo, ale je na tom niečo pravdy. Chcela som to rýchlo urobiť no a podcenil som sa :D. Ďakujem za odpoveď. 🙂

amiaja
26. sep 2022

@kaktusik7777 treba tomu dat cas, asi ti to proste nesadlo. Lahka dieta, probiotika, doplnat tekutiny a bude dobre 🙂

jaskolka
26. sep 2022

Jednoducho ti špagety nesadli, ako sa vraví "chytili sa žalúdka". To sa stáva, aj nechutenstvo na druhý deň je normálne, žalúdok je podráždený, musí sa ukludnit. Daj si ľahkú diétu, čaj, slepačí vývar je fajn, minerálka. Prejde to.

majamat
26. sep 2022

@kaktusik7777 nabuduce budes vediet. ja som mavala palenie zahy a aj nevolnost pri jazde na bicykli., mam sedacku vysoko, lebo nemam rada prilis pokrcene kolena a som dost v predklone.

prajem skore zotavenie.