Trápi ma občasná úzkosť

15. nov 2022

Trapi ma obcasna uzkost, najma po konzultacii s niektorymi osobami, konkretne na niektore temy, oblast vztahov, teraz sa to stalo po dlhom case...podstata je v tom, ze tieto osoby prejavili zaujem o pre mna citlivu temu, vztahy, snazila som sa vyrozpravat, nebolo tomu ale venovane pozornosti, vzapeti prisla spatna vazba a prekrutene informacie ako aj nazory na danu temu a sprtanie sa v starych veciach, zaroven rysuje sa mi nieco nove, pekne, len som opatrna....ja sa to snazim vzapati dovysvetlovat, ale i tak to ostava pochopene inak, co usudzujem na zaklade spatnej vazby. Potom vo mne ostava zvlastny, neprijemny pocit...mozno preto, ze tema je pre mna citliva mam strachy, bojim sa a prajem si, aby sa mi vztah uz zadaril a na vztahy mam iny nazor ako asi ludia s ktorymi som prehodila tuto temu...mne sa teraz ziada otvorit tu temu s tymito osobami znova, lebo ma tazi to ako sa citim, ale zda sa mi to ako este horsia situacia...zaroven to nepochopenie nie je zle myslene...avsak ostava vo mne uz par dni zly pocit, som unavena, nespim...su to asi uzkosti, strachy...ako sa vysporaduvate vy s neprijemnymi pocitmi? uzkost som citila uz den pred tym rozhovorom...kupila som si nieco na uzkost...ale su to asi strachy kvoli zlym byvalym vztahom, neviem, chcela by som, aby to uz bol ten spravny a aby som bola stastna...

vyslo...

jan510
15. nov 2022

Mozno len vidia to co ty nie. Mozno mas vztah s patologickym partnerom, ktory ta klame. A ty sa snazis si nahovorit opak.. 🤷

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
15. nov 2022

Skús sa vypísať tu. Možno získaš trochu nadhľad, možno podporu, uvidíš.

autor
15. nov 2022

@jan510 nie, moj zacinajuci vztah je vporiadku, je to muz, ktory mi sedi po kazdej stranke, ale nepotrebujem sa s nim ponahlat po chvilke spoznavania, aj ed mam vek aky mam a zaroven on je dost mladsi, takze som opatrna, ale stretnutia s nim mi robia radost. Co sa tyka byvaleho, ten mal psychicke problemy, bol egoisticky a nevedel riesit problemy, v celku nebol zly, ale oberalo ma to o energiu...stale aj po rozchode bols o mnou v kontakte az napokon napisal, ze uz ma niekoho s kym chce travit svoj cas, ja som bola s niekym v kontakte tiez, ja len pisomne, bol to iny muz nie muz, ktoremu som napokon dala sancu..preco by som sa mala obvynovat z toho, ze som bola v kontakte s niekym po rozchode s ex ,kedze som si s nim pisala tiez...ma uz niekoho, nechcel byt sam a ocividne nam dvom to neslo...ja uz tiez mam niekoho, lepsieho ...na to som dostala spatnu vazbu, ze vzdy najdes lepsieho ,krajsieho...noa no, ak som nespokojna so vztahom, predsa ak by som bola spokojna, nehladala by som...podla tej osoby by som mala byt sama, ozyvats a ex, cakat nanho a nesmiet hladat stastie ani byt stastna s niekym pre mna vhodnejsim a ak mam noveho tak rychlo do najvaznejsieho vztahu, pritom sa len stretavame zatial a bojim sa vztahu, lebo som dost zazila....a skratka tieto veci ma trapia...

autor
15. nov 2022

@katkati mozno ano....niekedy ma trapi, ak mojim blizskym osobam nezdielam dolezite veci, ak ich ale zazdielam citim sa niekedy takto ako i teraz....zatial s novym muzom nechodim, teda to bolo asi mozno rande, niekedy je to tazke definovat, ale dostala som otazku a uz ta zoznamil s rodicmi? naopak tu v praci ma bali kolega, ktoremu som vysvetlila, ze uz niekoho mam, na to prisla odpovedat a preco mu to robis, ked vravis, ze este nechodite, on je zalubeny ...no lebo mne je to neprijemne a mam niekoho s kym sa mam zaujem stretavat...a bojim sa noveho vztahu...zaujimali sa o mna na oko vhodnejsi, s podobnou pracou, vekom a pod., Ale s tymto novym si rozumiem, je osobnostne dobry, je aj pekny, ma zaujem o pekny vztah...ale bojim sa, uz chcem nieco, co zotrva a on je dost mladsi a ja asi budem chciet za par rokov rodit, on je este mlady, na druhej strane som tu citala, ze to viacerym s vekovym rozdielom vyslo a sama mam v rodine i take pripady a nam vekovy rozdiel nevadi, ale bojim sa....paci sa mi, naozaj by som ho chcela, idealne ak by to vydrzalo...a potom mam tieto pocity...

katkati
15. nov 2022

Tá spätná väzba, že vždy nájdeš lepšieho, krajšieho je len taká fráza. Ty vieš, čo je pre teba lepšie a podľa a toho sa riaď. Užívaj si to, čo máš teraz, bývalý má už tiež svoj život, tak je všetko ako má byť, nie?

katkati
15. nov 2022

Potvrdzujem, že aj s vekovo o dosť mladším mužom to môže vyjsť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. nov 2022

@katkati na bývalého som aj zabudla, bol to krátky vzťah a nešlo to...s aktualnym je vsetko fajn, je uzasny, mily, pozorny...ozyva sa mi kazdy den a stretavame sa v ramci moznosti, kedze vela studuje, ma zapocty a blizi sa skuskove...vekoveho rozdielu som sa bala, ale necítime ho medzi sebou a obaja chceme niečo čo vydrží...akurát tá úzkosť sa mi občas objaví, neviem eliminovať ten strach...aj ty máš vzťah s o dosť mladším mužom?