Trápi ma ekzém

14. nov 2022

Zdravim už 6. Mesiac má trapi ekzem :(( velmi silný raz je to dobre potom sa to zas zhorší už som mala dve maste s kortik. Od lekárov plus prírodné s pupalkovym olejom harmancekom všetky mozne bylinky plus používam komínový olej tenbzatial zaberal najlepšie vysusoval. Ale som zufala… traja doktori na koženom a každý mi dal zatial len nejakú masticku a nič nezabera chvilku to vyzera že sa to lepší vyschne pekne zahoji a o chvilku znovu pluzgiere a cyklus sa opakuje :((( stravujem sa zdravo nemenila som žiadnu kozmetiku momentálne alergie a ekzemy som nikdy nemala. Stretol sa niekto s niečim podobným čo vám zabralo?

Uvažujem nad odkyslenim organizmu ešte plus skusit tinkturu:( posielam foto aktualne dakujem moc vopred za rady

nikpa
14. nov 2022

Treba zájsť na gastro a na imunológiu. Ekzém je problém v črevách, niečo ti vadí. Alergie a intolerancie sa môžu rozvinúť aj počas života, to že si nikdy podobný problém nemala, neznamená že sa to nemohlo zmeniť. Na kožnom ekzém dlhodobo nevyriešia, je to vždy len na chvíľu a pre uľavu.

autor
14. nov 2022

@nikpa dakujem za radu určite zajdem

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. nov 2022

@miriam11 umyvam ruky v čistej vode, sprchové masla mám prírodné take čo má na ten ekzem nestipu, riad neumyvam mame mycku a keď treba niečo umyt umýva partner aby som nemusela davat ruku do rukavice a keď umyvam kupelku a podobne tak druhou rukou aby som to nedrazdila čo sa týka prášku a avivaze používam roky to iste lenor avivaz, a prasok persil

autor
14. nov 2022

@miriam11 a na ruky bambucke maslo plus mám ešte ten komínový cisty ten používam keď mám pluzgiere na vysušenie

taktotedanie
14. nov 2022

Odkyslenie organizmu je blbost, prosim nedajte sa nachytat “overenymi a drahymi pripravkami na odkyslenie”

heidy222
14. nov 2022

To sa volá dyshidroicky alebo kontaktný ekzém. Áno zvykne sa vracať, treba dať masť kortikoid+ antibiotikum na 7 dní 2x denne a potom na udržiavanie len s kortikoidom, ten treba pomaly vysadzovat ale až keď sa to komplet zahojí štýlom napr : pár dní dni 1 krát denne, potom každý druhý deň, potom každý 3 deň a koniec

autor
14. nov 2022

@taktotedanie to sa nebojte na to mám nastastie svoju hlavu a takéto veci riesim vždy tak že si namiesam pripadne zajdem do lekarne a tam mi namiešajú potrebnú zmes

autor
14. nov 2022

@heidy222 kortikoidovu masť som brala kázali ki mazat kým nezmizne ráno a večer na večer som roevezeovala ešte látkovým obruskom a žiadna zmena mazala som tri týždne :(

heidy222
14. nov 2022

@autor nápis pls ktorú si mala, lebo sú 4 triedy Kortikosteroidov a ty potrebuješ min. 3 triedu

autor
14. nov 2022

@heidy222 fucidin a ešte som mala od kožného imazol

heidy222
14. nov 2022

Fucidin je len relatívne slabé antibiotikum a imazol je zinok+antimykotikum, na tento ekzém úplne zle. Fakt zlá liečba 😔 buď zmeň lekára, alebo tam chod znova im to otrieskat o hlavu, že to nepomohlo, musia dať niečo poriadne. Nemusíš byť zúfalá z toho ekzému, lebo ešte si ani normálnu liečbu podľa oficiálnych smerníc ani nedostala

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. nov 2022

@heidy222 no bola som podotýkam už u troch kožných doktorov :( a takto to dopadlo taha sa to pól roka snazim sa s tým chodit každý mi niečo predpise a mastim a že ak to nezaberie prist zas že je to skúšanie mi narovinu povedal každý jeden. Myslite že na alergo keď sa objednam spravia mi ster aj tam ? Mohlo by to zabrat? Fakt som zufala obmedzuje má to vwlmi a v istych fázach to neskutocne boli

autor
15. nov 2022

@jabadabadu spravia mi aj na alergiu taký ster? Objednala som sa tak uvidime či na niečo pridu kožný zakaždým predpise masť žiadny ster nič nehrozi. Nechcem nič hovoriť som v CZ a odkedy riesim lekárov tu nie len kožných je to sklamanie za sklamaním

autor
15. nov 2022

@jabadabadu môžem sa opýtať vám teda robil kožný ster a podľa stenu nasadil antibiotiká?

janage
15. nov 2022

Ahoj, brali ster? Dcéra mala podobne, potvrdila sa MRSa

janage
15. nov 2022

Ster robila kožná.

janage
15. nov 2022

Dcérka mala aj dyshidrozu, teraz hneď pri prvých pluzgierikoch ešte pod kožou kým sú dávam na to zubnú pastu s aloe vera Má vysusaci a prizapalovy efekt. Už v zúfalstve som jej to tam drbla a jediné zabralo.
Ale najprv ten zápal by som vyliečila.
A vylúčila infekciu MRSou.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. nov 2022

@jabadabadu ďakujem objednam sa zas

autor
16. nov 2022

Taaak bola som na stere mám ísť o 10 dni po výsledok ale vraj to vyzera ako ten dyshidroticky ekzem :(

jjanulienka
16. nov 2022

Skús zájsť do Havlikovej lekárne včera som tam bola a predavačka hovorila, že jej muž mal ekzém a že odkedy používa (nepamätám si čo😅) tak ma pokoj.

janage
16. nov 2022

Tam bude zrejme infekcia, tu treba vyliečiť. Dyshidroza je boj. A pozor v strese sa zvykne vracať, skus zatiaľ močiť v hypermangane. Kúpiš za pár centov v lekárni. Voda musí byť slabulinko ružová.
Mastné krémy a maste by som na to v tomto stave nedávala.
Ešte môžeš ak nie si alergická propilisovu tinkturu. Ale pozor nie na väčšie rany a plochy. Štípe.

janage
16. nov 2022

Týmto sme prešli

janage
16. nov 2022

Ten prstek je infekt MRSou, rúčka rôzne fázy dyshidrozy bez infektu. Teraz sa snažím podchytiť okamzite

autor
18. nov 2022

Ďakujem moc všetkým za rady skúsim hypermangan ešte bola som u doktorky dala mi namiesat masť protizapalovu na ložiska plus mi brala ster a za 10 dni mám prist po výsledok buď nasadíme antibiotík alebo niečo iné tak snáď zaberie :(( dqkujem

peha81
2. nov 2023

Ahoj. Aj sa ti to podarilo vyriešiť? Čo ti pomohlo? Ja si teraz prechádzam tým istým a googlim a nadabila som na teba. Budem rada ak napíšeš.