Trápi ma brucho

jaro1234444
15. mar 2024

Ahojte, píšem sem už po niekoľký krát ale som už vážne zúfalý, začal by som tak, že trápi ma brucho, či je to žalúdok, či niečo iné neviem. Ale najviac pravdepodobne asi žalúdok. Bol som na gastroskopii 2x. Prvý krát ešte v júni minulého roka, doktor mi porobil všetko čo sa dalo, všetky základné vyšetrenia helicobacter, celiakia, zápal. K tomu všetky stavy slizníc v žalúdku, jediné čo napísal bolo duodeno gastrický reflux, teda žlč v žalúdku. Nepovedal mi k tomu nič či mi to nemôže robiť ťažkosti. Avšak druhý krát na gastroskopii predvčerom povedala doktorka že tej žlče je tam málo, toto bola rýchla gastroskopia lebo mi bolo zle a veľmi veľmi ma napínalo tentokrát tak sa snažila rýchlo a len také základne veci porobila. Ale k duodenogastrickému refluxu sa nevyjadrila. Na čom sa však zhodli bolo že aj prvý doktor mi povedal že žalúdok je podráždený a aj táto doktorka že je dráždivý a to je rozdiel pomaly rok medzi vyšetreniami. Čo sa týka liekov mal som Ganaton, Costi, Degan ale žiadny ma problémov nezbavil. Takisto som to riešil aj s psychiatričkou, vyskúšal som rôzne antidepresíva, antipsychotiká, benzodiazepíny ale bez výsledku, to preto lebo vraj mi to robí psychika ale nič na to nezabralo, zaujimavé. Čo sa týka problému je že mám pocit ako keby je niečo hrozne podráždené a citlivé, hoci kedy ma napne, mám aj pocity na napínanie, niekedy sa pozvraciam aj, ešte nedám ani kefku do úst a už ma napína. Toto sa mi nikdy nedialo a toto trvá už vyše roka. Veľmi často mi ostane aj doslova zle strašne. Bol som aj na sone a rtg pasáži ale nič také asi nezistili. Krv mi brali tiež, niečo som mal zvýšené ale neviem čo a neupozornili ma na to. Zistili mi jedine alergiu na mlieko ale to je asi to posledné čím by to mohlo byť. Dokonca sa mi všetko tlačí hore, páli ma aj v krku a toto sa deje vkuse. Vraj to bude asi funkčné niečo, ale vraj sa funkčné ťažkosti môže psychika a spôsobuje ich psychika ale ja som skúsil všetko možné aj na psychiku a nič. Tak neviem či to bude úplne pravda. Chcem sa opýtať neviete čo prosím Vás robiť a ako si pomôcť? čo ešte absolvovať? som už zúfalý a neviem si predstaviť s týmto žiť ďalej, je to hrozne obmedzujúce a nepríjemne. Už trpí veľmi aj psychika z toho a som v hroznej depresii a úzkosti a zúfalstve. Všetko čo sa dalo sa porobilo, skúsilo a nič. Neviem či toto niekto zažil vlastne. Nechápem tomu. Ak máte nejaké rady čo s tým spraviť a ešte podstúpiť budem rád lebo ja už vážne nevládzem, som vyradený zo života kvôli tomu, prerušil som pred rokom školu a viac som sa do nej nevrátil od vtedy ani do roboty a veľmi by som chcel sa vrátiť do školy. Momentálne som len na úrade práce a mám PN ale aj to nemôže byť donekočna. Ak si tu niekdo chce do mňa kopnúť kľudne, verím že sa nájde aj niekto normálny a poradí slušne. Ešte by som doplnil, že dlhé roky aj 7 rokov možno som pil len kofolu stále denne aj 4 litre. Nemohol som si s tým niečo narobiť zlé a poškodiť? Ďakujem

belaaaaaaaaa
16. mar 2024

@jaro1234444 To by zabilo aj koňa. Myslím tu Kofolu. Fuj, toto piť v takom množstve nie je fakt normálne. Ako napísať slušne, že si si do.... žalúdok. Ak cítiš, že sa to vracia, reflux určite. A ešte niečo? Myslíš, že tu Ti niekto poradí lepšie ako odborník? Asi nie. A to som mala celý život problém s vracaním a hnačkami. No nie kôli abnormálnemu pitiu hlúposti. Viem ako to ovplyvní život:( Takže ku lekárom šup šup.

timea301196
16. mar 2024

Treba nasadiť diétu na reflux a zistiť co ti robí zle a co nie. Tiež mám reflux a takéto stavy občas

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz