Tranzistorný ischemický atak

perlita007
21. feb 2024

Máte niekto skúsenosti....opakovalo sa Vám to, ? Aké ste mali príznaky, dakujem

ewita5000
22. feb 2024

@perlita007 môj ocko mal,dva krát,prestal na chvíľu rozprávať,cca.10 min.proste chcel niečo povedať a nedalo sa mu vysloviť slová,volaná rzp,vzali ho,nasadili nejaké infúzie a o pár hodín sme išli po ňho .Lieči sa na arytmiu.

perlita007
autor
22. feb 2024

@ewita5000 áno, áno aj ja som mala dva krát toto isté plus problém zo zrakom....mne nezistili nič.....CT, MR, sono tepien......rôzne vyšetrenia krvi......nič......mi nezistili....preto sa obávam.....iba do prepustacej správy mi napísali možný TIA tak 😰

perlita007
autor
22. feb 2024

@ewita5000 čiže jemu to aj zistili, že prekonal? Prepáčte, že sa pýtam, ale ja už mám z toho obavy....či niečo iné mu zistili?dakujem

ewita5000
23. feb 2024

@perlita007 tiež mu napisali do prepústacej spravy Tia,nic mu na Mr nezistili,vysvetlili nam to tak,ze nejaka zrazenina krvna sa dostala do mozgu,preto 10 min.nerozpraval,ale niekde sa rozpustila,alebo nieco take,uz si moc nepamatam.Liecite sa na nieco?

perlita007
autor
23. feb 2024

@ewita5000 práveže ja s neliecim na nič....mne sa to už dvakrát stalo po cvičení.....že vraj som musela mat veľmi prekrvenu nejakú tepnu....mám 38 rokov.....a dosť ma to vystrašilo.....už nikdy by som to nechcela zažit....čiže ocinovi len toto povedali? A od vtedy nemal žiadne problémy?ďakujem

ewita5000
23. feb 2024

@perlita007 ocino uz je velmi starucky,takze on sa drzi primerane k svojmu veku,ty si mlada,pocuvaj lekarov,vsetko bude dobre

perlita007
autor
23. feb 2024

@ewita5000
@ewita5000 si zlatá, ďakujem pekne.......dúfam, že bude všetko ok....veď práve, že ma to vystrašilo....neviem mám problém z chrbticou....ale lekári mi nevedeli povedať, či to mohla spôsobiť aj chrbtica.....ťažko povedať.....skôr to veľké prekrvenie po cvičení.....