Transplantácia rohovky

aliiisletiii
30. aug 2023

Ahojte baby, rada by som sa opytala ci niektora z vas ma skusenosti s transplantaciou rohovky. Mne to z velkej vasti hrozi aktualne som po nasiti amnionovej membrany a je to velmi zvlastne. Jeden den lepsie dalsi zase nic moc… dakujem za vase skusenosti ❤️

e1i
30. aug 2023

@aliiisletiii otec bol

nellyuana
30. aug 2023

@aliiisletiii ak môžem, pripnem sa. Mne to hrozí kvôli tenkej vrstve rohovky

zuzkaa1991
30. aug 2023

@aliiisletiii aku diagnózu.mate ak mozem vediet? Mne tiez to hrozi zatial.ma.len sleduju

aliiisletiii
autor
30. aug 2023

@e1i a ako je mu po? ma to uz vela rokov? je spokojny?

aliiisletiii
autor
30. aug 2023

@zuzkaa1991 ja mam herpeticku keratouveitidu. mam to uz 13 rokov cca stav som mala dlho stabilizovany a teraz to prislo. dostala aom nejaky zapal bakterialny a to mi zjedlo rohovku preto mi nasivali ten amnion ale je to dost neprijemne momentalne.

midori123
30. aug 2023

@aliiisletiii V máji som sa dozvedela, že som prvá v poradí na transplantáciu rohovky, no zatiaľ stále nič, tak čakám

e1i
30. aug 2023

@aliiisletiii tiez to mal kvoli herpesom. No ked pocitam tak 3-4r urcite to uz ma. Nestazuje sa,okuliare nenosi,mal dost velke dioptrie ale neviem presne kolko. Asi rok pred tou transplantaciou mu robili sedy zakal a vtedy sa okuliarov zbavil

aliiisletiii
autor
31. aug 2023

@e1i a herpes mu tu movu rohovku nezasiahol?

aliiisletiii
autor
31. aug 2023

@midori123 a kde vam to maju robit prosim?

zuzkaa1991
31. aug 2023

@aliiisletiii ja mam keratokonus tiez uz 6r som sledovana...joooj drzim prsty skore.uzdravenie

e1i
31. aug 2023

@aliiisletiii zatial je ok,nespominal

midori123
31. aug 2023

@aliiisletiii v BA na Antolskej

mobilka
29. máj 2024

@midori123
@aliiisletiii dievčatá, už ste absolvovali tú transplatnáciu? Ako to dopadlo? Ako sa cítite? Telo prijalo novú rohovku, resp. časť rohovky?

midori123
29. máj 2024

@mobilka ahoj, ja už to mám za sebou. Operácia bola vo februári a aby ju telo nevypudilo, tak si kvapkám ešte 3x za deň kvapky.

aliiisletiii
autor
30. máj 2024

@midori123 to je skvele a ako sa citis? aky bol zakrok celkova rekonvalescencia? a co videnie nejaka zmena? Mne to odlozili o rok mali by mi nasivat nejaku novinku co nezachytava autoimunitnu odpoved starej rohovky tak som zvedava… tesim sa ze uspesne to masnza sebou

mobilka
30. máj 2024

@midori123 to je super a ak sa môžem opýtať, ste pn alebo pracujete?

midori123
30. máj 2024

@aliiisletiii
@mobilka
Operácia bola relatívne krátka, čomu som sa ozaj potešila, pretože mám za sebou x iných a tie boli dosť na figu.
Keď som išla na opku, videla som na to oko na 2%, a po poslednej som na 40%
Je to rozdiel, aj keď teda, nie je to ešte úplne okej, no vraj ono sa to ešte bude zlepšovať a ten čas je tam až 12-15 mesiacov.
Po operácii som bola 2 mesiace doma, ale už normálne fungujem.
Pre mňa bolo najhoršie to 3 dňové ležanie na chrbte a pozeranie do stropu, aby sa bublinka v oku vstrebala. Toto bola asi naozaj najťažšia časť celého tohoto procesu.

midori123
30. máj 2024

Oprava* po poslednej kontrole

zdenkano1
29. jún 2024

@midori123
Zdravím som 3 dni po operácii teda transplantácii rohovky metodou DMEK
Mala ste akoby keď sa (pozdiete do zrkadla) v oku bublinu?
Ked si lahnem a tak to tam nemám.

midori123
29. jún 2024

@zdenkano1 áno, mala som bublinku

trefenamona
23. júl 2024

@zdenkano1 zdravím, ako ste teraz na tom? Tiež som po opeoperácii rohovky , ale stále mi nevedia zmerať percenta.Tak sa obávam či je to ok.Mna operovali v apríli, tak by som chcela vedieť ako ste na tom vy

zdenkano1
23. júl 2024

@trefenamona a kde vás operovali?
mňa na CMO v BA
U mňa je to trošku inak lebo som po úraze oka tak vdačim za každe zlepšenie.....

trefenamona
23. júl 2024

@zdenkano1 tiež tam

trefenamona
23. júl 2024

@midori123 Ahoj, mala si transplantáciu rohovky v celej hrúbke, či len štep?Za aký dlhý čas si vedela prečítať niečo z tabule? A teraz si na tom ako ? Prepáč, že otravujem, len na nete je veľmi málo skúseností z tejto operácie a neviem sa tým s nikam porovnať Ja som 4 mesiace od operácie a stále neprečítal z tabule ani najväčšie písmenko .Viem, že rýchlosť hojenia je individuálne, ale mne sa to zdá dlhý čas, že to stagnuje.

midori123
23. júl 2024

@trefenamona ahoj, mala som transplantáciu komplet celej rohovky, tiež v CMO vo februári. Na prvej kontrole som neprečítala tuším že nič, neskôr sa to začalo zlepšovať. Kvapkám ešte 2x denne, no chcú sa dostať na jednu kvapku denne, čo vlastne bude potrebné už navždy.
Ja sa priznám, že som od toho zákroku asi čakala viac. Nie že by som teraz bola nevďačná, to určite nie, som šťastná, že to mám za sebou, no asi som bola mierne naivná, keď som dúfala, že to bude 100 percentné, že už žiadne bolesti a rozmazané videnie… Mávam občas aj horšie dni, kedy fakt prd vidím a keby som nemala druhé oko stopercentné, tak som nahratá a neuvidím ani do taniera.
Som si vedomá, že je to len 5 mesiacov, no občas sa pristihnem pri takom tom miernom sklamaní, že už naozaj asi nikdy na to oko poriadne neuvidím ☹️☹️

trefenamona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkano1
31. júl 2024

@midori123 a ako ste videla pred zakrokom?
Ja som prečital už po 2 tyždňoch od rebublingu največie pismeno ale ako som pisal som po uraze a mam poškodene očne pozadie ale moje oko nefungovalo vobec tak ako malo myslím tak že neslzilo a o tlaku už ani nehovorim ešte ma čaka fotodeštrukcia kde by mi mali spriechodniť slzne cesty laserom tak to by malo pomocť na odvadzanie tekutiny z oka ale je pravda že chvala Bohu mame zdrave druhe oko už na to si musime davať pozor nieje to standa a ten čo nezažil transplant. rohovky nam neuverí ake je neprijemne čakanie z tyždňa na týždeň bať sa či si si nešuchol po oku atď.
Prajem nam skore uzdravenie a hlavne pevne nervy

trefenamona
8. aug 2024

@zdenkano1 @midori123 Ahojte sem tam sa ozvite ako ste na tom, u mňa je to stále rovnaké, ešte sa mi k tomu urobil na tom šedý zákal, ževraj ako reakcia z kortekoidov.