Trafila mi sestrička nerv?

31. máj 2024

Ahojte dnes som bola na injekciu do sedacieho svalu, neviem či mi sestrička trafila nerv ale pri vpichu som cítila bolesť asi 15 cm nižšie ako mi dávala injekciu, bola ostrá a bodavá. Trochu to cez deň pobolievalo ale nič strašné. No teraz keď som sa pretočil v posteli na ten bok opäť strašná pichľavá bolesť no nie v mieste vpichu ale zase nižšie asi 15 cm kde na povrchu nič nemám. Znamená to že mi trafili nerv? Ešte sa mi to nestalo

majamat
31. máj 2024

kde presne mas vpich?

autor
31. máj 2024

Vpich mám normálne na zadku no bolesť cítim na boku stehna o 15 cm nižšie 🙈 nedáva mi to zmysel ale presne tam som cítila bolesť aj počas podávania injekcie

sapa20
31. máj 2024

Ono ťa to bude pri dotyku bolieť ešte týždeň. Zrejme si nemala uvoľnený sval.
Mne tá bolesť ide až do končekov prstov.
Potom už len bolesť na dotyk.

majamat
31. máj 2024

ale kde na zadku?
mas sedaci sval vpravo a vlavo. ktora strana to je, je uplne jedno, len ma zaujima, ak jeden sedaci sval rozdelis ana stvrtiny, v ktorej stvrtine mas vpich?

povedzme, ze mas stvrtiny:
1. spodn vonkajsiu,
2. hornu vonkajsiu,
3. spodnu vnutornu,
4. hornu vnutornu.

autor
31. máj 2024

Horná vonkajšia časť, práveže som sa snažila mať uvoľnenú nohu preto som mala opačnú prepnutú, som tehotná preto ma teraz všetko viac znepokojuje 🫠

majamat
31. máj 2024

ak je to horna vonkajsia cast, potom tade nerv neprechadza, on ide v strede sedacieho svalu.

autor
31. máj 2024

Červenou vpich, zelenou kde cítim bolesť 🤔 približne takto, neviem či to môže byť nerv ešte sa mi to nikdy nestalo aj to znie trochu zvláštne 😀

trgypadl
31. máj 2024

Ahoj,a co Ti pichali?

kiki68
31. máj 2024

Mne asi tiez raz trafila nerv, mna to bolelo este bol roka, nepravidelne, ale vsetkych svatych som videla

majamat
31. máj 2024

zlte su nervy, ale niektore pojdu hlbsie. najrizikovejsi je ten stredny - n. ischiaticus.
miesto vprichu je spravne. picha sa vzdy do horneho vonkajsieho kvadrantu.

autor
31. máj 2024

Pichali mi rhophylac, tak asi to najskôr bude len ten nerv, snáď to rozchodím rýchlo

majamat
31. máj 2024

skus nejake magnezium mozno vitaminy B, keby nahodou.
no kludne tam moze boliet aj klb.

trgypadl
31. máj 2024

Dobre si si rozmasirovala po pichnuti?nepichla moc rychlo?

autor
31. máj 2024

Nemasírovala som si to vôbec a žeby to bolo nezvyčajne rýchle pichnutie sa mi nezdá 😊 kĺb to nie je to poznám, tá bolesť bola práve taká nárazová keď tak “super trafíš”, ostrá až mi zježilo chlpy 😀

taktotedanie
31. máj 2024

Ja len podotknem, ze to by musela byt ale ze brutal dlha ihla ( pochybujem, ze to taka bola) aby ti trafila nerv

slovakboy
1. jún 2024

Ja som mal uz viac krát taketo pocity pri pichnutí injekcie do zadku. Aj s iným mkestom vpichu a bolesti aj s tým že to až štípalo niekde úplne inde. Či je to nerv to neviem ale vždy ma to nakoniec prestalo bolieť asi do troch štyroch dní. Neznepokojuj sa. Ja som si vždy myslel že je to od toho že som nedostatočne uvoľnil nohu a možno to tak aj je. Myslíš si že máš uvoľnený sval ale nemáš. Niekedy som po zranení bedrového kĺbu trpel roky syndrómom pyriformis teda podráždeným sedacím hrubým nervom od hruškovitého svalu. Bolela z toho celá noha v zadnej časti stehna a celá ľavá polka zadku musel som si to masírovať. Vždy to ale prešlo a vzápätí sa to znova objavilo. Dalo sa s tým žiť. Bolo to len nepríjemné. Aj keby ti trafila nerv tak to prejde. Keď som mal atrofované svaly na nohe po zraneni a operáciách pri masírovaní nohy som mal záblrssky bolesti ako elektrický prúd. Lekár mi vysvetlil, že sa pri masírovaní dotýkam nejakého nervu, že ked noha zosilnie, že to bude fajn.