Točenie hlavy pri chôdzi

4. nov 2023

Mali ste/ máte problém že sa vám točila hlava pri chôdzi? Pri sedení a lezani nič, ani pri postavení sa žiadny závrat ale pri chôdzi taká slabosť v hlave a očiach až sa bojim pokračovať v chôdzi že niekde spadnem a zatmie sa mi pred očami
Riešiť to samozrejme idem ale možno ma niekto niečo podobne a bude vedieť poradiť čo asi by to mohlo hyt

isis234
4. nov 2023

Pondelok obvodná lekárka dá výmenný lístok na ORL. Točenie hlavy má súvis s vnútorným uchom. Niekedy pomôže masáž ramien, chrbtice.

autor
4. nov 2023

@isis234 s krčnou mám problém to viem ale toto som nikdy nemavala. Na orl môžem aj bez výmenného lebo som tam v nedávnej dobe bola kvôli zápalu dutín takze mohla by som ísť rovno tam

mamina7070
4. nov 2023

nemozes ist na ORL bez vymenneho listka treba ist najprv k obvodnemu ide o inu diagnozu

roxy2
4. nov 2023

Mám toto isté, prišlo to z ničoho nič. Presne ako ty, pri chôdzi len. A akoby mi vtedy stuhli plecia a krk. Je to veľmi nepríjemné. ORL vyšetrenie v poriadku, poslali ma na vyšetrenie na otoneurologiu do Komárna pre istotu, a na RTG, podľa ktorého mám veľmi stuhnutú krčnú chrbticu. Chodila som na rehabilitácie, ale vôbec to nepomohlo. Vraj treba ísť k neurológovi. Užívam zatiaľ lieky proti točeniu hlavy.

isis234
4. nov 2023

Musíš mať výmenný lístok, kde lekár vypíše, vertigo-vyšetrenie.
Z krčnej chrbtice to môžeš mať.. 2. a 3. stavec.. Možno ti dá lieky na vertigo-točenie.
V začiatkoch pomôžu.
Ak by nezabrali,
@roxy2 pýtať sa od neurologa na vestibulárne vyšetrenie. Môžu byť vysypané kryštáliky v uchu. Ukáže polohové cvičenie. Je to i na youtube, ale prvé cvičenie je vhodné, keď sa cvičí s lekárkou. Všetko vysvetlí. Prvý týždeň spať v polosede.

roxy2
4. nov 2023

@isis234 áno som objednaná na vyšetrenie rovnováhy, bohužiaľ až na január

isis234
4. nov 2023

@roxy2 tu je video..... aj zobrazené, ak sú kryštáliky vysypané... ty to nemusíš mať... keď si ľahne nabok a hlavu zakloní, lekárka vidí, ako oko kmitá... treba veľmi otvoriť oči...keď sa to ustáli, potom POMALY sa otočí na ľavú stranu..

https://www.youtube.com/watch?v=qw1QciZWfP0


cviky sú na foto ale to s lekárom treba prvý krát.... len aby si vedela, ako to funguje.
Ak budeš mať točáky, spi v polosede

roxy2
4. nov 2023

@isis234 ďakujem 🙂

isis234
4. nov 2023

@roxy2 tu sú tie cviky na obrázku

lagunka0000
6. nov 2023

@roxy2 mne tiež teraz cez víkend, z ničoho nič s hádzalo ma ako som chodila, aké lieky užívaš proti tomu toceniu?

roxy2
6. nov 2023

@lagunka0000 batahistín

kachita
20. nov 2023

@autorka, ozvi sa mi prosim