Tlkot srdca v uchu

ladybug138
24. apr 2020

Ahojte, chcem sa spýtať, ci ma niekto skusenost s pulzovanim srdca v uchu. Mam to uz asi tyzden, pocujem to stale, hlavne v noci je to neprijemne. Bola som aj na ORL, nic nezistili, neboli ma to, len ma to celkom ruší, zle sa mi spi... V nemocnici mi povedali, ze to moze suvisiet s krcnou chrbticou. Je pravda, ze ma casto boli a takmer vzdy, ked ma boli hlava, je to z krcnej chrbtice. Je tu niekto kto ma s tymto skusenost? Ponohlo vam cvicenie na krcnu chrbticu? Pripadne nejaka rada, co sa da s tymto robit? Dakujem.

basullinka
24. apr 2020

@ladybug138 ano aj mne sa to stava a vzdy ked ma boli krcna chrbtica. Niekedy mam pocit, ako keby mi pracka prala v uchu. Zacala som cvicit denne pilates, rano sa natahujem a pomohlo mi to velmi.

marca12
24. apr 2020

@ladybug138 ano aj ja to mavam a niekedy ak spim v zlej polohe az sa zobudim na tlkot v uchu. Este mi aj stale huci v usiach,neviem sa toho zbavit. Tlkot trosku zmiernilo cvicenie,ale sum v usiach sa mi nedari odstranit.

fkata
24. apr 2020

Tiež to mám, myslím, že od krčnej chrbtice. V poslednej dobe sa mi aj hlava točí.

evallu
24. apr 2020

ja som to mala, po silnej nádche a problémom s ušami (zaľahnuté, mierne bolesti, prepichovali mi potom bubienok) nemala si niekedy v poslednom čase silnú nádchu? Mne to prešlo vtedy samo, po mesiaci dvoch, ako sa to ucho bubienok vyliečil..... ak nie tak potom asi od chrbtice.... s tou som mala kedysi pred rokom problem (iny než ucho - bolesť v ruke, ale že neskutočná) a preslo mi to ked mi na rehabke ukazali taky cvik na krčnú chrbticu.... asi po 2 tyzdnoch intenzivneho "rozcvičovania bloku"

monro
24. apr 2020

@ladybug138 pohladajte na youtube Austin Goh. Ma videa ako sa zbavit tinitu v usiach. Mne to pomohlo. Ja mam trvaly sum uz dva roky a po tych cviceniach si to uz ani neuvedomujem.

ladybug138
autor
25. apr 2020

Velmi pekne dakujem za rady. Nádchu nemam, ani som nemala, takze asi to bude tou chrbticou 🙄 vyskusam cviky, lebo je to na zblaznenie, presne zvuk ako pise basullinka, ako ked pracka kruca.. Hrozne

ivkan
27. okt 2020

Ahoj, trápí mě stejný problém. Tep srdce v uchu. Pomohlo vám, prosím, něco se toho zbavit? Děkuji za každou radu.

kvietok173
3. dec 2020

@ivkan mne to začalo pred týždňom tiež a beriem týždeň atb ale nič nepomáha 😢

ivkan
7. dec 2020

@kvietok173 ja to mám neustále. 😟 Je to hrozně nepříjemné... Zlepšilo se ti to?

kvietok173
7. dec 2020

@ivkan Ahoj, vcera som to este mala ale dnes vyzera ze to uz prechadza. Skoro 2 tyzdne som to mala z toho tyzden atb som brala a teraz beriem na zriedenie krvi anopyrin a Betahistin tak mozno to mi pomohlo?
A vcera mi kamoska priniesla a zaplila sviecku . Dnes zatial vyzrra ze je pokoj.

ivetab12
14. jan 2021

Ahojte. Ja som to mala tiez. Pocula som tlkot srdca hlavne v lavom uchu. Trvalo to asi tri mesiace a potom mi zistili tazku anemiu. Akonahle som sa zacala liecit po dvoch dnoch mi to prestalo. Dostavala som transfuzie krvi. Tak tolko moja skusenost.

eeffka
14. jan 2021

ja pocujem tlkot v usiach ked mi vybehne prilis vysoko tep pri cviceni, je to pre mna indikator ze mam zvolnit 🙂

lubka1709
16. jún 2021

@ladybug138 mne to začalo cca pred mesiacom.Cez deň to není také hrozné najhoršie je zaspať a budim sa nato.Mne ťuka v pravom uchu ako tlkot srdca

ladybug138
autor
17. jún 2021

Ahojte, chcela som vam len napisat ako to so mnou dopadlo. Ano, ako pise ivetab12, mala som anemiu, ale bohuzial zapricinenu leukemiou...minuly rok ma liecili, aj som bola transplantovana...to samozrejme nemusi byt pripad ziadnej z vas, moze to byt fakt len anemia z nedostatku zeleza, kazdopadne by som to uricte riesila a isla si za tym...ist napriklad len na odber krvi

simonka32
4. júl 2021

@ladybug138 Dobrý večer! Zaujíma ma táto téma, pretože ja počujem búšenie v ľavom uchu, nieje to búšenie srdca, je to rýchlejšie, ale rozhadzuje ma to. Najskôr som si myslela, že to má niekto v blízkosti nejaký stroj (bývam na dedine), ale aj keď som zatvorila okno, zistila som, že to počujem iba ja 🙂. Na chvíľu to prestali, ale počujem to už niekoľko mesiacov. Ako ste to prosím riešili u lekára? Čo ste mu povedali? Ďakujem

ladybug138
autor
6. júl 2021

@simonka32 v lavom uchu je to busenie viac pocut, to byva sposobene prave bitim srdca, ale ak viete, ze to nie je srdce, moze to byt nejaka neurologicka porucha...ja som isla normalne na usne a tam mi skontrolovali usi, tie boli v poriadku, poslali ma aj na neurologiu, ale tym, ze mi z krvneho obrazu zistili leukemiu, uz som tam nebola...a pri liecbe som to prestala pocut...takze bud najskor na to usne, ci to nie je nejaky tinitus a oni uz dalej nasmeruju, alebo k obvodakovi a ten rozhodne kam dalej 🙂

simonka32
6. júl 2021

@ladybug138 ďakujem veľmi pekne a držte sa, držím palce

seva22
5. mar 2023

@ladybug138 dobrý deň,mozem sa opytat na to vase busenie sedca ked ste ho v uchcu poculi aj vas to ucho bolelo?

ivetab12
9. mar 2023

@seva22 mna nie vobec

miamia04
4. apr 2023

@ivkan @lubka1709 viem, že diskusia už je stará, ale pomohlo Vám niečo na ten tep v uchu? Ďakujem

miamia04
4. apr 2023

@kvietok173 prosím ťa, pomohol ti Betahistin na to pulzovanie v uchu? Po akej dobe a v akej dávke? A ten anopyrin akú dávku denne, ako ti to teda utíšilo to búšenie tepu v uchu. Ďakujem

lubka1709
4. apr 2023

@miamia04 mne masáž krčnej

ivkan
4. apr 2023

@miamia04 Mě bohužel na to nic nepomohlo. Stále to trvá, ale už jsem si na to tak nějak zvykla 🤷 Mám to v levém uchu. Někdy dost hlasité, někdy málo. Mám to už 2,5 roku.

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka1709
5. apr 2023

@miamia04 ocino to môj má stále raz sa to troška utíši a potom zase bol aj v hypebarickej komore ale toto prerušil lebo stredný tlak mu spôsobil krvácanie z ucha ale ďakovať Bohu nič vážne počuje normálne

alenaszakacs
29. apr 2023

@ivkan ahoj aj ja mám problém s tlkotom v uchu je to na zblaznenie ale mne dali v decembri ventiláčne teliesko mala som stále tekutinu za bubienkom ...

alenaszakacs
29. apr 2023

@miamia04 ahoj ja mám ten problém večer keď si ľahnem ale aj keď je ticho cez deň ten tlkot v uchu ma ničí mne v decembri dali ventiláčne teliesko do ucha pre časté zapáli aj tekutinu som mala za bubienkom ....ako sa cítiš?to búšenie v uchu ti prešlo?
Ďakujem za odpoveď všetko dobre prajem Alena

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz