Tlaky v uchu z krčnej chrbtice

silviakop
20. apr 2024

Ahojte , prosím Vás máte niekto skúsenosti s tým , že z krčnej chrbtici máte tlaky v uchu a jeho okolím? Bola som aj na ORL a vraj to je od chrbtice …čo Vám prosím pomohlo ? Dakujem

vandica
20. apr 2024

@silviakop masáže, rehabilitácie.

gemerka17
20. apr 2024

@silviakop presne ako vyššie spomenuté, jediná možná liečba. Avšak to či to máš z krčnej chrbtice vie odpovedať len magnetická rezonancia krčnej chrbtice na základe žiadanky od neurológa. Samozrejme príčin môže byť viac. Absolvovala by som vyšetrenie neurológom a uvidíš, môže to byť aj problém s TMK kĺbmi. Ja mám niečo podobné a zatiaľ mi nikto odpovedať na to nedal, len si ťa pinkajú lekári medzi sebou ako horúci zemiak. Čiže ak chceš riešiť tak sa priprav na množstvo vyšetrení.

ikaja
20. apr 2024

Chodila som na rehabilitacie 2 serie a museli mi ich stopnut este mi horsie robili
Magnezium, vela pohybu
Mna aj usi bolievaju, krk tuhne, tvar trpne
Bola som aj na neuro aj liekky na uvolnenie brala proste pohyb pohyb, nenatahovat sa s nicim tazkym, co najmenej hlava v predklone popripade najst si fyzio nech vam ukaze cviky aj tie mi pomahaju

silviakop
autor
20. apr 2024

@gemerka17 bola som u neurologicky , ale povedala , že na ct netreba ísť , lebo krčnú mi robili pred rokom a mala som tam nálezy …Vraj mám cvičiť , magnezium a fyzio…Len tie tlaky sú dosť nepríjemne a hlavne za mesiac to vobec neustupuje .Max jeden deň je lepšie a zase.

silviakop
autor
20. apr 2024

@ikaja tiež ste mali tie tlaky ?

ikaja
20. apr 2024

@silviakop ano ako leby mi usi isli vybuchnut, plus aj tlaky v hlave
Mne uz len zmena pocasia robi zle 🫢 ortoped mi dal aj golier aj ten mi vie pouvolnovat

silviakop
autor
20. apr 2024

@ikaja hrozné…Na nervy som z toho , ale veľmi pekne dakujem ..A máte do už dlho ?

ikaja
21. apr 2024

@silviakop minuly rok mi to zacalo v maji nejak do toho mne zacalo aj v krku nieco tlacit ja som bola z toho na nervy a kym sa dostanete kde to bolo hrozne ,, ale ze to mi tlaci chrbtica, lebo bola som aj na orl
Na neuro mi dr dala lieky na nervy na ukludnenie lebo fakt som bola uz z toho psycho ked stale vas usi bolia, dekel na hlave vam ide odpalit, trpnw tvar, tlak na krku a k tomu dve male deti doma 😔 ale nedala som si ich 🫢 tak vam uplne verim
Fyzioterapeut ku mne chodil mesiac masaze, cvicil so mnou
Potom sme boli sj pri mori a ako by mi nic nebolo cely cas, prisli sme domov a bola som v tom co predtym 😏
Stale to neni ok ale uz viem co a jak si pomoct

oliviabb
21. apr 2024

@silviakop ja som mala tlak za uchom, v uchu, niekedy som citila aj lice, zuby. Myslela som, ze od zubov. Bola som na rtg, to bolo v poriadku. Tiez ucho v poriadku. Do toho ma chcelo seknut v krku, bolest lopatky. Bola som na masazach a preslo to.

gemerka17
21. apr 2024

@silviakop ct je na nič vyšetrenie, lepsie pouzivat v pripade chrbtice MR
Treba absolvovať aj MR mozgu s kontrasnou latkou, to ukáže či niekde netlačí nerv ma cievu. Ja krcnu chrbticu nemám vyšetrenu, pochodila som dosť orl lekárov a teraz som 2 krát u neurologa. Hotová komédia za takmer 3 roky.

barbora854
21. apr 2024

Mne zalahavaju uši už rok od chrbtice boli ma tvar okolie uši ramien lopatky tŕpne mi čelo nos “zapchaty”
Chodím na razove vlny aktuálne mám všetko povolené aj uši tak uvidíme aký dlhy efekt to bude mať

silviakop
autor
21. apr 2024

Dakujem všetkým , fakt je to hrozne .Hlavne ten tlak v uchu je neskutočný …ale asi to bude boj na dlhšie jak tak čítam ..

blableblu
10. máj 2024

Mozemsa popytat ohladom tych usi ja som operovana na krcnu a posledne roky mam tak na striedacku strasny tlka hlavne v noci v lavon uchu a kostiach okolo neho ked na tej strane lezim akoby som si vyslovene zalahla ucho a mi neprekrvovalo alebo to neviem opisat aj na dotyk to v tedy strasne boli okolie ked sa otocim odtrpne to a uz je lepsie ale posledne dni citim aj cez den ked zujem akoby mi aj v uchu praskalo alebo neviem ci ma boli zub ucho ci sanka neviem to identifikovat ma niekto z vas ale o mal nieco podobne prosim info