Tlaky v hlave z ničoho nič

11. sep 2023

Ahojte. Uz zopar týždňov, ma z nicoho nič premôže divny pocit, tlak v hlave za očami, točenie hlavy, do toho tlak v zuboch zatínanie zubov.. pocity na odpadnutie.. potom dostanem panicky strach čiže tras ruk zrychlenie dýchanie tep, trpmutie ruk okolo pusy aj v ušoch.. tlak mávam väčšinou nízky, ale to mavam tak celý život... potom si googlim nahováram hovadiny .. celý život mám problémy s krčnou chrbticou, mam bolavé trapezy, .. musim podotknúť, že po kave sa to vie niekedy zhoršiť alebo mi to sama vyvoláva, som migrenik, ale som fajciar snazim sa prestať viac menej to uz obmedzujem, .. ale tie tlaky v hlave v zuboch ma desia najviac potom tie pocity na odpadnutie a samzorjeme strach a hned je to uz v keli .. z coho by to mohlo byt ?

lucka_ke
11. sep 2023

podľa popisu by to mohla byť tetánia https://www.gsklub.sk/magazin/priznaky-tetanie-...

ellemell
11. sep 2023

Tiež by som to pripisovala najskôr tetánii, ale tak môžeme sa aj mýliť, samozrejme 🙂 Každopádne inak sa to zistiť nedá, jedine testami.

luccija
11. sep 2023

Málo magnézia to môže spôsobovať, alebo aj tá krcná chrbtica.Kava zvyšuje uzkost