Tlak vpravo pod rebrami

milan145
6. jan 2016

Zdravím včera som si robil prehliadku u lekára , citil som tlak v pravej strane ako je pečeň . Lekár ma poslal na sono , odobrali mi krv spravili krvný rozbor aj biochémiu tam ukázalo že všetko je OK žiadne zvýšene pečenove výsledky . Na sono bolo všetko v poriadku pečeň nezvečena struktura nezmenená . Ked si sadnem pod okrajom pravej strany rebier nahmatám pevnu čast ktora vydáva tupý zvuk take bitie do rebier až chrbta. Ked som v kľude ležim vystrety alebo stojím nič nenahmatám nič ma neboli. Myslite , že je to v poriadku ? . Nieje to cirhóza pečene ? Zistili by to podla tých vyšetreni co som absolvoval .?

katrin21
6. jan 2016

@milan145 cirhoza to urcite nie je.. to by si mal pecenove testy zle + vodu v bruchu ( ascites) ..... to co citis nebude zvacsena pecen, to by videli na sono ...
MOze to byt crevo po najedeni, ide tadial dvanastnik a pod... A mozno len citis pohyb rebra ako takeho, posledne su totiiz volne... NIekedy mam taky pocit aj ja a nic tam nemam...

milan145
autor
6. jan 2016

@katrin21 Len po stisnutí mam pocit, že mi hybe celou pečenou dohora a dola a ze je uplne stuhnutá ,ďakujem za odpoveď .