Tlak v hlave, pichanie nad spánkami

majka12071994
16. nov 2023

Ahojte mamičky. Potrebujem od vás radu. Som zúfalá.. 14 dní som ležala v nemocnici na internom tým že mi zistili tetaniu na ňu sa liečim..a dali mi vyšetrenie psychiatrické kde mi naordinovali lieky na ukludnenie...ok,chápem mala som aj ťažšie odbobie. Dobre,ako ma prepustili z nemocnice všetko bolo ok...lieky som brala,ale samozrejme nerobili mi moc dobre...povedala som to aj v nemocnici ale nepočúvali ma nechali mi že mi pomôžu...robili mi v nemocnici CT mozgu lebo som mala bolesti hlavy ktoré prešli keď mi dali lieky od bolesti cez infúziu. Som doma asi mesiac..... týždeň do zadu som mala tlak v zadu hlave a a nad spankami dala som si liek panadol aj flector prášok...pomohlo na pár dní ..teraz asi 2 dní má začalo tak pichať nad spankami a v zadu hlave že má ide poraziť dala som lieky panadol aj flector nič mi nepomáha. V ľavom uchu mi začalo sumiet plus mi vypadá zorné pole v ľavom oku. Keď jem padá mi hlava nad jedlo,neudrzim stabilitu,a vždy keď ma začne pichať hlave má začne napínat. Povedala mi že musím absolvovať neurologické vyšetrenie či nejde o cievnu príhodu. Ok..povedala som že pred mesiacom som mala vyšetrenie všetko bolo ok. Povedala mi to neznamená keď bolo vtedy všetko ok že vás nemôže príhoda hocikedy chytiť. Samozrejme zachráni prišli dali mi magnézium a odišli preč...stým že si mám vybaviť lieky od všeobecnej kôli liekom od psychiatrický som zúfalá a neviem ako ďalej. Mám čakať na to až ma jebnem a padnem na zem

anickabasnicka
16. nov 2023

však běž dneska k obvodačce a všechno ji to tam tak řekni a at ti dá léky popřípadě pošle na vyšetření. tady na konovi ti nikdo léky nepředepíše, ani ti neporadí, jaké si máš vzít, protože ti do hlavy nadálku nikdo nevidí a navíc nemůžeš jen tak mixovat léky mezi sebou bez porady s lékařem .....především se ale zkus uklidnit, spoustu bolestí hlavy má jako příčinu i rozhozenou psychiku. prášky na zklidnění mají určitý čas, než začnou působit- až 1-3měsíce, a občas můžou ze začátku užívání vyvolat i zhoršení příznaků. cévní příhoda se dá laicky určit, že se usměješ do zrcadla, a pokud ti padá jeden koutek ust dolů, tak mazej do nemocnice. pak ještě ve stoje, když zvedneš najednou obě ruce před sebou a jedna je zpožděná, tak taky směr nemocnice. a třetí příznak- jsi zmatená, máš problémy s pamětí atd. ale určitě to nejsou všechny příznaky. ..přesto, zkus se opravdu nejdříve zklidnit, přestat myslet na nejhorší scénáře a uvidíš. však záchranku si můžeš zavolat kdykoliv ...moc ti držím palce, at jsi co nejdříve v pohodě.

macatt
16. nov 2023

Ahoj, to určite nečakaj, volaj zase rýchlu, nenechaj sa odbiť, žiadaj nech ťa zoberú na vyšetrenie, v podobnej situácii bola moja kamoška, problém mal jej otec.. volali rýchlu každý deň, skoro mesiac až kým sa to pohlo.. je mi to ľúto, ide o tvoje zdravie, rieš to každý deň..žiaľ je to tak, musíš im liezť na nervy aby ťa zobrali na vedomie 🙏🏼
Je to veľká tragédia to zdravotníctvo, pokiaľ sa nebudeš ozývať tak ťa nechajú skapínať doslova( fakt som počula včera hrozne smutný príbeh, ale so šťastným koncom)

majka12071994
autor
17. nov 2023

@macatt ďakujem za radu,povedali mi že ešte raz keď zavolám ma zoberú na psychiatriu. A je im jedno ako chodím že mi dajú lieky na ukludnenie ale ja som bola kľudná len som povedala že má dva dni picha v spankoch a v zadu hlave a vždy ma napne na zvracanie a nemôže udržať hlavu nad jedlom...plus keď prejdem Max doma....lebo vždy ma musia dvihnúť keďže neudrzim rovnováhu.
.oni to berú tak že pred mesiacom bolo CT mozgu ok tak nič mi není....ale ako povedala pani cez mobil keď som volala záchranku....hocikedy môže byť mozgová príhoda a podľa toho čo opisujete ju máte....ale dali mi magnézium a odišli a ešte raz zoberú má na psychiatriu....ale ja som bola v kľude lebo som povedala že nemôžem chodiť a pichá má v hlave a v zadu mám tlaky...videli že nemôžem poriadni ani papuľu otvoriť ale nič.

majka12071994
autor
17. nov 2023

@anickabasnicka ďakujem za radu ❤️❤️

majka12071994
autor
17. nov 2023

@majka12071994
@macatt nikdy som nemala také bolesti hlavy ako teraz,pichanie v spankoch a v zadu ako keď ťa má poraziť....a do toho mi vypadalo zorné pole v ľavom oku a sumelo v ľavom uchu plus chôdza ako opitá ja nemôžem ani stat. Ale strašne bolesti dala som si aj tabletky ale nič nepomohlo....v pondelok mám ísť k obvodnej lekárke....pýtala som sa cez mobil tej pani ktorá volala somnou či mi môže obvodná predpísať nejaké lieky ak by sa náhodou jednalo o CMP. Povedala mi najprv mi musia spraviť vyšetrenia až potom môžu....ale nespravili mi žiadne a kaslali na mňa...chcela som aspoň preventívne aby som náhodou niečo nemala...som v kľude len tá hlava má vyplaši,keď začne pichať a tlačiť vnútri a hlavne na odpadnutie

macatt
17. nov 2023

@majka12071994 jednocho sa nedaj, normálne im povedz že proste nesúhlasíš s ich diagnózou a žiadaš vyšetrenie, lebo nevidíš v tom súvis.. a to proste musíš povedať stále a každému dokola 🙏🏼

zuzanka.zuzu
17. nov 2023

rakovinu už nemáš? 🙈 anciáša, len by si ty alebo tebe podobná osadila záchranku ktorú by súrne potreboval niekto z mojich najbližších a ver, že už by ti niečo na chirurgii našli, čo by ťa bolelo 😉 prosím ťa, keď ti už aj záchranári povedia, že ak im ešte raz zavoláš, tak ťa berú na psychiatriu, tak urob láskavosť sebe aj ostatným a choď na ňu, dobre? nie cez RZP ale normálne sa daj hospitalizovať 🙏

macatt
17. nov 2023

@zuzanka.zuzu neviem fakt ako to myslíš, ale tu sa zanedbáva úplne všetko a teda len dúfaj, že sa to nikomu z tvojich blízkych nestane..

aurelia2000
17. nov 2023

@zuzanka.zuzu Ona by chcela, aby jej to CT robili každý deň. Plus k tomu nemocničné hotelové služby nepretržite k dispozicii len pre ňu. @macatt No vôbec ju nezanedbali, vytazuje zdravotníctvo ostošesť .Je to psychiatrický pacient, má lieky, možno by jej mali dať silnejšie, nech prestane.

macatt
17. nov 2023

Kamošky otec, psychické problémy, nadváha, 69 rokov.. no povedali mu na pohotovosti že má doma zomrieť.. on padol a roztrhol si brucho.. po týždni v nemocnici mu vraj niet pomoci(nadváha, 69r, psychické problémy) vydupali si operáciu, kde mu položili sieťku za 4000€ a zašili…bolo vybavené..nekróza tkanina, otvorená rana A4. otec v bezvedomí.. nebolo mu pomoci, zomiera.. a potom mu vybavila VIP izbu, kúpila 2 televízory(sponzorský dar) a zrazu sa diali veci: revízna operácia kde zistili že tá sieťka za 4000€ tam bola len hodená, zrazu boli náplasti so striebra a už ho vedeli ošetrovať..pánko žije a nemá žiadny záujem o smrť.. proste riešiť problém na začiatku, kým sa nemusia hádzať luxusné sieťky.. ja viem že veľa ľudí má aj psychické problémy, ale majú aj iné zdravotné problémy s tým spojené.. a netreba to nechať zájsť až tak ďaleko, je to náročnejšie pre všetkých a rovnako aj pre zdravotníctvo.. machrovať vie každý pokiaľ sa ho to nedotýka..

macatt
17. nov 2023

@aurelia2000 Ok, nepoznám celý príbeh a nick.. ale teda alebo nemá dobré lieky…ALE, môže byť ALE

svetlonos
17. nov 2023

@zuzanka.zuzu
vies co? Mojho kamosa mali 20 rokov za hypochondra, dokonca ma kamarata neurologa. Nic mu nenasli az nedavno. Zoperovali ho a od vtedy mu je podstatne lepsie. Takze aj take sa stava, ani rodina ho zial nebrala vazne.

mamina7070
17. nov 2023

mas dve moznosti bud to zacnes normalne riesit cez psychiatra budes brat lieky a nebudes si svojvolne urcovat co ano co nie pripadne poziadas o hospitalizaciu a daju ta dokopy

alebo si ich teda este raz zavolaj (ale je to zneuzivanie) nech ta rovno odvezu na psychiatriu

mamina7070
17. nov 2023

a ak u teba bolo zachranari tak robili urcite test na mozgovu prihodu a kedze ti dali magnezko a odisli tak ju proste nemas a nevymyslaj

predopujes sa flectorom a cudujes sa ze sa ti toci hlava

ukulela
17. nov 2023

@macatt volať rýchlu každý deň? Nie je jednoduchšie sa zdvihnúť a ísť na urgent? Rýchla má chodiť k život ohrozujúcim stavom. Správame sa, akoby sme mali 1 sanitku na 10 domov... Keď pociťuje problémy, má ísť na urgent a hotovo. A či ju už pošlú na CT, alebo psychiatriu, je na lekároch.

macatt
17. nov 2023

@ukulela ja autorku nepoznám, ani jej diagnózu, na urgente ju odbijú rovnako..jej stav môže byť ohrozujúci, ak spadne, rozbije si hlavu a môže zostať ležať 2 mesiace v nemocnici, to zasa bude zaberať miesto iným pacientom?! Je to ľudská bytosť, krorá má zdravotné a psychické problémy a liečba jej nepomáha..

majka12071994
autor
17. nov 2023

@aurelia2000 nepotrebujem každý deň CT. Samozrejme vtedy mi spravili všetko bolo ok,dobre bola som rada...bolesti hlavy som nemala zas každý deň a ak áno dala som si tabletky a prešlo od bolesti hlavy. Prosila som ich o jedno vyšetrenie sono srdca,keďže videli že mám srdcovú arytmiu ale samozrejme kaslali na to ani lieky od endokrinologicky som nedostala dávali mi len lieky od psychiatrický. Ale nebolo mi dobre od srdiečka. Keď tu boli pred 2 týždňami partner volal mala s silné krvácanie mimo menštruacie 9 dní,zobrali ma do nemocnice na zastavenie kravcania...v ten deň mi lekár povedal bolo mi vhodné ísť do nemocnice a ja že a načo a on mi povedal boli tu všetci pri mne. Tlak máte 150/100 dali mi magnézium ale robili mi EKG a povedal máte odchýlky. Na srdiečku a treba stým niečo robiť....či beriem lieky od endokrinologicky povedala som nie...v nemocnici mi povedala že nič také nepotrebujem. Pozrel sa po mne,a mi povedal pani s týmto papierom treba ísť na endokrinologiu alebo svojej lekárke nejaké lieky musíte brať. Nebrala som nič,len mi kázali len od psychiatrický. Moja endokrinologicka keď to zistí budem mať prúser ako to že som mala brať len od psychiatra a nie aj na srdcovu arytmiu.v nemocnici ich to nezaujímalo. Keď som im povedala že sa liečim na arytmií srdca,2 týždne som lieky nemala. Čo má dopovali len lieky od železa a od psychiatra na ukludnenie. A magnosolv. Ja som bola v kľude. Ale keďže som vedela že mi dobre nebolo,robili mi EKG ok všetko bolo v poriadku len sem tam tlak vyskočil. A odrazu po 3 týždňoch čo som zavolala čo mi bolo zle mi povedia máte odchýlky na EKG treba to riešiť. Neriešila som to,prečo lebo mi v nemocnici povedali že to nepotrebujem. Ok,a do toho vcera po Tom čo mi dala záchranka magnézium do žily vraj tlak 130/100 ok,v noci prišiel za mnou priateľ a hovorí mi Majka čo je stebou a ja že prečo meral mi tlak a hovorí mi 149/100 a 105 za minútu hovori ako je možné keď si v kľude a si spala že máš taký tlak bolo mi zle a hlava má bolela celá..a po magnézium asi 3 hodiny. Išla má poraziť.....po ďalšie,netvrdím je pravda že áno zas za každu somarinu sa nemá volať záchranka.....volal otec môjho dieťaťa 2 krát keď videl len to že som odpadla a nereagovala som...za celý život za 29 rokov mi bola volana záchranka 4 krát. A za to som psychicky pacient??? pokým som nebola v nemocnici v októbri a nenajebali mi lieky čo som ani nemala čo užívať. Lebo proste začalo mi byť z nich zle....v nemocnici som ležala lebo som mala silný zápal v tele čo mi dávali Antibiotiká a plus tetania na to beriem magnosolv. Samozrejme hlava má bolela vždy prešlo keď mi dali magnosolv injekčné. Ale odrazu,poslali na mňa psychiatrickú a lieky a načo??? Mama mi povie tebe čo spravili v tej nemocnici a ja že prečo veď si úplne iná aké lieky ti dali???? Veď si bola úplne v poriadku len si mala zápal a tetania NATO ti mali dať lieky a to je všetko. Neviem,čo si o mne myslíte. Áno spýtala som sa na príznaky na rakovinu krčka maternice.mala som strach,keď mi povedali v nemocnici nič vážne odľahlo mi...ak by som sa pýtala každý deň,boli ma tam a tam,mám taký a taký tlak tlačí má v nohe,alebo ma bolí prst. Pochopím,že ten človek potrebuje pomoc....spýtala som sa len to na čo som potrebovala radu. Samozrejme že človeku odlahne keď mu nič nenájdu. Ak by som každý deň volala pochopím,že som mimo,ale za 29 rokov som volala 4 krát a to 2 krát volala otec dieťaťa lebo som mu skolabovala pred očami...ale nechali ma doma dali mi magnézium. A samozrejme teraz naposledy. Jaj pichanie v spankoch a tlak v zadu to trvá už pár dní....napína má popri Tom na zvracanie,plus nemôžem udržať hlavu na jedením,a sumi mi ľavom uchu ale mám to už úplne v prdeli.......POVEDALA SOM SI JEDNU VEC,AZ POKYM NEPADNEM ALEBO NEDOSTANEM PORAZKU DOVTEDY SOM DALA ZAKAZ VSETKYM VOLAT ZACHRANKU CI MAME CI PRIATELOVI. KED SOM TO POVEDALA TEJ PANI CEZ MOBIL KED SOM SNU VOLALA,POVEDALA MI KEDY STE MALI VYSETRENIE MOZGU HOVORIM PRED MESIACOM . OK DOKTORI TO ZISTIA SPRAVIA VAM VYSETRENIE. PRISLI,DALI MI MAGNEZIUM A OD BOLESTI HLAVY,PO 10 MINUTACH SA MA PYTAJU CI JE LEPSIE HOVORIM PICHA MA V SPANKOCH ZE KDE UKAZALA SOM A V ZADU MA TLACI,POZREL SA PO MNE TO VAM PREJDE A DO TOHO SA MA SPYTALI AKO SA CITIM HOVORIM NA NIC V UCHU MI SUMI....A ONA NATO TO PREJDE LEN TLAK MATE VYSSI 130/100 OKI A PO MAGNEZIUM AKO JE TO MOZNE 3 HODINY PO MAGNEZIUM TLAK 149/100 A ISLO MA VYKLEPAT......AK BY SOM VOLALA KAZDY DEN POCHOPIM ZE TEN CLOVEK NENI NORMALNY,ALE UKRIZUJETE MA ZE SOM PSYCHIATRICKÝ PACIENT LEN ZA TO ZE SA SPYTAM O RADU DRUHEHO CLOVEKA..... DAKUJEM ZA POCHOPENIE A POPROSIT NEURAZAT MA.....DO NEMOCNICE SOM ISLA LEN PRETO ZE SOM MALA SILNY ZAPAL VTELE A ZISTILI MI TETANIU A NIE NA PSYCHICKE PROBLEMY.....K***A UZ SOM VYTOCENA. POZNATE MA OSOBNE?????? AK ANO,BUDEM VELMI RADA AK MI TO POVIETE DO OCI. PSYCHIATRICKY CLOVEK KAZDY DEN NIECO VYMYSLA....JA SOM SA LEN SPYTALA O RADU VIEM ZE TO MOZE BYT AJ S TETANIE....ALE VIEM ZE MOJA MAMA MALA 2X MOZGOVU PORAZKU A PRETO MAM STRACH....KEDZE SAMA MI POVEDALA CO MALA ONA. A ZE SI MAM DAT NA TO POZOR.

mamina7070
17. nov 2023

@majka12071994 skoncila som citat pri volaninRZP pri 9 dnovom krvacani to je zneuzivanie RZP a mali ti dat vyjazd preplatit

majka12071994
autor
17. nov 2023

@mamina7070 MAGNEZIUM mi dali,to je pravda ale zistili že to nezaberá pichalo má v spankoch a tlak v zadu a do toho šumenie v uchu v ľavom dali mi liek od bolesti,po 15 minútach som bola k.o až keď som sa zobudila o 23 h priateľ mi meral TK. Lebo videl že čo mi je,hneď ma budil a hovorí mi tebe to magnezium nepomohlo tlak 149/100 a to som bola v kľude hlava má bolela v zadu

majka12071994
autor
17. nov 2023

@mamina7070 čo je zneužívanie? Že som mohla vykrvácať? Týždeň predtým mi skončila menštruacia,a po 7 dňoch ďalšie krvácanie ktorá sa nedalo zastaviť a zvracanie. To ma hneď brali na gynekologicku do nemocnice. Čo je zneužívanie,keď zavolám a poviem boli ma brucho rýchlo prídite asi umriem...a pritom má človek zastavené vetry.....alebo keď človeku je tak zle že nemôže stat ani na nohách....

mamina7070
17. nov 2023

@majka12071994 sorry ale nie nepresvedcila si po 9 dnovom krvacani nevykrvacas uplne stacilo ist k svojmu gynekologovi v bezny den

a ano viem o com hovorim toto neni ani na pohotovost nieto na RZP

aurelia2000
17. nov 2023

@majka12071994 Aj niekde pracuješ? Teda či musíš chodiť do práce?

majarumm
22. jan 2024

Nie každý má možnosť sa dostať do nemocnice rýchlo, ak nemáte nejakého človeka pri sebe, auto ako sa budete tam trepať? Niektorí ľudia majú také točáky, že neprejdu ani na wc, mimo izbu aby sa nemuseli pridržiavať.
MR hlavy , krčnej máš? ORL vyšetrenie? môže byť kopu príčin.. pokiaľ nie je príčina v hlave tak to bude ťažšie zistiť ale väčšinou sa dopátra k tomu, čo to spôsobuje.
Ja som pred rokom v zime mávala pichanie v hlave (ľavá strana) akoby mi tam niečo navrelo a potom to tak povolilo.. trvalo to možno dva mesiace .. nie vkuse, párkrát do mesiaca a niekoľkokrát za deň.. potom mi to prešlo ale občas mám tlak v hornej časti hlavy a točenie hlavy taktiež ale to častejšie.