Tlak v dutine a v nose

9. nov 2022

Zdravim stretli ste sa už niekto s tým že by ste pociťovali tlak nad zubami v dutine a v nose? Ale len na jednej strane tváre ...pritom chorá vôbec nie som a mám na danej strane aj upchatú nosnú dierku čo to môže byť prosím? Mám na tej strane aj jeden zlomený zničený zub tak neviem či to môže mať súvis, a rastie mi na tej strane ešte aj osmička tak netuším...

luccija
9. nov 2022

Treba ist na RTG k zubarovi

ikonica
9. nov 2022

Manzel mal take tlaky... A po rtg zubov mu zistili, ze mu tam osmicka tlaci do uz vytasteneho zuba... Ona sa netlacila smerom dolu z dasna, ale rastla smerom do vedlajsej sedmicky... Vybrali mu ju na stomatochirurgii a ma pokoj...

autor
9. nov 2022

@ikonica a rástla mu dole či hore?

kp7333
9. nov 2022

Moze byt aj polyp v nose, ktory upchava dierku a sposobuje hromadenie hlienov v dutine. Skus nosne kvapky na odpuchnutie a lahnut si tak, aby zatiekli az do dutiny. Kazdopadne ak to pretrvava dlhsie, treba ist na ORL.

ikonica
9. nov 2022

Bola to horna osmicka a rasta doboku smerom k sedmicke...

1fifinka1
9. nov 2022

Ja to mávam. Robili mi v nemocnici pri hospitalizácii kvôli hlave CT aj MRI hlavy a zistili mi zhrubnutu nosovu sliznicu na pravej strane. Na ORL mi potom kamerou zistila, ze polyp tam nie je. Dala mi kvapky, ale odvtedy som tam už nebola. Často ho cítim, ten tlak. Dávam si nasivin, keď treba. Zas nie stále. V lete vôbec. Teraz ako sa ochladilo tak to cítim častejšie. A bolieva ma z toho inak hlava keď sa to zápcha. Pomáha mi aj nahrievanie lampou.

ikonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. nov 2022

@jana65l fúha a čo s tým?

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz