Tlak na žalúdku a grganie

21. apr 2022

Už druhý deň pociťujem od rána neustály "tlak" na žalúdku, hlavne ráno to je najhoršie. Občas mám aj pocit na zvracanie, ale nezvracala som. Je to spojené aj s "grganim", po ktorom sa mi vždy na chvíľku uľaví. Neviete čím by to mohlo byť? A čo by mi mohlo pomôcť

panelacikova
21. apr 2022

ak je to ojedinele, resp. prvýkrát, môže ísť aj o virózu, ktorú zvládaš veľmi dobre. ak by to trvalo dlhšie ako 2 týždne, prípadne sa ti to behom nasledujúceho roka často opakovalo, zváž návštevu gastroenterológa.

matana2
21. apr 2022

Gerd

zero_hero
21. apr 2022

Tieto problémy som mala pri gastritide.

simsalabim
21. apr 2022

Mne to sposobuje zlcnik. Skus nieco na kyselinu, napr Nolpaza.

daniela2202
21. apr 2022

Helicobacter - smer gastro

nikpa
21. apr 2022

Zle ti trávi, môžeš mať aj reflux, či helikobaktera. Určite treba ísť na vyšetrenie na gastroenterológiu.

tania12
26. apr 2022

Myslim, že to mozu byt aj priznaky tehotenstva 🤷‍♀️

lusipe
27. mar 2023

Toto presne mám ja a diagnostikovaný duodenogastricky reflux… ako sa cítiš po čase? Problémy ustali?

natasko
4. jan 2024

@lusipe ahoj

Ja mám to isté ako s tým bojujes,ja ako chlap som už zúfalý...kazdy deň boj,stále má.napina na grganie,alebo tlak a keď si odgrgnrm lepšie a zachvilku zase...či jedlo či voda....je to šialenstvo...

Máš niečo ako si sa s tým pasovala alebo bojujes?

Ahoj

timea301196
4. jan 2024

Reflux

lusipe
8. jan 2024

@natasko Ahoj, ja som nemala toto grganie. Len tlak na zaludku akokeby v strede pod rebrami. Brala som vtedy Asketon dlhsie a nejako som nevidela vysledky. tak som sa nahnevala, vysadila, zacala jest vsetko normalne, aj kavu, aj vinko, aj mliecne vyrobky a je mi lepsie. takze vlastne ani neviem co mi pomohlo, mozno len psychika. aj ked obca citim zaludok na vode, ale je to lepsie. Ono to byvaju take fazy, raz dobre, raz horsie.