Tlak na hrudi 33 ročného manžela

ankare
5. apr 2018

Manžel ma 33 rokov, je stavbár.
Odvcera sa sťažuje, že niekedy pociťuje stav tlaku na hrudi. Ako keby mu niečo tlačilo na hrudnik. Dycha normálne. Dnes sa mu pri tom aj triasli ruky.
Bol dnes u Dr., všetko v poriadku. Tlak 120/80, EKG ukážkové... Dr. to uzavrel, ze to ma zo psychiky. Dal mu nejaké lieky, keď bude mať tento stav, lieky na upokojenie.
Čo to môže byť?

korunka1
5. apr 2018

No ak bude mať tlak a ekg a pod vyšetrenia v poriadku, tak je to ako povedali...v hlave.Depresia, panicka porucha a podobné lakocinky.

0silvia0
5. apr 2018

@ankare toto je dosť častá záležitosť. Je to skutočne psychického pôvodu, môže to byť druh neurózy, paniky. Podľa mňa vnútorný stres, ja som to mala tiež približne vo veku tvojho manžela. Cez lekárov som to neriešila, ale kolegyňa mala toto isté a riešila to tiež u psychológa. Ak si človek nevie pomôcť sám, často sa na toto predpisujú lieky na upokojenie.

montemotherone
5. apr 2018

@korunka1 😂 že lakocinky

carmenuska
5. apr 2018

Kludne ako pisu baby,stres a psychicke.A dalsia moznost z chrbtice.Ja to.mavam od.chrbtice.Pises,ze je stavbar,takze dost mozne...

montemotherone
5. apr 2018

@ankare vítame manžela v klube 🙂 Časť populácie si už rieši "hlavu", a tá druhá behá po vyšetreniach od neurológa, cez kardiológa až po gastroenterológa... a aj tak sa všetci zídeme u psychiatra 🙂

majdalenka23
5. apr 2018

Kdeže, na 100% to bude z chrbtice-platničky 😉 Pri takej práci sa nečudujem... Nemyslím, že je to psychika

ankare
autor
5. apr 2018

@carmenuska
@majdalenka23
Ale na chrbát sa nestazuje.

carmenuska
5. apr 2018

@ankare nemusi ho.bolet vobec chrbat,.ieco.mu tam moze vyrazat a prave preto sa to prejavi na hrudniku

zabulienka266
5. apr 2018

@ankare môj manžel mal presne takto, až ho brala rzp rovno z roboty s podozrením na infarkt. Interné a kardio vyšetrenie ukážkové. Dnes bol u ortopeda a je to chrbtica (pracuje ako kuchár).

katka1981
5. apr 2018

@ankare, moze mat reflux, vtedy byva tlak na hrudi.Ma dostatok spanku? Neschudol alebo nepribral v poslednej dobe viac ako inokedy? Tep ma v poriadku? Tras ruk byva pri anemii a zvysenej cinnosti stitnej zlazy. A tiez aj chrbtica to moze robit.

eni216
6. apr 2018

@ankare bývalý priateľ mal podobné problémy, pochodili sme tiež ekg, neurológiu a všelijaké blbosti - záverečná diagnóza, vraj stres. Mne to nedalo a sme kontaktovali nášho známeho - lekára na vysokom poste, ktorý náspoposielal na gostroskopiu, dietológiu a bol to helikobakter. Ten tlak vyvíjal vzduch. Keď sa vygrgal - uľavilo sa mu asi na 30 sekúnd a potom zas.

maria123
6. apr 2018

@montemotherone tak naco su nam ini lekari,ked staci jedna specializacia psychiater?ja nesuhlasim celkom s tvrdenim,ze pan to moze mat zo psychiky

takaakoty
6. apr 2018

Ja mavam tiež pichanie na hrudi a doslova bolesť pod hrudnou kosťou z chrbtice. Prvé razy ma to nastrasilo, ze infarkt, ale teraz uz viem ze za.to môže skolioza 😉☺

montemotherone
6. apr 2018

@maria123 dobrá otázka. Odpovedz si sama 😉 K záveru treba dorásť...

ankare
autor
6. apr 2018

Asi to naozaj bude z chrbta. Dnes bolest na hrudníku už nemal, no bolel ho chrbat a kríže.

maria123
7. apr 2018

@montemotherone ziadne filozofovanie ,ok?,len ma napadlo,ze ludia dnes,aj lekari,vsetko zvaluju na stres a poslu cloveka na psychiatriu bez toho,aby poriadne vysetrili...potom su ti nevysvetlitelne umrtia,a teda predpokladam,ze ty si uz na vsetko dorastla

montemotherone
7. apr 2018

@ankare poznám to. Ono práve napätím, stresom (u neho aj fyzickou) záťažou sa svaly stiahnu a často "pricvyknú" inerváciu. Tiež chrupavky, pri prudších pohyboch na netrenovanom tele, dokážu sakramensky bolieť, že sa ti nedá ani pohnúť. Taká rýchla pomoc je Dorsiflex, Midocalm... ktoré to napäté svalstvo uvoľnia. Sú to v podstate také oblbovaky. A potom už LEN cvičiť a naučiť sa uvoľniť počas dňa. (Zase sme pri tej hlave 😉 Svalstvo veľmi reaguje na naše duševné rozpoloženie a bolesti chrbtice sú dnes práve preto doslova epidémia aj u mladých ľudí ☹

montemotherone
7. apr 2018

@maria123 komu niet rady...