Tip na lepšie trávenie

19. feb 2024

Viete mi prosím dať niekto tip ako zlepšiť trávenie? Niečo čo zaručí pravidelné vyprázdňovanie? Také domáce preháňadlo. Rok som to riešila kávou na lačno, ale tú už piť nechcem.

nyusika
19. feb 2024

zaklad je skladba stravy, co konkretne ti sposobuje traviace problemy ?

deti95060810
19. feb 2024

väčšie dávky magnézia, niekomu aj zjesť hrušky pomáha na zápchu, rumančekový čaj

autor
19. feb 2024

@nyusika nemám žlčník. Vtedy sa to spomalilo ešte viac. Ale inak som to mala celý život a nejak som s tým dokázala žiť. Stravujem sa vyvážene, pijem dosť vody. Len ako sa to po tom žlčníku spomalilo ešte viac, tak už som začala priberať a nejde mi nijak urýchliť to trávenie.

nyusika
19. feb 2024

pribera sa vtedy, ked prijimas viac, ajo vydas.

cize nie kvoli pomalemu/rychlemu traveniu.

autor
19. feb 2024

@nyusika to samozrejme viem, ale kebyže priberám kvôli tomu, tak priberiem logicky aj roky predtým

januska12323
19. feb 2024

Koľko vody piješ? Viac ovocia a celkovo pozrieť na jedálniček.

autor
19. feb 2024

@januska12323 voda záleži od toho, či robím niečo viac fyzicky náročné alebo nie. Ale takto v zime asi liter a pol. Stravu mám vyváženú. Ovocie, zeleninu normálne jem. Nejem vyprážané, mastné. Hýbem sa normálne. Proste všetko tak isto ako celý život, napriek tomu akoby sa to trávenie úplne spomalilo.

madeincssr
19. feb 2024

Najucinnejsi mozno bude pohyb na cerstvom vzduchu, plavanie...

autor
19. feb 2024

@madeincssr prechádzať sa chodím tak 4-5x do týždňa. Viac časovo nestíham.

vakatko
19. feb 2024

Fermentované potraviny okrem probiotík obsahujú aj tráviace enzýmy.
Enzýmy dostaneš kúpiť aj v lekárni.

nyusika
19. feb 2024

@januska12323 z ovocia sa notmalne pribera - je to v podstate cukor. zdravsia verzia, ale cukor.
neobsahuje ani tolko vitaminov, ako si ludia myslia - ale je fajn ho mat zaradene v jedalnicku

lizatko1009
19. feb 2024

U mňa funguje 2roky každé ráno do raňajok psylium a chia

veronkaxxx
19. feb 2024

Ďatle alebo slivky

luciaruz
19. feb 2024

Mne pomohlo presedlat na zeleninovu stravu, biekoviny z mliecnych výrobkov, tofu, atd... zistila som, ze mi maso spomaluje trávenie. A pohyb mi velmi pomohol, ale nemam moc cas, kupila som si taky maly lacný stacionárny bycikel k telke.

kristiii
19. feb 2024

Skús každý deň pohár kefiru.

luciferka93
23. feb 2024

Tiež nemám žlčník, mala som s tým problémy. Kúpila som si fiber drink od activstar, sú to vlastne laktobacily, zarobím ráno nalačno do vody vypijem a nemám problém ci s vyprázdňovanie ani s trávením. Je to síce dosť drahé ale nato ze som po skúšala kadečo tak toto je za mňa TOP. Vydrží ti to 2 mesiace. Balenie

urshullita6541
28. júl 2024

Mne tiež veľmi pomohol pohyb a zelené potraviny chlorella a jačmeň 🙂 Odkedy som skúsila GreenWays mám trávenie úplne parádne