Tinitus - kortikoidy

andrea147
16. máj 2024

zabrali niekomu kortikoidy na tinitus? Mam uz 2 týždne tinitus. Začalo mi to po vysadení kortikoidneho spreju-Mometasone. Ten sprej som brala polroka , na chronicku nádchu.

nttnnt
16. máj 2024

@andrea147 tak toto ma zaujima ale co som nasla tak ni moc nie, nepomohli respektive sa to vratilo. Co vam dali prednison ?

veronikahalt
4. jún 2024

@andrea147 ,
Mám vraj tinnitus takmer pol roka, prešla milión vyšetrení, doktorov a tlkoce mi v uchu ďalej veselo.
Beriem betahistin a veľa vitamínov, no mne sa aj krúti hlava, najprv som len akoby plávala ..,
Nasadila som si Medrol teraz druhý deň, ale nepociťujem zatiaľ žiadnu zmenu, len búšenie srdca a to pritom beriem malú dávku.
Zúfalá som už ...😉

andrea147
autor
4. jún 2024

@veronikahalt A počuješ to aj cez den. Alebo len v úplnom tichu? Ja iba v tichu a uz sa mi obcas stalo,ked som sa v noci alebo ráno prebudila,ze som to nepočula,ale potom sa to zase vrátilo.

veronikahalt
6. jún 2024

@andrea147
Ja to počujem celý deň, ale sú tam prestávky, takže sa nedá povedať v ktoré hodiny, príde - odíde, príde - odíde.
Dá sa povedať, že som si aj zvykla, ale skôr mi prekáža keď prídu tie stavy nestability, ako vygumovana, ako nie ja, "plávem".
Ak som v meste MHD a nie autom, mam problem sa aj vratit, ak treba dlhšie chodiť.

andrea147
autor
6. jún 2024

@veronikahalt A nemas nahodou menierovu chorobu? Tusim tam spomínajú take stavy

andrea147
autor
6. jún 2024

@veronikahalt ja nic take nemam, co spomínaš.