Tiky u teenegera

vee1932003
30. máj 2020

Zdravím píšem znova ale trz ohľadom tých tikov hlavy. Posledných 5 dni mám tiky hlavou alebo ako to mám nazvať mám 18 rokov a nezdá sa mi to že by to bolo vpohode. Ak viem takéto motorické tiky sa vyskytujú v ranom detstve. Tak má zaujíma či to niekto mal alebo má že sa mu to zrazu objavilo a či mi to zmizne alebo s tým musím žiť. Ďakujem za odpovede

mogaa
30. máj 2020

@vee1932003 skús si dlhšiu dobu dávať Magne B6

vee1932003
autor
30. máj 2020

@mogaa dávam si čisté magnezium tak neviem či je to jedno alebo si mám ísť kúpiť aj s tým B6

mogaa
30. máj 2020

@vee1932003 doužívaj to čo máš a ak budú tiky pokračovať, kúp si Magne B6 - kludne to šumivé...

vee1932003
autor
30. máj 2020

@mogaa tak magnezium už používam pár dni a zmena nie je boh vie aka

mogaa
30. máj 2020

@vee1932003 po pár dňoch nič nezbadáš....každý človek máva zášklby svalov keď zaspáva - to je uplne prirodzené....tiky alebo zášklby určitej časti tela môžu byť ak ti chýba nejaký vitamín alebo minerál - zväčša magnézium- ak si bola napr.dehydrovaná, po športovej námahe alebo sú to svaly,nervy ktoré pracujú či stres....treba počkať aspom mesiac brať to Magne B6(dober magnézium čo máš) a ak nepomôže neurológ.....vo väčšine prípadov to samo odoznie ...mne jednu dobu pred pár rokmi tak tikalo oko, z ničoho nič začal tik oka, po pár sekundách to prešlo a určitú dobu sa mi to nepravidelne opakovalo, potom akoby uťal a odvtedy mám pokoj....

vee1932003
autor
30. máj 2020

@mogaa no dúfam lebo je to nepríjemne a dosť má to obmedzuje ďakujem za radu kúpila som si radšej to B6 tak to skúsim brat čo najdlhšie a skúsim sa vyvarovať stresovým situáciám keďže som hrozný stresman

mogaa
30. máj 2020

@vee1932003 neboj prejde to....to MagneB6je aj na uvolnenie svalov a aj na nervy, teda pôsobí protistresovo...len naozaj treba vydržať aspom taký mesiac, ak by t to neprešlo - doktorka, ale detto by ti len odporučila magneB6 alebo niečo na uvolnenie prípadne by ťa nasadila na nejaké slabšie antidepresíva....

skumavka
30. máj 2020

@vee1932003 odporúčam vyšetrenie u neurológa, liečba tikov je plne v jeho kompetencii. Drzim palce

danielahamar
30. máj 2020

Mam doma tikového chlapca, ale on to ma zo sikany a vyzerá, že sa to už nestratí,uz to trvá tretí rok, teraz ma 14r. Mal aj rôzne vyšetrenia, všetko ok, proste psychika. Takže sa sleduj, ak by sa ti to stupnovalo, navštív neurológia, alebo psychologicku.