Tetanus vakcína - poškriabanie sa hrdzavým závitom

hopo1145
29. júl 2022

Dobrý deň prajem.Chcela by som sa poradiť mozno je tu daky zdravotník kto ny mi vedel pomôcť vyriešiť dilemu.Zhruba pred 3 týždňami som mala asi covid 3 krat.Bola som u lekárky a pripomenula mi ze mi treba sa nechať preockovat na tetanovkov
Ja som len mavla rukou ze niekedy vyriešime.Dnes ráno v praci sa mi stala taka vec ze som sa poskriabala na hrdzavy klinec,tak popravde začalo mi trosku lepiť.Samozrejme ze som sa očkovať chcela dať aj bez toho len som chcela trosku počkať keďže moja imunita je v kábli po covodoch plus chrohnova choroba ale teraz mam trosku strach ci by som si to nemala ist dat pichnúť na pohotovost keď sa mi stala takáto vec len nerada chodím po lekároch a neviem ci by ma stým nevysmialy.Ranka vyzerá takto

belllinka
29. júl 2022

@hopo1145 z tohto tetanus? 🤦‍♀️ Tazko. Musela by si mat hlboku ranu, nevycistenu, idealne znecistenu pôdou od koni. Nejaky hrdzavy klinec je iba mytus, mozes kludne spavat a nestresuj.

hopo1145
autor
29. júl 2022

@belllinka trosku som bola v strese lebo minulý týždeň keď som sa doktorke zasmiala na tetanovku tak ma zjazdila ze ci viem co to je dostať to ako je pravda ze robím vo fabrike kde je hrdzavych klincov doaleluja.Spomenula som si na to tak som ostala na pochybách.Dik uklidnila ste ma

tanyan
29. júl 2022

Hrdza a povrchový škrabanec... Z tohto nehrozí ani sepsa (otrava krvi) a už vôbec nie hĺbková infekcia tetanovými spórmi. Aj keby si vytiahla ten klinec z konského trusu, tak pri takejto nízkej intenzite zranenia je pravdepodobnosť tetanu menšia ako otehotnieť bez sexu.
Odporúčam dať to preočkovanie až v čase, keď bude tvoja imunita dostatočne silná na zvládnutie tejto vakcíny. Nepotrebuješ riešiť ešte aj nežiadúce vedľajšie účinky vakcíny teraz... Je to len preventívne posilňovanie pôvodnej vakcinácie a doba preočkovania je vypočítaná štatisticky, ale každý organizmus je iný.

hopo1145
autor
29. júl 2022

@tanyan Dakujem.Fakt som nevedela aké veľké musi byt to poranenie aby som to mohla dostať.Doktorka ma strasila ze musím si to dat no ta moja imunita to je bieda vravím 3 krat covid za sebou plus chrohnova choroba tak neviem ci vôbec niekedy sa ta imunita dá do normálu.Dakujem krasne za uistenie sa

larazivago
29. júl 2022

@hopo1145 z tohto tetanus nedostanete. Ale na preočkovanie sa objednajte.

hopo1145
autor
29. júl 2022

@larazivago ano mam to v plane.Len som veľmi slabá ešte z choroby.Mam aj prácu kde sa veľa stretávam s takýmito vecami.Dakujem

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
29. júl 2022

Neboj...nič ti nebude

lucia147852
29. júl 2022

vy tie klince mate odložené v konskom hnoji? lebo ak nie, tak z tohto ti teda tetanus nehrozí ani náhodou. Okrem toho je to tak povrchové, že asi ani keby ho vytiahneš z toho hnoja to nie je velké riziko. Nebezpečné sú hlboké rany, aj keď môžu byt celkom maličké (napr bodnutie tŕňom ruže) ktoré sú bez prísunu kyslíka a nedajú sa dobre vyčistiť.

mikadooo
29. júl 2022

@mb2021 to sú ľudia, ktorým bol diagnostikovaný tetanus a v tabuľke je zdroj tetanu? Sorry, len nerozumiem tej tabuľke.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz