Tetanovka

sofia1410
20. apr 2024

Ahojte v utorok ma ockovali proti tetanu mala som bolest a cervene a dnes tam mam hrcu je to normalne zmizne to alebo mam zavolat dr Dakujem

suzitok
20. apr 2024

Ahoj, aj ja som mala, aj ma dosť bolelo rameno. Prešlo to asi o týždeň, aj hrča zmizla.

sofia1410
autor
20. apr 2024

@suzitok Dakujem no snad to zmizne

suzitok
20. apr 2024

@sofia1410 zmizne, mňa to dokonca aj na dotyk bolelo, a také tvrdé to bolo, pekne ustúpilo ...aj ma upozornili, že toto je častá reakcia

bozenas
20. apr 2024

mňa aj upozornili, že ak sa spraví hrčka, netreba to nijako "masírovať" a pod. treba nechať v pokoji, zmizne to.

egonsk
20. apr 2024

@sofia1410 mne ostala hrca po tetankove skoro rok v lavom ramene... tomu kretenovi co vymyslel, ze sa to nuz nma pichat do zadku by som upravil uces od zlosti. Bolelo ma to asi tyzden a citlive mal skoro mesiac. A doteraz nemam pocit, ze ta ruka je uz ok, castokrat mi trpne ked zaspim na lavom boku.

bylinka25
21. apr 2024

Mala som to aj ja, červené, potom tú hrču a ešte aj zvýšenú teplotu.
Na to ma lekárka aj upozornila, že tieto príznaky sa môžu vyskytnúť, Na to opuchnuté miesto mi prikázala dávať studený obklad, všetko sa stratilo do týždňa.
Len je zvláštne, že ruka na tom mieste ma bolí doteraz a to uplynuli od preočkovania tri roky.