Tetánia - problémové videnie

perlita007
22. mar 2024

Môže byť pri tetanii záchvat, že vám robí problém videnie, potom obrazce na jednom oku.....myslím, tým, že Vám na Jednom oku akoby obrazce také zrýchlené ukazovalo....a potom problém z rečou????

miskakyska
22. mar 2024

Áno môže..mne sa záchvaty začínajú vždy s horsením videnia,potom začne tŕpnuť tvár,jazyk a už to ide do celého tela

perlita007
autor
22. mar 2024

@miskakyska áno mne to začína zhoršeným videním.....a problém z rečou....ale tŕpnutie jazyka, tváre eeee......a dva krát sa mi to stalo po cvičení.....asi veľke prekrvenie......

miskakyska
22. mar 2024

@perlita007 dosť možné, treba pomaly a zhlboka dýchať, užiť magnézium a pomaly to prejde🙂

perlita007
autor
22. mar 2024

@miskakyska snažím sa s tým začať žiť, a prekonávať to.....ono to začalo po pôrode......malo spánku, stresy.....atď...užívam 3 krát denne magnézium.....cavinton....snažím sa nemyslieť na zle a negatívne.....niekedy sa to nedá....ale tak snažím sa

anka4434
22. mar 2024

Ja tiez strašná bolesť hlavy potom vidim biele a ako keby behanie fliacikov pred ocami potom trpnutie a nakoniec strach a napätie

petra3289
23. mar 2024

@perlita007 ja mám zase tlaky na hrudi pichanie na hrudi a aj pri srdci veľké búchanie srdca mám . mám aj pichanie v chrbte a niekedy mi tvár čelo znecitlivie mám to mesiac už . Vcera som mala.taky tachvat že som sa triasla od strachu znicoho nič namna prišiel strach a už to začalo taškou na hrudi mi bolo pálenie chrbta a hrudi som mala no nieco hrozne strašný strach

gabrm
23. mar 2024

@perlita007
Dobrý večer,áno tiež som mal pri tetánii problém so zrakom,ako rozmazané a neostré videnie. A tiež mi oči ako keby začali behať zo strany na stranu.