Tetánia, nízka hladina minerálov

eniko1992
11. dec 2019

Ahojte, mám taký problém, že po pôrode mi diagnostikovali tetaniu a nízku hladinu horčíka, draslíka. Bola som už na viacerých vysetreniach, ale všade mám vysledky ok (neurolog, kardiolog, endokrinolog➡️pristitne telieska, stitna zlaza, nadoblicky, interne, pneumolog, atd.). Chcem sa Vás spýtať, ci ste mali podobne problemy a ak ano, co sposobil disharmoniu mineralov pri tetanie.
Je mi strasne zle, uz 8 mesiac mam priznaky a mam doma maleho, takto sa neda existovať.
Dakujem za odpovede.

eliska13
11. dec 2019

@eniko1992 ak máš všetko dobré tak jedine, že ho prijímas malo v strave, alebo máš veľa stresu vtedy sa znižuje a človek je drazdivejsi kŕče, búšenie....treba ho doplniť mg od neurológa je najlepšie a psychohygiena nenahanat sa....oddych, nie káva, nie alkohol žiť zdravo...tetania svojim spôsobom nie je liečiteľná vždy, keď to prepisknem sa Ti ukážu prejavy.90%ludi má málo magnézia kvôli zlej strave....

merien259
11. dec 2019

@eniko1992 ja mam tetaniu kúp si magnerot ten ti pomôže prvý týždeň sa berie 6 tabliet denne potom 4 tablety

eniko1992
autor
11. dec 2019

@merien259 ahoj, beriem od zaciatku magnerot, ale iba 2 tabletky denne(mozno ze je to malo), aj draslik, ale necitim sa lepsie. Ta unava je najhorsia, a porucha rovnovahy.

eniko1992
autor
11. dec 2019

@eliska13 ano moze byt, ale to je cudne , ze pred porodom som nemala zle vysledky, mala som vsetko ok. Vzdy som mala dobre hodnoti, takze preto neviem, ze co to sposobuje. Vsetko to prislo s porodom. Nikdy som nemala draslikom problemy. Ked beriem na to lieky tak mam fajn vysledky, a ked neberiem hned mi idu dole tie hodnoty. Preto ma vysetrili na nadoblicky a na pristitne telieska, ale vyslo mi vsetko ok, takze naozaj neviem, podla mna u mna to nesuvisi so stravovanim, lebo aj predtym som jedla to iste ako teraz, takze neviem.

eliska13
11. dec 2019

@eniko1992 ak mám byť optimista buď rada, ze Ti vôbec robili vyšetrenia a niečo zistili.Tehotenstvo a pôrod je záťaž a si viac fyzicky a psychicky vycerpana.Kto Ti robil hodnoty mg a draslíka pred pôrodom bežne sa to nerobí.Neda sa to liečiť max Ti dajú liek na ukludnenie

merien259
11. dec 2019

@eniko1992 2 tablety je veľmi málo ako som už písala prvý týždeň 6 potom 4mne to pomohlo

eniko1992
autor
11. dec 2019

@merien259 ano je to malo aj podla mna, preto som brala len 2 tabletky, lebo tak mi povedala neurologicka.

jvlo
11. dec 2019

este ti chybaju testy na boreliozu. Mne magnetrot nezabera vobec, skus milgamu, alebo magne B6 premium z dr. max, ma ovela lepsiu vstrebatelnost ako magnerot

eniko1992
autor
12. dec 2019

@eliska13 pred porodom mi robili odbery na internom, kazde tri mesiace tam chodim, lebo vzdy som mala problemy s vysokym pulzom. Takze pravidelne chodim na kontroly.

eniko1992
autor
12. dec 2019

@jvlo dobre, ďakujem pekne za radu

eryka03111978
16. dec 2019

@eniko1992 odporucam MAGNEROT mne to velmi pomohlo, a ked nahodou este k tomu si kup neake lieky na prirodnej baze na ukludnenie.... ak to nebudes riesit pridu ine priznaky a stres.... potom mozes behat k psychyatrovy

eniko1992
autor
17. dec 2019

@eryka03111978 dakujem za odpoved. Beriem 3x Magnerot, aj Persen forte na ukludnenie ale nic sa nezmenilo. Beriem aj Khaldium, lebo mam nizku hladinu draslíka, tento liek mi vypísal lekár. Takze uz neviem 🤔