Tetánia ma oberá o chuť žiť

alfatetan123
7. apr 2024

Tetánia ma postupne oberá o chuť ziť .... nikdy by som nepovedal že tak odolný, ambiciózny chlap ako ja može podľahnúť niečomu ako tetánia.. aby si človek každý týždeň pri záchvatoch myslel že umiera...vzhľadom na to že okolie absolútne nechápe čo mi je ..a stále počúvam reči typu že je to len v hlave a podobne.. si hľadám osobu ktorá je na rovnakej tetanickej vlne ako ja... s ktorou by som mohol zdielať toto trápenie a tým padom si aj akosi vzájomne pomocť napredovať dalej... ak taký niekto existuje ... ozvi sa mi prosím ťa budem veľmi rád.. dakujem 🙂

evickuska
7. apr 2024

@alfatetan123 tetania je iba prezleceny nazov uzkosti a panickych atakov, jemne SSRI antidepresiva a chut zit je s5, je to o chemii v mozgu

zuzkaa1991
7. apr 2024

@alfatetan123 ja mam obdobie raz lepšie raz slabšie resp jeden mesiac záchvat druhý kľud... Je kvázi aj v hlave veľa mne zas spúšťa sa tetania keď som vyčerpaná malo spím alebo veľa "stresu" aj keď ja tak v danom čase necítim keď mám veľa povinnosti robota domácnosť dieta.... Ale snažím sa už pri maličkosti uklidnit chodiť od. Zimy k psychologičke že vyskúšam co to dá.... A som bez liekov odmietam. AD keďže záchvaty alebo ten divný pocit mam. Par dni do mesaca.... Mně pomáhá deprese a magnerot 🙂

alfatetan123
autor
7. apr 2024

no len ja ju mám stále 24 hodín denne citim únavu... citim ten pocit akejsi zmeny v hlave...neviem to opísať... 5x denne sa tento stav zmení v pocit odpadnutia..zmeneného videnia... búšenia srdca... naozaj zvláštnych pocitov zmeny dýchania a vnimania okolitého sveta... dokonca velakrát som nútený počas obeda v reštaurácií odíst na Čerstvý vzduch..pretože ma chytí taká nevolnosť a úzkosť že sa to nedá zniesť.. neviem to vysvetliť.. človek má pravidelne pocit Že ide umrieť..že je ťazko chorý a čoskoro nadobro odpadne... nikdy som nemyslel že práve ja budem prežívať niečo podobné..

megg1
7. apr 2024

@alfatetan123 ja hlavne nechapem, preco muzi tu maju zenske nicky a naopak. Vsak aj tak ste tu anonymne, to neviete kliknut pri zakladani uctu na spravne pohlavie?!

alfatetan123
autor
7. apr 2024

@megg1 absolútne som si nevšimol túto skutočnosť... ak som vás týmto pohoršil tak mi odpustte..

aurinia
7. apr 2024

@alfatetan123 ja mam tiez tuto hnusobu....denne beriem AD, magnezium, kalcium s vit.K, vitaminy B a 2l nesladenych tekutin. Bez magnezia by som sa zblaznila. Je to denodenny boj. Tu chorobu treba prijat, ze to tak skratka je. Pridaj sa tu do skupiny tetania. Mozno ti pomoze ako sa s tym denne vyrovnavaju ostatni. Skratka nenechat si pokazit den. Zavrate a podobne nevolnosti som mala aj ja. Preslo to. Zas prišli ine tažkosti. Vzdy si spomen na ten vtip. Pan boh pride k Ferovi a hovori. "Feri, oslavil si 60tku, uz by si mal mat aj nejaku chorobu ako spravny senior, čo povies." a Feri mu odpoveda: "Nooo, asi hej. Ak by som si mohol tu chorobu vybrat, tak chcem Lupiny" .

taktotedanie
9. apr 2024

Ja by som si asi nehladala podobne naladeneho kamosa/kamosku aby ste sa navzajom vo svojich naladach takto podporovali este sa viac zamotas
Na toto ti magnezium nestaci uz

aurinia
9. apr 2024

@taktotedanie nemusi si hladat hned kamoša/kamošku. Ale može pomoct. Mne to napriklad pomohlo, vediet že tym netrpim len ja. Ze je to naozaj ta choroba a ne infarkt, lebo je nas viac čo mame rovnake priznaky. To nie je vysledok z krvi, tu mate liek, vela štastia, dojdite na kontrolu a dovi. To je hnusoba ktora nahana strach, znemožnuje žit plnohodnotný život, oslabuje človeka v pracovnom a spoločenskom živote. Suhlasim, treba antidepresíva, preliecit sa.