Tetania - liečba - skúsenosti

viera1107
31. máj 2019

Ahojte, viem že téma Tetania tu už viac krát bola.. Prečítala som si už veľa rôznych článkov o nej, ale aj tak Vás pekne prosím o osobné skúsenosti z liečby.. Okrem bežných príznakov tejto pliagy chcem sa spýtať či ste mali niekto aj stále stiahnutý žalúdok, hlavne ráno až napínanie na vracanie. Ako Vás liečia, či iba magnéziom alebo máte aj sedatíva? Už mám za sebou rôzne vyšetrenia a odbery.. Potvrdili mi zatiaľ iba Tetaniu.. Ďakujem.

florianabotosova
31. máj 2019

@viera1107 ahoj ja mám tiež tetániu tiež som sa bála no ja mávam väčšinou bolesti hlavy a niekedy mi je na vracanie. Liečia ma iba magnéziom užívam magnosolv každý deň, mne robili MR mozgu, EMG, a naposledy mi robili aj EMG VEP ( evokovane potenciáli) a poslali ma ešte na očné vyšetrenie kde sa zistilo že mám vyšší očný tlak taky hraničný. Ale to magnézium pomáha dám si ráno a ak počas dňa chytím nejaký krc do ruky alebo do nohy dám si znova ale to sa stáva málokedy. Lieky na upokojenie mam ale len kvôli tomu ze zvyknem byť veľmi nervózna.

viera1107
autor
31. máj 2019

@florianabotosova ahoj, ďakujem za odpoveď. Ja na zrovna čakám na výsledky z MR, tetaniu mi potvrdili na EMG.. Tiež mi dali Magnosolv beriem 3tie balenie, pomáha mi ale mám stále pocit na vracanie. Hlavne ráno. Včera som bola u jednej známej MUDr a tá mi povedala, že to môže byť psychika a opýtala sa či beriem niečo na upokojenie.. Asi si budem niečo pýtať..

solinkarka
31. máj 2019

ahoj, ja mam tiez tetaniu, na vracanie je mi tiez niekedy no rano nie...skor cez den alebo vecer...uzivam magnerot a najnovsie aj AD kvoli strachu, uzkosti...

solinkarka
31. máj 2019

su tu 3 skupiny tetanie skus sa pridat 🙂

viera1107
autor
31. máj 2019

Ďakujem

eliska13
31. máj 2019

@viera1107 ono to všetko so všetkým súvisí.vacsinou majú tetaniu úzkostlivi citliví ľudia preto aj často sa nasadzujú antidepresíva
Ukludnovaky pomôžu na chvíľu a nemôžeš ich brať celý život
Pomáha dobre magnézium od lekára, hlavne veľa vápnik, omega 3 mastné kyseliny, šport, oddych sedenia u psychológa, ktorý zistí prečo si taká nekludna ako prezivas stres
A nepomôže nič iba sa naučiť s tým žiť:(
Tým, že si z toho nervózna môže Tá bolieť žalúdok a mať pocit na vracanie a zase sme pri tej úzkosti, neuroze je to začarovaný kruh

eliska13
31. máj 2019

@viera1107 moja šéfka má tetaniu silnú až ma kŕče v rukách, brnia pery, hyperventilacia jasné, že vtedy sa ukludnovaky dajú nech sa nervový systém ukľudní, ale je to dočasne
Treba meditáciu, oddych v prírode, nenahanat sa, dobrú stravu a minerály.u nej to vždy príde, keď sa prepína v práci.

florianabotosova
31. máj 2019

@viera1107 no mne je na vracanie iba keď ma hlava bolí. Ale tak zajdi ku nejakému psychiatrovi nech ti niečo predpise

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonazh
8. aug 2020

@florianabotosova ahoj ako dlho trvali výsledky VEP.. Tiež tam idem pondelok dik