Tetánia a vysoký krvný tlak

sylwi
17. aug 2013

Caute je pre tetaniu typicky vysoky krvny tlak? Bola som nakupovat vyse troch hodin doslo na mna slabost tlak v hrudniku zle dychanie hmliste videnie proste divny stav musela som si sadnut v aute som si odmerala tlak 140 na 90 alebo 99, moze to byt aj rozrusenie? Byva vysoky tlak aj pri panike? alebo panickych strachoch?dakujem

petraxy6
17. aug 2013

@sylwi nechcem byť zlá, ale zatiaľ čo sa tu vypytuješ a čítaš čo by ti asi mohlo byť, si už mohla sedieť na pohotovosti. Teraz by ťa ukľudnila injekcia magnézia a v pondelok by tom na tvojom mieste šla k obvodnému a nech ti dá odporučenie na dobrú psychologičku. Takto v témach nič nevyriešiš iba sa zbytočne rozrušíš, lebo čo koment to iná diagnóza. 😒

bubinko83
17. aug 2013

@sylwi tetania ma trošku ine priznaky nie,toto čo opisuješ je asi len krvnym tlakom aj ja som to mala 2x a ešte ktomu bušenie srdca.Aj pri panickej poruche byvaju taketo stavy .A to bežne nosiš tlakomer v aute? 😉

sylwi
autor
17. aug 2013

no mate pravdu ten tlakomer sme kupili dnes nakolko mi povedal obvodny lekar ze ked mam ten stav unavy mam si namerat tlak. Sorry ludia ja som z toho vypadku unavy a pretazenia beho tychto meiacoch uplne mimo ale bude dobre. 🙂

petraxy6
17. aug 2013

@sylwi ak ti môžem odporučiť, tak ten tlakomer nepoužívaj, lebo ti ho bude dvíhať ešte vyššie ☹