Test na reakciu pri uštipnutí hmyzom

21. aug 2024

Ahojte, mam malého syna a v rodine mame veľmi veľa členov, ktorí majú silnú reakciu na bodnutie - musia pri sebe nosiť pero v prípade postipania si ho musia hneď aplikovať. Mna to našťastie obišlo ale zaujima ma či je možné zistiť to nejakým testom ? Napríklad u doktorky ? Bojim sa o syna stále behá po vonku, po zahrade

siegi
21. aug 2024

Da sa u alergologa ale vacsinou musi najprv dojst ku kontaktu s alergenom aby sa ukazala alergia.

jaskolka
21. aug 2024

Tak je možné ho otestovať, ale ci ukáže niečo bez toho, aby bol niekedy v kontakte s alergenom, je otázne. Proste rovno povedané, najorv ho musí niečo uštipnut, bez toho ťažko zistiť, ci ma alergiu

pink_lady
21. aug 2024

ja som sa na to alergologicky pytala /lebo mame tiez vela ludi v rodine s epipenom a ze to sa dopredu zistit neda...a...ze to nie je dedicne

katarinaba
21. aug 2024

Vacsinou prvy kontakt s alergenom je bez prejavov alergie, ta sa objavi az pri naslednom kontakte. Tiez to mame v rodine. Dokonca ja som odpadla po ustipnuti a na testoch sa to nepreukazalo.

siegi
21. aug 2024

@katarinaba ani z krvnych ti nevybehli vyssie protilatky?

katarinaba
21. aug 2024

@siegi to mi nerobili, ze kozne nic nepreukazali, tak netreba.

siegi
21. aug 2024

@katarinaba mne krvne ukazali a kozne nie, krvne su vraj smerodatnejsie

katarinaba
21. aug 2024

@siegi ano, aj synovi rovno robili z krvi. Tak ale mne to robili tak 15 rokov dozadu, mozno ani alergologicke sa nechcelo. Viac som to neriesila. Tak snad ma nic neustipne.