Test na protilátky v lekárňach Dr.Max - vaše hodnoty

mogaa
17. nov 2021

Kočky kto si dával merať protilátky na Covid v Dr.Max? Aké vám vyšli hodnoty? Viem že protilátky sú nad hodnotu nad 1, ja som mala 2,68ale vôbec netuším či je to veľa či málo.....

bbebe
17. nov 2021

kolko to prosim stoji?

lily14
17. nov 2021

@mogaa povedia aj hodnotu? Ja že len či máš či nie

jana1202
17. nov 2021

@bbebe 10 Eur to stoji, ale lekar moj mi povedal,ze je to hlupost, ze to nema ziadnu vypovednu hodnotu, to je len z dvoch kvapiek krvi, dolezite su protilatky na bunkovej urovni a kadeco ine mi hovoril,takze uz by som na to nesla

zalka
17. nov 2021

Ja som si dávala robiť v júli, u dr. tam ma to stálo 20e podla toho čo som tu videla nejaké vytlačené papiere čo dávajú v dr.max tak ide o ten istý test. A ja som mala 6,07 hodnotu protilátok.
Dávala som si to robiť skrz to, že hovorili že nie u každého očkovaného sa protilátky musia vytvoriť, a chcela som vedieť na čom som. Momentálne som čerstvo po covide, a určite ak je možnosť v dr.max si spraviť ten test za 10e tak tam pôjdem o dva tri mesiace, že ako som na tom. Či a kedy si naplánujem tretiu dávku očkovania.

zafir01
17. nov 2021

@mogaa svokor si robil. 4 mesiace po druhej davke astrou ma 0,01 hodnotu . neviem v akych jednotkach .. odvtedy chodi vystraseny, ze je nechraneny . ale na tretiu davku este narok nema, kedze neubehlo 6 mesiacov .
ale hovorila som mu o bunkovej imunite, ale tak to nema na papieri, tak tomu neveri .

myslim, ze ako tak mozu pomoct tie testy z lekarne, ak si nie je niekto isty, ci prekonal, ci nie . inak asi ziadno

mogaa
autor
17. nov 2021

@bbebe
@lily14 9,9 test ti urobia tam a povedia ti aj hodnotu protilátok

mogaa
autor
17. nov 2021

@zalka
@zafir01 no ja som si to dávala lebo som 9mesiacov po očkovaní, tak či ísť na tretiu dávku alebo nie....takže ak stále mám nejaké protilátky, tak na tretiu dávku ešte nejdem a počkám...uvidím možno o 2-3msiace ak by som nemala už protilátky tak idem ja na tretiu dávku....ono budnková imunita po očkovaní ostáva len tá sa zmerať ani nedá, preto som chcela vedieť aspom protilátky.....ak mám ja minimálne, stále je pravdepodobnosť že nebudem mať ťažký priebeh keďže nejaké protilátky stále sú😉

zalka
17. nov 2021

@mogaa no preto som šla ja, mám rešpekt pred covidom. Dávam si pozor a aj tak mi teraz končí karanténa. No našťastie telo zabojovalo, lieky zabrali i vitamíny, i antibiotiká som brala do istoty. Ako ten test ma trošku upokojil, že dáke protilátky sa vytvorili, lebo mne po očkovaní nič nebolo, žiadna reakcia.

mogaa
autor
17. nov 2021

@zalka mne tá baba aj hovorila že nie je určená hranica koľko protilátok je optimálne aby sa človek nenakazil resp. bol chránený....mne stačí že nejaké ešte mám, len som chcela vedieť aká bola bežne hladina tých čo si to dali robiť...tá baba bola napr.na očkovaní tiež vo februári a už nemala protilátky, tak som spokojná ja s "malými"....u nich si to dávali robiť zdravotníci(tí pred treťou dávkou), aby vedeli či už ísť alebo nie...

zalka
17. nov 2021

@mogaa ja som bola niečo cez 2m po očkovaní ked som mala také protilátky ... teraz netuším koľko mám, ani nejdem riešiť kedže vlastne od 4.11. som mala potvrdený covid. Čiže ešte je to čerstvé.

janai1
17. nov 2021
mogaa
autor
17. nov 2021

@janai1 to ano, nie je stanovená hranica kedy si ešte protilátkami "chránená", navyše to môže byť u každého individuálne...na druhej strane aj nízka hladina protilátok je lepšia ako žiadne protilátky.....nakaziť sa síce môžeš, ale telo keďže má ešte protilátky(aj slabé)skôr rozozná vírus a zabojuje....

vlucifuk
17. nov 2021

@mogaa Ja som bola, som 9 mesiacov po 2. dávke a moja hodnota bola 0,46, takže som sa už teraz registrovala na tretiu. Ale registrovala by som sa, aj keby som na teste nebola. Pani lekárnička mi povedala, že hodnoty 3,0 a vyššie sú už fajn. Ale viem, že celé to okolo imunuty a protilátok je zložitejší proces. Išla som, lebo som bola zvedavá.😉

mogaa
autor
17. nov 2021

@vlucifuk no ja mám 2,68😉takže okolo 3😉taký mesiac ešte počkám, možno 2.....len sedliacky rozum mi hovorí že zatiaľ kým sú tie protilátky aké-také, tak 3. očko nepotrebujem😉o 2mesiace si dám zmerať a ak budú pod 1,5tak dám 3.dávku:wink: