Test na protilátky pri Covid 19 - skúsenosti

andrad
10. dec 2020

Ahojte, máte niekto skúsenosti s testom na protilátky pri covid-19? Zaujíma ma, aký druh ste mali, aký si mám zvoliť (prehľad mám). Meria sa nejako hodnota protilátok IgG a IgM? Aké bývajú tie hodnoty? Ďakujem za rady.

milanm_
10. dec 2020
andrad
autor
15. dec 2020

@milanm_ Dakujem za info🙂 taketo nieco snad budem mat aj ja zajtra.

wicka5
28. dec 2020

Ahoj, bola si na tom teste? Aj my zvazujeme, len neviem, nakolko su tieto testy presne - lebo ked ako AG, tak tam ist a platit zato nema velky zmysel .... dakujem

andrad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milanm_
28. dec 2020

Sa objednajte do skutočného zariadenia stojí to 20€ a viete na čom ste... prípadne keď už ste ako samo-platca rovno si tam prihodte aj meranie vitamínu D napríklad, hormóny .., podla toho čo by Vás mohlo trápiť.

mb167
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivetulik
15. feb 2021

Zdravim.
Mate niekto test na igg a igm protilatky na koronu?
Ake mate hodnoty?
Ja som mal na jar respiracny problem az som po cca 2 mesiacoch od zaciatku problemov skoncil v nemocnici na plucnom. Pred hospitalizaciou ma pri prvom pohlade na rtg pluc ma vyhodil na ulicu aby som pockal na zaskafandrovanych s krvnym rychlotestom. Vysiel negativny. Prvy test a to prc test som mal este pred krvny a tiez bol negativny. Ten som absolvoval asi mesiac po tom ako mi zacali problemi ale stale nie a nie prestat. Vyuzival som 3 baliky roznych antibiotik. V lete mi problemi zmizli a dnes som zdravi a kortikosteroidi mi boli vysadene. Rtg pluc ciste. Po roku som v poriadku az na to ze este mam pocit bludiaceho zapalu po tele.
No a teraz o co ide?
Dal som si spravit krvny test na protilatky. Rok po zacati problemov. Igg 7 a igm 4. Vraj negativ. Mali ste niekto koronu a mate protilatky negativ?
Viem ze tieto protilatky klesaju. Mozno keby som mal test pred 2 mesiacmi tak by boli nad 11 a teda pozitiv. Co vy nato?

katka2505
15. feb 2021

Ja mám tiež ísť, akurát tento týždeň sa mám u doktorky objednať na odber krvi. Manžel a dcéra boli v januári pozitívni, ja som len stratila čuch a bola trochu slabšia a aj antigénový test, aj PCR test mi vyšli negatívne. Tak som zvedavá, čo mi vyjde.

andrad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubuliatkova
18. feb 2021

@ivetulik Pripnem sa.
Ja mám tú prvú hodnotu 4,95 (IgM) a druhú 7,36 (IgG). Že negatívne...

1natalka123
4. mar 2021

@ivetulik ako je možné že ja mám IgM hodnotu 1,6 a mám to ako pozitívne a vy máte 4,95 a máte to negatívne

ivetulik
4. mar 2021

@1natalka123 iny typ testu/referencnych hodnot.

kozova87
4. mar 2021

Môžeš mať kludne aj nič, ja mám 0.3 a 0.6,mala som ľahký priebeh v decembri, suseda ťažký a má čistú 0🙈

1natalka123
4. mar 2021

@kozova87 aj ja som mala ľahký priebeh začiatkom decembra, preto ma prekvapilo že mam pritlatky a dokonca aj tie skóre čoby malo znamenať že mam vírus ešte v sebe

bubuliatkova
4. mar 2021

To je na zamyslenie. Ja mám tie horeuvedené a mohla som mať pred vyše rokom. Alebo netuším...zdá sa, že tu niečo nesedí.
Odporúčam dnešný archív:
https://televiziaslovan.sk/archiv/

anamor
17. mar 2021

@katka2505 mozem sa spytat ako ste dopadli s protilatkami?

Otazka aj na ostatnych; vystavil vam lekar (vas vseobecny) ak test na protilatky dopadol pozitivne tlacivo ako pri prekobani kovidu a vztahuje sa na to vynimka z testovania antig. ? Dakujem za kazdu reakciu

andrad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snehovakralovna
17. mar 2021

IgM sa tvoria v skorých štádiách infekcie.

Protilátky v triede IgA sa dajú zistiť v akútnej/prebiehajúcej fáze infekcie

Imunoglobulín G (IgG) je považovaný za imunoglobulín „neskorej fázy“, tvorí sa približne od 14. dňa po kontakte s infekčným agensom a v organizme pretrváva mesiace až roky. Jeho prítomnosť naznačuje, že ste infekciu prekonali, či už s klinickými príznakmi alebo bez nich.

Moj test vykazuje pozitivnu hodnotu IgG 16,4, hodnoty IgA a IgM mam negativne, takze zrejme mam nejake protilatky v krvi. Ci ich je vela, netusim.

katka2505
17. mar 2021

@anamor
Mne doktorka povedala, že jej vo výsledkoch neukazuje hodnoty,len či sú protilátky pozitívne alebo negatívne protilátky (vyšlo mi, že pozitívne, čiže som Covid prekonala) a nakoľko nevie v akej hodnote a nezachytil ma test ani PCR, tak mi to potvrdenie nevystaví. A musím ďalej ako picino chodiť každý týždne na testovanie. Ja som to potvrdenie chcela v podstate len kvôli tomu,aby som nemusela chodiť. Som ešte doma na RD, idem len na nákup a keď sa dá, len von sa s deťmi trochu prejsť a aj to chodíme mimo sídliska, naozaj do prírody. Ale tak nikdy nevieš,kde ťa zastavia policajti a nechcem platiť pokutu.

1natalka123
17. mar 2021

@katka2505 ja som si preto dala robiť protilátky súkromné v nemocnici aby som vedela presné hodnoty

1natalka123
17. mar 2021

@snehovakralovna ja už mám takmer 4 mesiace po korone a IGM protilátky mi vyšli aj tak pozitívne, takže nechápem

katka2505
17. mar 2021

@1natalka123
Ja som mala svoj jediný príznak (strata čuchu) od 12.1., takže na začiatku apríla to už mám 3 mesiace. Už sa mi to teraz neoplatí platiť na ten necelý mesiac. Ale keby som vedela, že naša doktorka to robí takto, tak si tiež zaplatím tie testy s výsledkami.

ivetulik
18. mar 2021

@katka2505 ja sa riadim tymto a na testovanie nechodim. Ked budeme chori tak budeme doma.
https://hearthis.at/slobodnyvysielac/pekny-den-...

ivetulik
18. mar 2021
moncares
19. mar 2021

@andrad ahoj co ti povedala mudr k takym hodnotam?ja mam igg 19,4 a vlastne mi ani poriadne nepovedala co to znamena

henyneny
2. apr 2021

Ahojte môj priebeh 38 teploty cca 7 dní, bolesti kĺbov, potenie, dychavicnost minimum energie atď.. Brala som. Isoprinosine 3x denne a vitamíny e, selén, zinok, b komplex forte.. Paralen... Veľa čaju.. Vody jest mi týždeň vôbec nechutilo. Na protilátky som išla cca presne mesiac po infikovani..

0310slavka
13. máj 2021

Ahojte, tiež sa chcem spýtať. Mám hodnotu IgG protilátok 3,58. Čiže negatívne. Ale mala som Covid, či nie? Kedysi dávno, pred rokom cca?

andrad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka127
22. máj 2021

@andrad ako si dopadla? Ja tiež uvažujem ísť na krv, chorá som nebola ale možno som prekonala
Tiež sa nejako bojím toho ockovania