Termín testu PCR

1. feb 2022

Ahojte, prosím vás kedy (ako dlho) po registrácii na koronagov na PCR test vám prišla sms s termínom testu, a ako dlho ste čakali potom na test?
Mám totiž mierne príznaky, domáci samotest mi vyšiel tak nejednoznačne, a objednala som sa na PCR. Neviem ale ako dlho bude trvať čakanie na sms a na samotný test.
Podobná téma je na MK už dosť stará, a vieme ako sa všetky opatrenia / postupy rýchlo menia, preto sa pýtam aktuálne. Ďakujem 🙂

terina25
1. feb 2022

Ja som sa dnes registrovala na obed na pcr a termin mi este ziaden neprisiel 🤷tiez cakam

hipuska
1. feb 2022

Ja som objednávala včera 3 ludi vo vecernych hodinách. Dnes mi prišlo jedno, na zajtra. Ostatni dvaja zatiaľ nič. Viem, že výsledky chodia tak do 2ch dní.

Rátala by som tak 4 - 5 dní od objednania po výsledok

lienocka128
1. feb 2022

ja som zachytila info ze pre velky zaujem o pcr testy objednavajú prednostne deti a starsich.... kolegovi dr. poradil volať na ruvz a povedat, ze ma 3dni teploty, ktore sa nedaju zrazit, aby ho objednali cim skor....

ibrunova
1. feb 2022

Dcéra sa objednávala včera, termín jej prišiel dnes ráno, na zajtra. Takže len počkať.

simsalabim
1. feb 2022

Svagrina s neterkou sa objednavala vcera doobeda, dostali termin o par hodin na dnes na obed a dnes vecer (BA).

hipuska
1. feb 2022

@lienocka128 no, u mňa to neplatí. Ja som stredny vek, termín som dostala a moje deti ešte nie

lienocka128
1. feb 2022

@hipuska neviem to som len citala.... ja som objednavala len syna (6ročného) a sms s terminom prisla do 2 hodin....a hned na 5.den od kontaktu isiel na test

sojorez
1. feb 2022

Vcera som naobed objednavala dceru a cakam furt na termin.

hipuska
1. feb 2022

@lienocka128 ja som im akurat volala, lebo deťom furt termíny nechodia. Pani bola veľmi ochotná a doobjednala deti k môjmu termínu na zajtra

ixayxa
1. feb 2022

Syna(13) s pozitívnym antigenovým testom, kašľom a bolesťou hrdla som objednávala včera v noci, do 7 minút mu prišiel termín na dnes na 10. Ja mám príznaky, ale negatívny ant. test a termín mi zatiaľ neprišiel.

majamat
1. feb 2022

termin mi prisiel snad za 2 dni a termin bol asi 5dni od regstracie.

majamat
1. feb 2022

@lienocka128 kamoska dostala v decebri termin na druhy den a teraz v januari o par dni, no deti dostali termin az 6dni po nej.

slavomira236
1. feb 2022

Deti ockovanych a ľudí bez príznakov o jednavat vraj nebudu

ixayxa
1. feb 2022

@slavomira236 môj syn je očkovaný a je dieťa očkovaných rodičov.

simsalabim
1. feb 2022

@slavomira236 to kde si taku blbost pocula? Bezne testuju ockovanych aj ich deti. Aj ockovane deti.

hipuska
1. feb 2022

Takže, ako som tu predtým písala, že mi presunuli termín deti, práve mi ten termín zrušili. Prišla mi správa, že mám ísť do súkromnej

slavomira236
1. feb 2022

@simsalabim už tu na mi písali mnohé že im termín ockovanym nedali keď nemajú príznaky aj v telke t hovorili že na pcr sa nedostanú všetci.ne tiež termín nedali s ockovana bez príznakov

ixayxa
2. feb 2022

@slavomira236 si napísala, že deti očkovaných ...., čo nie je pravda, lebo synovi dali termín hneď na 2.deň od registrácie.

terina25
2. feb 2022

Prisiel mi termin teraz na pcr o. 2 hodiny. Lenze ja to nestiham. Co sa stane ak tam nepojdem? Budem sa vediet objednat v buducnosti? Nebude mi to robit problem?

hipuska
2. feb 2022

@terina25 zavolaj. Väčšinou na termín mozes ist časovo aj neskôr, pokiaľ robia odber. Termín sa sa aj zrušiť,alebo v pohode presunut. Mne bolo povedane, že do mesiaca máš nárok na 2 bezplatné PCR. Takže, ak ti termín prepadne, ktovie, či prídes o tu jednu možnosť. Ale, urcite je lepšie zrušiť/presunúť

terina25
2. feb 2022

@hipuska poslala som tam ten formular tak hadam sa nic nestane

dlucy
2. feb 2022

Termin mi dali o dva dni po zadani registracie.

simsalabim
2. feb 2022

@slavomira236 divne. To som dakt nepocula. Ja som 3x ockovana, aj deti - boli sme nedavno na PCR. Svagrina takisto - bola vcera.

hipuska
2. feb 2022

@simsalabim môžem potvrdiť. Mne včera zrušili termíny deti. A to ani nie sú očko. Jeden má 12 rokov. Na MOMke mi povedali, že z denného počtu pcr 100, išli na 500 a že väčšinou berú iba dospelých. Za to môžu tie ich pravdivá OP, kedy splnas P len s PCR

simsalabim
2. feb 2022

@hipuska 😱 v akom meste?

dlucy
2. feb 2022

@hipuska treba si dat ze mate priznaky vtedy Vas musia otestovat. Alebo zaplatit v sukromnom.

hipuska
2. feb 2022

@simsalabim Námestovo, Orava

@dlucy mali sme úplne rovnaké. Ja aj deti. Mne termín dali, deťom nie.
Toto mi prišlo:

NCZI: Vasa ziadost o PCR testovanie bola zamietnuta. V pripade potreby sa prihlaste na antigenove testovanie alebo kontaktujte sukromne laboratorium.

dlucy
3. feb 2022

@hipuska divne. Vcera nieco hovorili ze nebudu deti testovat ze to nema vyznam tak mozno preto.

simsalabim
3. feb 2022

@hipuska asi vobec nestihaju testovat, tusim tam na Orave je pripadov najviac... v BA co pocuvam, zatial nie je problem.

nelka2011
8. feb 2022

@hipuska a kam ste prosím volali? ďakujem