Terapie na panickú poruchu

nikolrichterova
18. aug 2024

Ahojte 4 mesiace sa liečim na panicku poruchu beriem AD sertralin 50mg.. lieky mi pomáhajú ataky som nemala odkedy zaúčinkovali lieky len stále sa cítim tak fizicky divno bolesť svalov hlavne chrbát a hruď a celkovo som taká bez nálady.. ale sú aj dobre dni kedy sa cítim úplne fajn.. chodím aj na terapie ku psychologovi hradenému poisťovňou teraz idem asi na 4 sedenie ale zatiaľ mám taký pocit že mi to nic nedáva je ešte skoro aby som toto rieisila ? Je tu niekto kdo sa vyliečil a pomohli mu aj tie terapie ? 🙂 riešime tam to aký mám vzťah s partnerom ale aj to že od 14 rokov nebyvam z rodičmi.. zo začiatku mi robila nejakú diagnostiku a povedala že niesom nejaká depresívna alebo uzkostliva ale prečo sa potom cítim stále taká vyčerpaná unavená psychicky aj fizicky 🫣🤦🏽‍♀️ ak máte niekto niečo podobne alebo ste zažili budem rada ak sa podelíte poprípade mna ukludnite že to je len dočasne a všetko prejde 🙏🏼 ďakujem

biba_18
18. aug 2024

jaj, toto nevyriešiš hneď, je to na dlho. plus prestaň spochybňovať zmysel týchto sedení.. buď otvorená, bud trpezlívá, ber lieky ( tie pomáhajú hneď), terapia je na budúcnosť…

nikolrichterova
autor
18. aug 2024

@biba_18 niekedy mám pocit ako keby tie lieky ani nezaoberali popravde.. a teraz mám pár dni aj pred ms takze nálada nula bodov.. a myšlienky úplne zblbnute či sa to niekedy celé skončí.. mám len strach o budcnost.. moji rodičia odjakživa žily v chudobe a špine a ja sa bojím že dopadnem tak isto.. aj keď viem ze to nechcem a žijem normálne chodím do prace atd.. len mám akosi s toho traumu no

biba_18
18. aug 2024

terapie budú ok…

marianarem
18. aug 2024

@nikolrichterova Urcite chod na terapiu. Ja mam uzkostno-panicku poruchu uz velmi dlho a teda zla sprava odo mna je, ze to nepreslo nikdy. Ale vdaka terapiam sa mi ovela lepsie zije v mnohych smeroch. V podstate ta porucha je akoby taky moj signalizacny system, ktory mi oznamuje, ked mi nieco skodi a treba to riesit. Takze vyriesila som si takto popri nej uz viacere problemy.

nikolrichterova
autor
18. aug 2024

@marianarem a berieš lieky ? Ataky mávaš ? Lebo ja si neviem popravde predstavit život s tými záchvatmi alebo s nejakými úzkosťami 😔