Tepna na krku

dominik29
10. apr 2020

Dievčatá prosim Vas je normálne, ze na boku krku si citim tepnu hmatatelne.. Uplne pozdlz celu, ale len na pravej strane krku.. Na lavej tu tepnu vobec neviem nahmatat.. Je to normalne?

lenadka
10. apr 2020

@dominik29 áno je to normálne, každý ju má napravo 😉 sranda že až teraz si ju objavila, ešte že máme toľko času. 😉🍀

dominik29
autor
10. apr 2020

@lenadka ja som original hypochonder 🤣🤣fakt len na jednej? A ked pozerám ludske telo-tepny... Ukazujú aj pisu ze su rovnake aj na pravo a vlavo... Hm..

hyberncia
10. apr 2020

@dominik29 podľa mňa ste si to pomýlili so zilou- konkrétne vena jugularis externa. Keďže predpokladám,že necítite v jej priebehu tep,ten je hmatateľný len pod sánkou.

dominik29
autor
10. apr 2020

@hyberncia ale ano citim v tom tep.. Ano je to vlastne pod sankou.
Zacina to pod sankou..

hyberncia
10. apr 2020

@dominik29 tak,ale snáď necítite tep až ku klucnej kosti?

dominik29
autor
10. apr 2020

@hyberncia niee.. O ten tep nejde.. Len ze citim hmatom tu celu tepnu.. A nalavo nic necitim take podlhovaste po boku

hyberncia
10. apr 2020

@dominik29 som mierne zmätená. Takže si hmatate danú tepnu od sanky,až po kľúčnu kosť a tep cítite len pod sánkou?

dominik29
autor
10. apr 2020

@hyberncia nie po klucnu kost.. Len od sanky po stred krku asi 10cm...ale asi je to normal.. Len moja hlava je cudna🤣

astrid14
27. dec 2020

@dominik29 dobry den, chcem sa len opytat, ze ako to dopadlo s tou tepnou? Lebo mam podobny problem

dominik29
autor
27. dec 2020

@astrid14 ahoj, zrejme je to bezny jav, kedze som bola minuly mesiac aj na sono ciev krku.. Vsetko ok.. Ale teraz som tam bola z ineho dovodu:huci mi uz 5rokov v uchu.. Tak my pozerali aj cievy

astrid14
28. dec 2020

@dominik29 a ako dlho si to na tom krku mala? Ja to mam skor na tej tepne od klucnej kosti. Ale radsej sa aj ja objednam na sono

dominik29
autor
29. dec 2020