Teplota, choroba a starostlivosť o malé deti

cibiother
8. feb 2016

Baby prosim poradte.Syn nastupil min pondelok do skolky,zvladol super,bez problemov.Ale uz vo stvrtok doniesol taku pliagu nejaku,ze sme vsetci lahli.Najskor on 2 dni teploty vysoke a kasel trochu,nasledne ja 2 dni horucka a uz aj muz teplotuje.Malu 6m este kojim,davala som si aj paralen,ale nezrazil to uplne,aj dr.povedal,ze skor fyzikalne zrazat,ale proste este aj dnes mam 38.Keby nebolo babky,neviem ako by som sa o malu postarala.Len mi ju nosila na kojenie,aj v noci...tak mi je to vsetko luto,ze sa skrz tuto pliagu nemozem o nu starat...Normalne mam chut ho vybrat z tej skolky,ved toto nemozeme absolvovat kazde dva tyzdne,kazdy mesiac.Ja si nemozem dovolit takto odkvecnut zakazdym,ale zial teraz skrz kojenie a nocne vstavanie mam slabu imunitu.Synovi je to jedno,uz som mu sj vysvetlovala,ze asi este nebudeme chodit do skolky,uz ho poznam a viem aka by bola reakcia,keby mu to bolo luto.Viem,ze raz bude musiet nastupit,ale asi pockam,kym mala bude lepsie spavat a nebudem kojit,aby som sa mohla nadopovat liekmi a fungovat...Vas nazor?Ako zvladate taketo horuckove virozy?Ved ja som naozaj nevladala malu ani drzat na rukach....Dakujem Vam za rady,postrehy atd.

zuzada29
8. feb 2016

Presne takto som bola pred tyzdnom s tym rozdielom, ze mam len jedno male dieta. Ale bola som tiez z toho mimo ze som sa nedokazala starat o malu a ked mi bolo trosku lepsie cez den a venovala som sa malickej tak vecer zase vyskocila velmi vysoka teplota a nevedela som ani ci ju mam kojit, ci nie. Najprv som si davala lieky na znizenie teploty, no potom sa mala vyhadzala a ja som na 95% presvedcena ze to bolo z tych liekov co som brala ja, tak som to potom riesila tak ze som ju kojila a davala som si zabaly - mokru plienku na brucho, na to suchu plienku a na to pyzamo a to mi pomohlo znizit teplotu bez liekov. Na prsia som si nedavala mokru plienku pre istotu a ani na koncatiny, ked mi uz bolo velmi horuco tak som si len mokrou vreckovkou pretrela ruky a tvar. No je tazke ti poradit co robit so synom a so skolkou. Prejst tym musi - myslim nadobudnut imunitu riadnu, len ci teraz alebo neskor to je tazke, asi nikdy nie je ta vhodna doba.

inull5
8. feb 2016

@cibiother ahoj.toto bolo u nás asi pred dvomi rokmi..malú som dala do škôlky,o týždeň niečo doniesla,sople,teploty kašeľ,ja ona aj malý..malý chrchlal,nevedel piť mlieko,ako na nervy..mas šťastie,že máš babku,ja som to musela sama riešiť,lebo moja mama pracuje..A svokra je ďaleko..potom zas doniesla nejakého streptokoka a to sme mali ATB všetci,a vrchol bol keď malý z nemocnice doniesol rotavirus.. Tak to som menila prádlo a pyžamá asi každú hodinu,to vracali,kakali..do toho horúčky,ako malými zvládal lepšie ako dcéra ktorá mala v tom čase 4 roky.tu chceli do nemocnice ale nechaj dieťa samé na infekcnom..malú som po 2 mesiacoch ži škôlky vzala..A neľutujem tie spoločné chvíle vôbec.no moja rada,ak si doma,nechaj ho ešte,bude to lepsie,moja bude kat koncom februára 5 a išla do škôlky teraz v januári.

cibiother
autor
8. feb 2016

@inull5 jej super,dakujem ti.Presne toto,ze maly je rad so mnou,aj malu pozabava,buduju si pekny vztah a asi mi ta skolka za to nestoji,aby sme kazdu chvilu toto absolvovali.A dcerka teraz od januara v pohode?Nebyvate chori?

jana_eyre
8. feb 2016

@cibiother no, myslim, ze pri detoch som mala teplotu len raz - ja mam celkom obstojnu imunitu, najviac som zazila silne nadchy.. horsie to je s mojimi migrenami, tak obcas sa mi pritrafi taka, ze sa nedokazem postavit z postele, zvraciam a hlava mi tresti tak, ze som z toho zufala.. zacina mi zvacsa v spanku a tak to nedokazem dostatocne vcas podchytit liekmi a ked si ich dam neskoro, tak mam smolu.. a navyse teraz ich v tehotenstve ani nemozem, takze uz aj min. tyzden som jednu prezila..

ak je to prilis zle, ostava doma manzel.. raz mi pomohla sestra, ze mi aspon starsieho zobrala, lebo dcera bola este babatko, ale vela krat som s nimi bola sama uplne zufala, lebo muz jednoducho musel byt v praci a nikto nemohol prist.. myslim, ze ak nikto nepomoze, zvladnut sa to s vypatim sil nejako da.. ale samozrejme ze je lepsie ak ti ma kto pomoct a je uplne normalne ze v silnej chorobe taku pomoc potrebujes..

inak ja mam obe deti doma - starsieho syna by mi min. rok aj tak nezobrali do skolky a tak som ho tam ani nedala.. je to uplne v pohode, ale od septembra tam pojde, lebo to uz sam vyzaduje.. budeme mat ale dalsie babatko, tak uvidime ako dlho tam vydrzi..

inull5
8. feb 2016

@cibiother ja si len chválim že bola s nami,keď som aj varila,malemu otvorila knihy a ukazovala zvieratká,pomáhala mi s hocicim,keď už bol malý väčší,pekne spolu jedli,rozprávala mu rozprávky,vymyslala skratka nemenila by som.maly mal rok a mal krásnu slovnú zásobu,dnes dva,je pol roka bez plienok,rozpráva ako 4 ročný,sám papá,od dcéry sa naučil veeelmi veľa.momentálne ju mam po mesiaci doma pretože kašle.

cibiother
autor
8. feb 2016

@inull5 tak ale to sa celkom drzala,ze po mesiaci...

inull5
8. feb 2016

@cibiother🙂 no keby tam nechodia deti so zeleným soplom a kašľom tak by bola možno aj dlhšie.

cibiother
autor
8. feb 2016

@jana_eyre no tak to je tiez hardcore take bolesti hlavy.Aj to riesis?Ci neni kedy?Pocula som,ze akupunktura je na toto ucinna...ale asi uz mas vsetko preluskane pri takychto stavoch.Obdivujem ako to zvladas,ja som asi nejaky mekys.Hned mi je do placu,citim sa bezradna,zufala a aj dva dni choroby mi pridu ako vecnost...Vies aj by som zatala zuby,bachla paralen a fungovala,ale zas si hovorim,ten organizmus je taky oslabeny a co kek,ked budem starsia prejavi sa ta prechodena choroba inde...preto sa aj bojim vstat a tvarit sa,ze zvladam.Ale ano,niekedy proste nie je na vyber.Drzim palce aby bol tretorodeny zdravy a vesely😉

siska53
8. feb 2016

@cibiother to mi o tom hovor! Tiez prisla mama pomahat..
Dokonca aj teraz,ked su vacsi,sme boli v decembri vsetvi chori,tak aby sme to my rodicia aspon trochu vylezali,tak chodili za detmi,vsak deti,ked nemaju teplotu...
Aj teraz,ja chora,fakt neviem,co mi je,upl e bez energie,asponze chodia do skolky,len vikend bol narocny,cely den len lezim,nevladzem.. Rodicia mi chodia po deti.
Svokra navarila na sobotu... Inak by to riesil asi fastfood a v nedelu ich svagrovci vzali von a na obed.

Nastastie,kym boli velmi mali,som bola len raz chora pri synovi a pri dcere to bolo horsie,ked som bola po zlcniku a pruhu,tam som nemohla asi mesiac nic tazke zdvihat vratane dcery.

Ja sice nemavam teploty,to tak raz za 10rokov,ale mizerne sa citim tak ci tak.

cibiother
autor
8. feb 2016

@siska53 ved toto,ze ja som nikdy nemavala teplotu,ale odkedy sa narodila mala,tak skoro vsetko ide s teplotou.Väcsou,ci mensou.Ja hocijake prechladnutie,silnu nadchu nejako zvladnem,ale ked ma clovek teplotu,to je strasna zataz.Teraz som dva dni mala 39.Takze to nespravis nic.To sa ti nechce vstat ani na zachod.No neviem co by bolo s malou,keby nebolo babky...

jana_eyre
8. feb 2016

@cibiother dakujem, skusala som vselico, zabera to, co neurologicka predpisala, ale teraz to nemozem.. tak dufam, ze zas budem mat stastie a bolesti budem mat len prvy trimester, pri oboch prvych to tak bolo..

drzim palce aby bolo u vas chorob co najmenej 😉 najlepsie uz ziadne..

uhnakova
8. feb 2016

Ja som starsieho syna presne pre toto nedala od minuleho septembra do skolky, bala som sa, ze budeme stale vsetci doma chori. Kedze mam este mladsiu dcerku, tak som syna nechala s nami doma. Moje deti bohvieako nespavaju ani ked su zdrave, no a ked ochoreju, tak koniec sveta, v noci je peklo. A pre mna samozrejme potom aj cez den, kedze sa nevladzem drzat na nohach. Teraz sme tri mesiace po sebe mali vsetci len nadchu, akurat doliecujem tu poslednu a som na konci so silami. Ked si predstavim, ze toto by malo byt castejsie a este s horuckami, tak teda skolka zatial pre starsieho nehrozi 😅