Tenis a cukrovka

kamilsnv
31. júl 2021

Dobrý deň.Má niekto dieťa s cukrovkou DIABETES 1 a športuje, chodí na tréningy a atd?.Máme dcérku ktorej sa zapáčil tenis a chcela by ho skúsiť. Bohužiaľ ma cukrovku DIABETES 1 a ma len 4,5 rokov..Nevieme, či to zvládne..Ma niekto s niečim podobným skúsenosti..Ďakujeme za všetky rady..

pribinak
31. júl 2021

@kamilsnv mojej kamosky dcéra má DIA 1 a aj kolegynin syn, práveže sa veľmi odporúča šport. Vtedy sa deťom ľahšie darí udržať nižšie glykemie a aj si môžu zohnúť čo inikedy nemôžu
Viem že predtým ako majú tréningy buď viac zjedia, alebo si pichnu nižšiu dávku

kamilsnv
autor
31. júl 2021

Ďakujem..Viem,že sa odporúča šport takým deťom, ale či aj v takom skoršom veku

pribinak
31. júl 2021

@kamilsnv áno.

lucka_1998
31. júl 2021

@kamilsnv áno športovať sa môže ja mam tiež dm1 ale mam 22 rokov, treba dať pozor pri vyššej námahe môže rychlejsie klesnúť cukor preto pred športom by som si dala niečo sladsie napr.dzus a pod.

horalka1986
31. júl 2021

Preco by nezvaldla? Ved my normalne sportujeme, to nie je ziadne obmedzenie. Je na pumpe? Ma senzory? Alebo pichate? Vsetko sa da upravit. 🤷‍♀️

sisaka
31. júl 2021

Syn hra AAA hokej a ma spoluhráča s diabetes 1 bez problémov, chvíľu trvalo kým ho nastavili, keďže tam je vysoký vydaj energie, ale chalan fiči už nejakých 5 rokov (teraz ma 13) - pumpu nemá

gdpr
31. júl 2021

Kamoškina dcéra bola dlhé roky v reprezentácii v basketbale tréningy 5x do týždňa 2hod, cez víkendy zápasy, bola aj na MS a v pohode to zvládala. Ale každé telo je iné a záleží od závažnosti cukrovky

kamilsnv
autor
31. júl 2021

ma senzor..sem tam blbne takže dôveryhodnosť nie je 100%...toho roku sa jej zistilo,že ma cukrovku, takže to ešte kolisa cukor..oki ďakujem za rady..pôjdeme to skusiť a uvidime..

taskataska
31. júl 2021

mala som za mlada kamosky, co trenovali od mala a niektore to aj dotiahli daleko, napriek cukrovke, takze problem to nie je

horalka1986
31. júl 2021

@kamilsnv senzor blbne len ked je uz slaby, cize dlho, alebo ked ho zblbne kalibracia. Co by som aj chapala kedze pises ze mate DM tak kratko. Neboj sa, to sa upravy a nic blbnut nebude. Velke výkyvy glycky ho vedia odpalit aj za 5 dni. Urcite to vyskusajte. Ak ho mas prepojeny s mobilom, sleduj co jej glycka robi pocas treningu a samozrejme aj po nom a podla toho jej uprav bazal na tuto dobu. Popripade nech sa naje bez bolusu, alebo sladky dzus nech si da pred aj po. To uz uvidis ty sama co sa bude diat.

lucinkaboz
31. okt 2023

@gdpr zavaznosti?Co to znamena?pri viac zavaznej cukrovke je obmedzenie?