Tehotné ženy majú prednosť pri testovaní

zuzkaa111
28. okt 2020

Ahojte, neviem, ci uz to tu bolo, tak pre istotu pripajam.
Podla Ministerstva obrany SR maju tehotne zeny prednost pri testovani. Tak ak sa pridete testovat, mozete hned zdravotnikovi alebo prislusnikovi ozbrojenych sil povedat, ze ziadate o prednostne testovanie z dovodu vasho stavu a mali by vas zobrat bez cakania v dlhych radach 💕🍀 (pre istotu si zoberte tehotensku kartu)

veronikaszabova
28. okt 2020

Nie, ze maju prednost - ale Naď prosil ludi, aby boli ohladuplni a pustali starych ludi a tehotne dopredu.

Ak ta nepustia, smola

zuzkaa111
autor
28. okt 2020

@veronikaszabova aha, tak skoda, ja som myslela, ze to inak funguje

veronikaszabova
28. okt 2020

@zuzkaa111 tak snad mate u vas normalnych ludi a pustia ta dopredu, nie?

zuzkaa111
autor
28. okt 2020

@veronikaszabova Ja som sa prihlasila na sobotne testovanie v ramci prace, tak budem mat testovanie zvlast a dufam, ze nebude problem. Skor som chcela, aby aj ostatne tehotne vedeli, lebo ja som sa o tej prednosti dozvedela az dnes.

simca06022011
28. okt 2020

@veronikaszabova netreba sa pýtať ľudí. Povedala by som to kompetentným tam a odsikuju tehotnú dopredu. Vybavene. Ľudia budú frflat furt.

kubkovamama
28. okt 2020

@veronikaszabova myslíš,že slovač je tak ústretová a zvlášť v momentálnom stave?😄 Mne sa stalo asi dva krát!! za 3 tehotenstvá že si ma niekto všimol s tým brušiskom a niekam ma pustil.Včera na pošte..stála som tam 30min až ma mdloby obchádzali,za mnou staršia pani-rozhodne ešte nie seniorka,či ju pustím,ona sa ponáhľa.A chlapi sa robia,že nevidia,nepočujú.Pokial sa neozveš,neverím,že aj pri testovaní ťa niekto pustí pred seba,možno niekto výnimočne normálny alebo ak si ťa všimne testujuci personál.Dám vedieť v sobotu😂

miiriaam
28. okt 2020

@zuzkaa111 u nas pisali oficialne stanovisko na stranku Nitry, ze tehotne zeny s tehotenskou knozkou maju prednost.. Tak som sa pytala ci sa mam surovo predbehnut, ze ved ma tam ludia dobiju, ze co robim.. A ze ano, mam to povedat niekomu tam od noch, ukazat knizku a mam na surovku ist dopredu.. Takze tak baby😊

qetka
28. okt 2020

no ja budem musiet asi pockat, kedze idem aj s muzom, ktory nas vezie a jeho asi dopredu nezoberu. A na dvakrat chodit sa mi zda somarina, kedze to napeso nemame a samu ma nepusti uz v tomto stadiu 🙂

zuzkaa111
autor
28. okt 2020

@qetka mozno sa skusit spytat personalu, ze ci ako tehotna aj s doprovodom mozete ist prednostne. Ved maloktora tehotna pojde asi sama, iba ak sa striedaju so strazenim detí. Lebo je hlupost, ze teba vybavia skor a potom budes cakat na manzela 2 hodiny v aute

lucilaines
28. okt 2020

No to chcem vidiet ako by ma niekto dobrovolne pustil. A zvast teraz, ked v kabate a svetri to brucho neudrie hned do oci, len tak poviem vsetkym 50 ludom co su v rade, ze prepacte som tehotna, pustite ma? By ma tam rovno udupali. Osobne za dve tehotenstva som sa stretla raz s tym, ze by mi niekto vysiel v ustrety a pustil ma a to bola v obchode zena s malym dietatom. Inak ani len v mhd v najvacsom lete a osmom mesiaci s bruchom jak slon sa mi v zivote nestalo, ze by ma aspon sadnut si pustili.

kate_cs
28. okt 2020

Určite sa nepýtajte ľudí stojacich v rade, ale choďte priamo za vojakom/zdravotníkom/organizátorom. Zas, samozrejme aj od nás sa očakáva nejaká ústretovosť.
Ja som 39tt a určite neplánujem stáť v rade. S manželom sa prestriedame, aby mal kto byt doma s malým synom, on si radu normálne potom vystojí.

bronik89
28. okt 2020

tazko povedat, no podla mna by mali byt samotni ludia natolko ustretovi, ze by tehotne, rodicov s malymi detmi a dochodcov mali proste pustit pred seba

mariska1989
28. okt 2020

A čo ak je matka s deťmi doma sama ? Mám deti dve čo chodia do školy v poho vydržia doma ale čo s pol ročnu? Čakať v rade ? Ako ja si toto chcem riešiť nemá mi kto postrážiť malú takže musim vyriešiť že bez čakania budem

qetka
28. okt 2020

@mariska1989 no nam nastastie s maly ostane babka. Keby som mala ist tehotna a este s malym, tak to asi nedam. Nemam problem pockat, len teda neviem ako vydrzim 2 hodiny stat. Ale tak mozno pockam v aute a cakat v rade bude manzel. Snad to pojde rychlo 🙂 Ja by som dopredu aj sla, ale on, to je blbe aby siel so mnou

qetka
28. okt 2020

@mariska1989 inak ale zrovna s polrocnym by som to dala v pohode, lebo to mi v kociku prespal aj tri hodiny, teraz po roku uz tento konfort nemam 🙂

mariska1989
28. okt 2020

@qetka no jo len ako zákon schvalnosti sa zobudí .bude chcieť jesť .dotoho doma by boli samé 9a 6 ročná ako hodinu by to dali by som sa nebála ale ak by som mala čakať dlho v rade plus na výsledky dotoho brať do miestnosti malú to nieje ok takže budem musieť riešiť .ale dúfam že to u nás nebude problém keďže sme na dedine ale ja mám šťastie že prídem a bude dosť ľudí 🙈

3michaela23
28. okt 2020

To mozu ziadat aj ludia o palici,ci budu uprednostneni.No ,len ci bodaktori ich s tymi palicami nevyšĺahaju,ze co vobec chcu#@@

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baluinka
28. okt 2020

Baby u nás v Trenčíne je to takto 🙂 tehotné majú vyslovene prednostný vstup