Ťažoba na žalúdku

8. okt 2024

Ahojte mal/má tu niekto problém s ťažobou na žalúdku po jedle? Pociťujem ju už dlhšie hneď po jedle, ktoré zjem poobede, prípadne ku večeru. Doobeda a na obed tento problém nemám. Večer nemôžem nič jesť to by mi bolo veľmi zle od žalúdka. Ak ste to mali čo vám bolo? Pripadne čo vám pomohlo?

16zolik16
8. okt 2024

Asi by som odporúčal navštíviť gastro, a kým ti dá termín kúpiť si voľnopredajné lieky na kyselinu

pink_lady
8. okt 2024

Jesť menšie porcie, ľahšie nedráždivé jedlá, ked bolo najhoršie, helicid. Teraz sa to opakuje uz len v strese alebo tesne okolo MS - vtedy mavam vzdy podobne traviace problemy par dni.

pink_lady
8. okt 2024

a ak to neprejde rezimovymi opatreniami tak smer lekar. Najskor vseobecny a ten tozhodne co dalej

deti95060810
8. okt 2024

ach Bože o tom môžem písať celé litánie...
celé doobeda nejedávam
na vracanie zo všetkého, ťažoba...
skončila som už aj na urgente... na gastro.
kým ty skončíš na gastro kúp si Nospa, kvapky od žalúdka, pankreolan, čaj a skúšaj čo ti zapasuje, z čoho ti bude lepšie...
ja som mala antb - tie ti nikto bez vyšetrenia nedá... určite to rieš...
skús aj Nolpaza - ráno, večer.

luccija
8. okt 2024

@deti95060810 čo si mala helycobaktera?
Autorka išla by som k lekárovi porozmýšľaj či to nemôže byť z laktózy, lepku, alebo po akých jedlách to bolo, ale nie nemala by si sa tak cítiť.
Môžeš mať čokoľvek zápal, ale aj horšie...

suzitok
8. okt 2024

@deti95060810 pomohli ti na gastre? mne nie, vraj je to reflux a intolerancia laktozy a že to má každý druhý človek, mám si sama zistiť, čo mi robí dobre a čo nie...
mne je tiež každé ráno totálne zle, musim zacinat opatrne, nejake suchare, kusok piskoty, trochu caju...poobede to prejde a je dobre...akurat tazoba na zaludku ostava..esteze robím z domu, lebo neviem ako by som takto niekde chodila, co ma vkuse natahuje...

autor
8. okt 2024

@luccija to je zvláštne že doobeda keď zjem pečivo úplne v pohode ale dnes keď som si ho dala po 15stej hodine už som cítila ťažobu🫠

fruitys
8. okt 2024

@luccija snaž sa jesť zdravo a choď radšej k lekárovi 🙂

luccija
8. okt 2024

Nemôže to byť z kávy?masla, syru atď...