Ťažké dýchanie

anitka100
14. jún 2022

Baby povecte ci s tym mate niektora skusenost a cinje to normalne za 11 dni mam termin a vzdy ked mi tvrdne brucho sa mi tazko zacne dychat mam ako keby taky tlak na hrudi ked sa brucho uvolni tak to prejde len vzdy aj ked si lahnem alebo sadnem mi zatvrdne a ledva dycham a trva to nejaku chvilu, dost sa bojim ze ked uz budem mat ozajstne kontrakcie tak nebudem moct dychat a zadusim sa cim blizsie som k terminu tym vacsi mam strach a uzkosti ze koly nejakej takejto komplikacii zomrem pri porode , povecte ci ste to tak niektora mala tiez lebo som u zufala z toho

katkamatka7
14. jún 2022

@anitka100 Ahoj. Pokúsim sa Ťa ukľudniť tým, že tlak na hrudi máš z toho, ako Ti tlačí rastúce dieťatko zospodu na hrudník a pľúca. Ako menia svoju polohu zo sedu na ľah alebo keď sa postavíš, mení sa aj uhol sklonu a tlak, ktorým pôsobíte s dieťatkom na seba navzájom. Pociťuje všetko, čo cítiš aj Ty. Je Tvojou súčasťou a pripravujete sa spoločne. Rada by som Ťa podporila a dala To silu vydržať. Vlastné, vám obom, prajem veľa trpezlivosti a výdrže.

anitka100
autor
15. jún 2022

@katkamatka7 dakujem velmi pekne za podporu,ono to ale vzdy mam ten tlak a tazke dychanie len kym mam stvrdnute brucho ked sa uvolni tak uz je potom dobre len ci tam nemozu nastat nejake komplikacie ak mi pri tom tvrdnuti tlaci na nejake cievy ktore mi toto sposobuju predsa len pri porode to budu silnejsie kontrakcie a mam strach ze sa nebudem vediet nadychnut dotoho mam aj tetaniu tak ma stoho chyta panika