Ťažká depresia a Neurol

20. júl 2024

Mam tazku depresiu uz 4 roky beriem kopu liekov medzi nimi aj neurol. Takt o mam naordinovane. Beriem 0.25 rano, 0.25 na obed a na vecer 0.5 mg. Citala som vsak ze vraj neurol moze zhorsovat psychicky stav je to pravda ?

autor
20. júl 2024

To uz mam ubrate z davok brala som 3x po 0.5

dadka1997
20. júl 2024

Nečítaj ..

danyelia
20. júl 2024

Podľa mňa všetky tieto lieky môžu zhoršiť zdravotný stav...

autor
20. júl 2024

@danyelia ale nemal by byt praveze napomocny ?

danyelia
20. júl 2024

Ja si myslím, že v prvom rade treba riešiť dôvody a pôvod tej depresie...a zistiť PREČO? nastal taký stav, čo to spustilo a skúsiť to vyriešiť inak, nie hneď mixom liekov...

juliet86
20. júl 2024

neurol sa ma brat iba kratkodobo. je urceny na kratkodobu liecbu. je to tam trosku heroin slusnych ludom vysoko navykovy. predpisuje ti ho psychiater? terapiu si skusala

autor
20. júl 2024

@juliet86 ano psychiater. Terapiu som skusala

autor
20. júl 2024

@danyelia nikto nevie zistit preco uz som skusala kazdeho mozneho

danyelia
20. júl 2024

Nikto Ti to ani nezisti, skús sa vo ,,vnútri,, vyliečiť aj sama...Áno, znie to možno divne, ale žiadny psychiater, ani lieky Ťa nevyliečia úplne, musíš to chcieť hlavne Ty sama a začať hneď teraz vo vlastnej hlave...

alickapusinka
20. júl 2024

Ak berieš veľa liekov tak sa nemusia návzajom znášať dobre. Príklad neurol a plus nejake ešte iné na depresiu nemusia robiť dobre. Treba sa pýtať ak pôjdeš k psychiatrovi ak chodiš že TI je zlé. Neurol je navykový.

lucia851
20. júl 2024

Neurol je riadne návykové svinstvo kamarátka ma teraz z jeho vysadenie riadne abstaky

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
20. júl 2024

Tak logicky antidepresíva ta majú nakopnúť k energií a neurol zase utlmí centrálny nervový systém to mi príde, že čo je jeden liek nakopne druhý stlmi.Je to výborný liek, ale neviem prečo tak dlho ho máš brať on sa má užívať, pokým je úzkosť a nezaberú antidepresíva, alebo občasne pri horšom stave, zmene liekov....Pytaj sa psychiatra

marianarem
20. júl 2024

Ak beries Neurol dlhodobo, tak mozes mat zhorseny stav, lebo si sa mohla dostat do zavislosti. Mne sa to stalo, uz po cca 3-4 tyzdnoch, co este moja lekarka brala ako bezpecnu zonu. S problemami som potom vysadzala (dost dlho) a odvtedy (uz vyse 7 rokov) sa tomu vyhybam ako cert krizu.

autor
20. júl 2024

@marianarem a preco je taky problem ho vysadit ?

marianarem
20. júl 2024

Vznikne navyk. On sa viaze na GABA receptory a aktivuje ich (GABA je dolezity neuroprenasac). To sposobuje ukludnenie, sustredenie, celkove pozitivne naladenie, dobry spanok...Lenze telo rychlo zbada, ze mu nieco vo velkom aktivuje GABA receptory a adaptuje sa na novy prisun (neviem teraz presne ako, moze znizit vlastnu syntezu GABA, alebo prestane vyrabat tolko receptorov, alebo oboje). Vysledkom je, ze uz to neskor nerobi nic extra, len si to musis dat. Ked si to nedas, tak mas znacne zredukovane ucinky vlastnej GABA a objavi sa nervozita, nespavost, uzkost, krce, tras...Proste vsetko, co normalne GABA drzi na uzde. Kedze ucinok Neurolu trva tusim do 6 hodin, mozu sa tieto veci zacat objavovat uz aj medzi jednotlivymi uzitiami, to sa dialo mne. Ked to zacnes vysadzat, telo sa zase postupne adaptuje na nove hladiny, ale nejaky cas mu to trva.
Toto vsetko, co som napisala, je ale individualne u kazdeho cloveka, kazdy ma inu tu rychlost zvykania a odvykania, mozno aj trochu iny mechanizmus. Moje telo odstavi tento liek z jeho ucinku extremne rychlo, naopak poznam ludi, co to beru/brali aj roky a nemaju take problemy, ako som mala ja.

marika1066
21. júl 2024

@marianarem beriete prosím vás nejaké antidepresíva?

marianarem
21. júl 2024

@marika1066 Ano Mirzaten, ale len 7.5mg.