Tarlovova cysta

tarlov
4. feb 2021

Dobrý deň , chcela by som zistiť , či má niekto skúsenosti s tarlovovou cystou.

janka_23
4. feb 2021

@tarlov ahoj, mam ju ale nijako ju neriesim

leona45
4. feb 2021

Tiez mam a nikto to nerieši. Ani neurolog, ani vseob.

tarlov
autor
7. feb 2021

@janka_23 a bolesti a trpnutie nôh?

snowflake07
7. feb 2021

@tarlov Aj ja mam uz 10 rokov.Bolesti v krizovej casti non stop,sem tam trpnutie noh,bolest od krizov tahajuca sa ku kostrci.Nikto to neriesi.Vraj nie su az take ,aby som na to zomrela😕Inak netusim co sposobuje to,ze raz je zle a potom par tyzdnov ovela horsie..Uz mi tie neustavne bolesti drbu psychiku,lebo nemozem planovat ani prechadzku,kedze moze byt,ze v tom case mam taky stav,ze sa nepostavim.😥

janka_23
7. feb 2021

@tarlov mne raz dávnejšie urobili taky obstrek, niečo ku mieche a odvtedy mam pokoj. Bolesti chrbtice mam stále preto sa snažím cvičiť.

tarlov
autor
7. feb 2021

@janka_23 tiež som sa na to pýtala neurochirurga,a povedal,že tam sa nedá nič s tým robiť ani operovať ,vraj riziko ochrnutia,poslal ma algeziologičke a beriem opiáty,do roboty má nepustí,lebo sa mi podlamuju nohy a som už na nervy z toho,že som zavretá doma,mám síce problémy s celou chrbticou,ale že invalidný?Deti dospelé a ja si pripadám nepotrebna.

leona45
7. feb 2021

@tarlov kvoli cyste sa vam podlamuju nohy?

tarlov
autor
7. feb 2021

@leona45 áno,hlavne ľavá noha

addulienka
5. jún 2021

@tarlov Dobrý deň prajem, mám tarlovovu cystu a hrozné bolesti. Chcem sa spýtať aké opiady Vám dáva algeziologička? Ja beriem len tramadol ale ani to nezabera.

addulienka
5. jún 2021

@snowflake07 Dobrý deŇ, môže sa spýtať aké lieky Vám boli nastavené? Ja beriem amitryptlin a lyricu a tiež tramadol. Ale mám pocit, že nepomáha ☹

snowflake07
5. jún 2021

@addulienka nedali mi vobec nic.Vlastne 3 tyzdne nejake infuzky ktore nezabrali.🤔

addulienka
6. jún 2021

@snowflake07 ☹ Keby mi nedali vôbec nič, ako Vám tak je už od bolesti po mne...

tarlov
autor
6. jún 2021

@addulienka dobrý deň beriem palexiu,gabapeptin a lexaurin,vraj na spanie,ale spím tak 4-5 hodín, bolesti má budia

addulienka
7. jún 2021

Hmm...ja podobne Tejto noci len 3 hodiny som spala. A chodíte normálne do práce? Alebo invalidný dôchodok? Alebo zatiaľ PN? Ja som po 10 mesiacoch v máji nastúpila do práce...ale len vlečiem nohy za sebou...nevládzem. Teraz čerpem dovolenku za minulý rok tak som našťastie doma.

tarlov
autor
7. jún 2021

@addulienka dobrý deň,lekár mi dal papiere na invalidný dôchodok a mám to podané,zatiaľ čakám,ale ja mám problémy aj s platnickami.Rok som bola na PN -ke,ale nakoľko som pracovala na železnici,musela som ísť na lekársku prehliadku a tam som neprešla takže momentálne som na podpore,ale bojím sa ,či mi vôbec dôchodok schvália,tarlovova cysta nie je v tabuľkách na dôchodok,a to mám 58 rokov,tak neviem čo má čaká.

addulienka
9. jún 2021

@tarlov Presne ako hovoríte, tarlovova cysta v tabulkach nie je...ale vraj ju eviduju, lenze je na nu narok na invalidny asi na 20 percent.... Date mi potom vedieť, či Vam to schválili? Ja mam 49,5 roka. V januári 2022 budem mať 50....takže neviem, čo budem robit ked nebudem moct pracovať.

aandrea9
20. jún 2021

@tarlov pridávam sa do "klubu" 🙄 zistili mi ju nedávno. Po infúzkach bolesti ustúpili, ale cítim slabosť v oboch nohách. Po prejdení cca 1 km sa kníšem ako keby ma boleli kĺby. Na rýchlejšiu chôdzu môžem asi zabudnúť. Stretli ste sa niektorá s týmto prejavom? Čakajú ma ešte rehabilitácie. Máte skúsenosti, že sa po nich stav zlepšil? 🤔

addulienka
21. jún 2021

@aandrea9 Nie. Ja mám bolesť len v oblasti zadku, tam kde je ta cysta. A brnenie, vibrovanie do celého tela. Rehabilitácie mi nepomohli, ani infúzie. Aké lieky beriete?

aandrea9
21. jún 2021

@addulienka momentálne žiadne, som dva týždne po infuzkach- guajacuran,ketonal a novalgin, to pomohlo od bolesti. Len tá slabosť ma trápi stále.

mamina2174
27. jún 2021

@aandrea9 tiež mám tarlovova cystu a takisto veľkú slabosť nôh, ale mam aj 3 vysunuté platničky v bedrovej chrbtici. Mam bolesti už od februára, mam za sebou už injekcie, infúzie, obstrek, teraz RHB, zatiaľ nič nepomáha

aandrea9
27. jún 2021

@mamina2174 ja mám jednu úplne vytečenú, ďalšiu prasknutú, obstrek nemal žiadny efekt. Čaká ma ešte 18 dní rhb, po prvých dvoch totálna svalovka v nohách. Od začiatku rhb cviky na posilnenie nôh + procedúry . Zdá sa, že to pomáha. 👍 Netreba sa vzdávať 🍀

najorbitka
11. júl 2021

Ahojte,aj ja sa pripájam ku Vám. Okrem cysty mám aj vysunuté platničky a úžasne bolesti. Chcem sa spýtať v poslednej dobe mam pocit vlhkosti ako keby som bola spotená a mokrá v tej časti kde mam cystu. Máte tiež take pocity?

leona45
11. júl 2021
addulienka
11. júl 2021

@najorbitka Tiež nie.

najorbitka
11. júl 2021

@addulienka ja som bola teraz po 8mich rokoch zas u neurologicky a zabudla som jej to povedať. Zhoršil sa mi stav a čakala som niečo viac ale len mi vysvetlila že sa nič nedá robiť, predpísala lieky že či skúsim infúzie a napísala na papier pre obvodnú že prísť pri zmene zdravotného stavu🙁 Ako mám čakať keď sa uz nepostavím alebo neviem.

addulienka
13. júl 2021

@najorbitka V neurologii je stále veľa veci, ktoré moderná medicína nevie vysvetliť. Tiež trpím a mám zlosť, že s tým nikto nevie nič urobiť...je to doživotná diagnoza...a nevedia si rady...

addulienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapa20
1. aug 2021

...... tiež ju mam. Zrovna dnes sa ozvala. Lenže mam aj iné diagnózy k tomu pridružené(Prvý stupeň vydratia bedrového, posunute Platničky...)
Mám pocit ako keby ma seklo (zas po 3mes), nutkanie na močenie, keď príde najväčšia bolesť tak pocit na zvracanie. Co vám rýchlo zaberie keď to príde?
(mam 33r)

addulienka
9. aug 2021

@sapa20 len tramal

ek13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz