Takto mi napuchli pery na dovolenke

28. jún 2024

Neviete z čoho to môže byt? Sme v Turecku a takto som sa zobudila… moze to byt nejaká alergicka reakcia? Vôbec neviem čo na to dať..mam tu len lieky pre dieťa fenistil gel a fenistil kvapky ale po zaruke🙁

gabci_gabca
28. jún 2024

Mas botox zdarma 😅 Aspon takto to nevyzera tak zle. A nezjedla si nieco? Mozno vnutorna horucka z prehriatia? Skus si dat nejake antihistaminikum.

irusa
28. jún 2024

mimo opuchu..máš ich napichané ?

vyrovnanaosoba
28. jún 2024

Dieťaťu by si dala fenistil kvapky po záruke? 😄 Tak daj aj sebe. Bud pomôže, alebo budeš mat ešte aj hore ako kačenka 😜

januska12323
28. jún 2024

Alergická reakcia. Porozmýšľaj čo si jedla, dávala si na pery, možno kombinácia?

darkswan
28. jún 2024

Mozno si si ich spalila a vyhodia sa po tomto nieco ako herpesy

luccija
28. jún 2024

Dithiaden, keď máš.Ale išla by som do lekárne či k lekárovi nech neopuchnes viac hrdlo, jazyk
Reakcia na jedlo skor ovocie?

brezza
28. jún 2024

Ten fenistil si kludne daj

egonsk
28. jún 2024

len to neposielaj kolarovi, lebo tam za tebou pricestuje 😉😁

marcellka32
28. jún 2024

Choď okamžite k lekárovi

stanulienkat
28. jún 2024

Kludne si daj Fenistil aj po zaruke. Nic sa ti nestane.

lakebabe
28. jún 2024

Zavolaj na poisťovňu na infolinku a delegátovi nech ti dovezie na hotel zmluvného lekára alebo ta odnaviguju ku ktorému ísť až neplatis. Vyzerá to ako alergia podľa mňa, nech ti pichnu injekciu. Nemala si predtým náhodou výplň pier? Mohla ti zreagovat ak si sa spalila

simsalabim
28. jún 2024

Urcite mas poistenie. Ries cez delegata. Opuch sliznic moze byt nebezpecny.

sisska96
28. jún 2024

Koľko mesiacov je po záruke? Ak do 6 mesiacov, tak kľudne si daj, maximálne až tak už neúčinkuje. Ale na toto treba silnejšie, dithiaden. Neviem či v Turecku existuje, niečo určite áno. Ak máš cestovné poistenie, tak zavolaj na infolinku a poradia ti. Mimochodom ja práve preto nechodím na takéto miesta, človek nikdy nevie ako reaguje telo na úplne inú klímu, stravu a pod.

nikaj
28. jún 2024

Dehydratácia

evaachesa
28. jún 2024

Prosím ťa ries to čím skôr aby ti neopuchlo aj hrdlo, to by mohol byť dosť problém!
Prípadne kontaktuj rovno sestričku v Turecku cez WhatsApp, pomôže možno lepšie ako delegát.

evaachesa
28. jún 2024

A inak máš v perách niečo pichnuté? Mohlo ti to nejak zreagovať keď si si nenatierala pery SPF balzamom, to slnko je mega silné. Videla som veľa ľudí s popaleninami na tele, niečo hrozné! 😱 Ja som mala takéto spuchnuté pery keď sa mi vyhodil herpes ale to bol extrém, musela som brať silné lieky.

marcellka32
28. jún 2024

@evaachesa odkiaľ máš takýto kontakt? Je aj pre iné krajiny? Dik

evaachesa
28. jún 2024

@marcellka32 len Turecko. Boli sme na dovolenke a nejaký čas pred som sledovala skupiny zamerané na Turecko aby som bola v obraze čo a ako... takže všetko dôležité som si odkladala. Tuto pani mi odporúčala aj priamo pani z cestovky aby som si uložila kontakt v prípade potreby. Čítam denne ako ľuďom pomohla keď delegát a poisťovňa totálne zlyhali a nič nevyriešili. Takže toto je len pre Turecko a ako píše oblasť od Kemeru po Alanyu. Pani pošle sanitku ak je treba a hneď ide človek k nim do nemocnice. Náklady sú potom hradené poisťovňou.

evaachesa
28. jún 2024

Nájdete ju aj na FB, má založenú skupinu ak by niekto kto sa chystá do Turecka potreboval info. 🙂

ktochytavzite
28. jún 2024

Ak máš v nich kyselinu tak to môže b,t reakcia na teplo

,inak nejaká alerg reakcia potrebuješ lieky na alergiu

autor
28. jún 2024

Baby takto to mám po zobudeni s malou čo som mala priložene chladive vrecko.. neviem či ešte čakať s lekárom že to dosiahlo maximum a teraz už bude lepšie? V lekarni povedali že mám dať dole náhrdelníky že to moze súvisieť s morom vodou a dali tabletky proti alergií.

autor
28. jún 2024

A áno pery som mala pichnute ale cca 4-5 rokov už dozadu to hádam nemôže byt už nič v nich

alzbeta311
28. jún 2024

Ja som sa s takymto opuchom raz zobudila, ked som vecer vypila viac ako som mala . Neviem aky to ma suvis, len moja skusenost

lakebabe
28. jún 2024

Toto vyzerá na silnú alergiu výplň po toľkých rokoch to by nemala robiť. Zavolaj do poistovne ze máš alergickú reakciu aj delegatovi alebo na to číslo co tu dávalo vyššie máš to horšie ako predtým podľa mňa nech ti čosi pichnu

amelie2017
28. jún 2024

Alergicka reakcia, ale kludne aj na slnko. Ja ked si nedam 50 krem a balzam, najprv mi spuchne nos a pery a potom sa mi vyhadzu brutalne herpesy. Daj si nieco na alergiu, v lekarni isto maju aj bez receptu a bez uv a ciapky/klobuka na slnko nechod.

lenqua_12325
28. jún 2024

Aj ja to mávam. Buď spálené zo slnka, alebo keď tam málo pijem. Mne moc TR voda nechutí a keď som tam dlhšie, zvykne ma chytiť aj mechúr. Veľa pi a chráň ich krémom.

lenkahorny
28. jún 2024

Mne raz takto opuchli pery, našťastie nič iné, ale odvtedy musím so sebou nosiť Prednisol ak by sa to zopakovalo. Bola to kombinácia jedla, zistili mi potom histamínovú intoleranciu. Ak by Ti to neprešlo po tých liekoch tak by som zbehla k lekárovi pre niečo silnejšie

vyrovnanaosoba
28. jún 2024

Dala si si aj fenistil? Máš to horšie ako si mala.

falbala132
29. jún 2024

V perach sa tak 10 % tej kyseliny nevstrebe nikdy a moze nastat imunitna reakcia aj po 5-10-20 rokoch.