Ťahanie zubov pri strojčeku. Je to nevyhnutnosťou?

dajulka01
11. dec 2019

Ahojte, konečne som s a odhodlala v dosť neskorom veku teda ísť na strojček ale nie je nikdy neskoro, iba sa chcem opýtať mam zdravé zuby bez kazov, 8 ešte nemám a ak mi povie lekárka co robí strojčeky že sa musia vytrhnúť zuby môžem to odmietnuť? Pretože moja známa tak odmietla a ta doktorka naliehala a odišla k inej a ta povedala ze nemusí ak nechce tak neviem ako to je, má niekto skúsenosti? Ďakujem

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajulka01
autor
11. dec 2019

@boldo87 nie nie nemám ich ešte práveže, či bude trhať iný zub pýtala som sa zubára že sa trhá zvyčajne 4ka

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca0510
11. dec 2019

@dajulka01 ja mam horne 8 a jedine co mi moja ortodontistka povedala,ze ked sa zacnu tlacit von,tak musia ist okamzite prec,aby sa mi zuby nepokrivili...ale nemala s ich pritomnostou ziaden problem

nikiki29
11. dec 2019

Zuby sa trhajú keď je sánka menšia a zabraňuje úplnému narovnaniu zubov. Ak odmietnes vytrhnutie, je možné, že výsledok strojčeka nebude tak dobrý. Ja mám vytrhnuté všetky 4 štvorky a nechýbajú mi 😊

deti95060810
11. dec 2019

dcéra 11 r.
potrebuje strojček, zubárka povedala že sa budú trhať 4 zuby....moc sa nám do toho nechce...😨

lana11
11. dec 2019

mne na strojček treba vytrhnúť až 4 zuby, asi som ako krokodíl všade zuby :D takže strojček nedávam,vydala som sa aj s krivymi zubami, ešteže charakter nemam krivý hehehe.

majusska202
11. dec 2019

@dajulka01 mne museli dva vytrhnúť lebo keby mi ich nevytrhnu tak ostatné nemajú miesto aby sa narovnali

moni73
11. dec 2019

@deti95060810 ti verim. Som skoro oplakala dcerine 4 zdrave zuby😥. 2 stvorky a 2 patky jej vytrhli pred letom.

ruzasipova
11. dec 2019

@dajulka01 Zdrave zuby sa trhaju, ak mas mensiu ustnu dutinu a preto sa ti zuby vykrivuju, lebo sa nemaju kam vsetky vpratat. Ja mam tak vytrhane 4 zuby a na ich miesto pekne dorastli spolu so strojcekom ine. Nie je to vobec poznat, ze mi chybaju.

lenku1
12. dec 2019

mne tiež kvôli strojčeku vytiahli všetky štyri osmičky a keď mi to doktor ukazoval tak som pochopila, že má to logiku a svoje opodstatnenie. Mne tie osmičky normálne rástli, teraz neviem či sa vyjadrím správne, v kosti doboku. Čiže jedna tlačila zuby z jednej strany a druhá z druhej a tým pádom sa mi tie zuby medzi dvoma krajnými osmičkami tlačili k sebe a krivili sa, takže si neviem predstaviť ako by sa narovnali keby som trvala na tom aby mi osmičky nechali

dajulka01
autor
12. dec 2019

Ja mam všetky zuby rovné jedine tzby krivé mam hore 2ky posunuté v pred a vyzerá to ako nejaký vlkodlak😀proste sú vysunuté..

kosicanka1
12. dec 2019

@dajulka01
zdravim, mam 12 rocnu dceru.
Horne zubky ma velmi krive, kazdy si rastie do inej strany.
Zubarka zhodnotila, ze obe 4 hore musia ist von. Ukazala sadrovy odtlacok, rtg.
No fakt bohuzial bez vytrhnutia zubov by bol strojcek nanic. Nemali by sa kde posunut zubky a vyrovnat.
Vo februari nas caka trhanie. Netusim ako to prezijeme obe, velmi mi je to luto.
Ale viem, ze na druhej strane, dcera by velmi lutovala v dospelosti, ze sa na to nedala.
Tak to nejak spolu dame.
Vo februari jej vraj namontuje nejaky obluk a hned v ten den sa vytrhnu 2 zuby.
🤷‍♀️😰

deti95060810
12. dec 2019

zaujímavé...tiež som nosila strojček...krivé zubky - predné. Ale žiadne zuby mi netrhali....A zuby mám už krááásne rovné po nosení strojčeka...
Nám lekár odporúčil aby sme ešte počkali s dcériným problémom, nakoľko ešte len začne rásť a možno že nebude musieť byť ani trhanie zubov...To nám povedal súkr. lekár. Takže čakáme...

kiwi3
12. dec 2019

ja mam tiez horne styrky vytrhnute. ako vidim nie som jedina a ako vidim, na nikom to nevidno 🙂

dajulka01
autor
13. dec 2019

Ja sa bojím skôr toho trhania keďže mne nikdy nebol žiadny zub trvalý trhany

jeliz59
13. dec 2019

Ahoj nosila som strojček skoro 5 rokov....a trhali mi 4 ky....

jana_eyre_2
13. dec 2019

Mne keby tie dva zuby nevytrhli, tak sa mi nemajú kam posunúť.. na moje ústa som mala príliš veľké zuby, trčali mi z úst.. podľa mňa sa to netrha štandardne, ale len keď je potreba.. hlavne treba rátať s tým, že keď 8 nárastu, chrup sa zase posunie..

emminka
27. jan 2020

@kosicanka1 presne aj nám tak odporučila. Boli sme dnes trhať obe 4 naraz a poviem pravdu bála som sa viac ako dcérka /14 rokov/, všetko prebehlo cca za 5 minút. Žiadna bolesť, pre istotu sme ešte dali tabletku po 3 hodinách. Nateraz to zvláda 👌 👌 👌, hádam to tak zostane.

hanny1
5. máj 2020

Ahojte, dcérke (13r) idú trhať zajtra 2 horné 4ky, ako píšete viaceré, má malé ústočká a veľa zubov, strojček by bol nanič, kebyže nevytiahnu. Zuby sa jej do úst nezmestia, robia jej škaredý predkus. Samozrejme dcérka sa bojí, držte palce na zajtra 😉

kristina3791
11. feb 2021

@dajulka01 ono to je hlavne o tom ci mas v ustach dostatok priestoru na vyrovnanie tych zubov. Ak mas zuby moc nasebe ze ich mas nejako poprekladane a priestor v ustach uz moc nemas asi by ti to vytrhnut musiela ale neviem nie som zubarka skus sa popytat u inych

cervenaruza123
11. feb 2021

@dajulka01 Ja som nosila strojcek ako mala. Prva zubarka tvrdila, ze mi treba vytrhnut zuby, tak nasi presli k druhej, ktora najprv tvrdila, ze bude sa to dat aj bez toho. Lenze aj tak casom vysvitlo, ze sa mi zuby tak nevojdu do ust, takze mi nejake vytrhnut musela. Strucne povedane, keby mi ich nevytrhla, zuby by sa mi nevyrovnali, lebo by sa tam vyrovnane nevosli. Takze uplne zbytocne by som nosila strojcek. Taze zavisi od toho, ake mas zuby

lenuska4545
3. apr 2021

@nikiki29 Ahoj môžem sa opýtať za aký čas sa ti po vytrhnuti 4-iek spojili tie medzery medzi zubami? Ďakujem

marcela91
8. jan 2022

@moni73
@deti95060810 uz 2 roky stara tema, hadam mate aj strojcek uz vonku, ako ste to zvladli? nas to caka s 12 r dcerou, mam z toho hrozu....

deti95060810
8. jan 2022

@marcela91 ale kdeže... v decembri sme boli na ročnú prehliadku u zubára a zas nám povedal že máme ešte so strojčekom počkať. Dcéra má 13,5 roka, hlava a čeľusť jej narástla a zuby sa jej dali nejak dozadu - aj sama tvrdí že už ich tak necíti ako predtým...a tak zas čakáme... inak nám chceli vytrhnúť 4 zdravé zuby...

pupava36
4. jan 2023

@deti95060810 ja uz by som necakala, podla mna zbytocne, treba ist k inemu zubarovi nech to prehodnoti a nech s tym nieco robi. Mne museli vytrhnut spodne dve 8smicky, museli mi ich vysekat s kosti koli tomu ze by sa mi skrivili vyrovnane zuby po strojceku. Trhanie zubov je sice neprijemne ale ak je to preto ze ma malo miesta v ustach urcite by som to dala vytrhnut, i ked by mi bolo dcery potom luto. Neviem odkial ste, ale ja som chodila ku pani Klimovej na Zahradnicku v BA ona je pre mna velka odbornicka a vdacim jej za tie moje zuby ze mi ich pekne narovnala aj ked ja svojou sprostostou a lenivostou nosit nocny strojcek po vyrovnani zubov som si akurat znova skrivila horne zuby.

vanesa765
20. apr 2024

Ahojte môžu sa kyvat zuby práve pri strojceku? Potrebujem skorú odpoveď ďakujem.

dajulka01
autor
29. apr 2024

@vanesa765 pri nevidietľnom áno…ja to tiež bádam

majuskaemka
24. máj 2024

@dajulka01 ahoj caka nas rozhodnutie fixny alebo neviditelny strojcek. Ako si spokojna s neviditelnym? Dcera ma 12 a dako sa toho bojim :(

majuskaemka
24. máj 2024

@vanesa765 ano ved je na ne vyvyjany tlak a vlastne idu do druhej polohy, tak su uvolnene