Tablety Methionin na predpis a padanie vlasov

pjana
30. júl 2024

Poprosím Vás o radu, ako dlho môžem užívať tablety metionin, ktorý mi predpísala kožná lekárka? Povedala mi, že užívať sa má 2 mesiace a potom pauza. No v lekárni mi povedali, že sa môže užívať stále bez prestávky, že on začína účinkovať po 2 mesiacoch od užívania. Vlasy stále padajú tak neviem, či ho vysadiť. K dr. som objednaná na september. Ďakujem za radu🙂

koniarova
30. júl 2024

Ktoré? Ja poznám len voľno dostupné v lekárni. Netreba predpis. Tie môžeš aj sto rokov užívať.

mandzula
30. júl 2024

Tie od kozneho na predpis som uzivala dva mesiace, efekt minimalny, teraz uzivam volnopredaj Methionin komplex - uz 4. mesiac a aj u mna, aj u dcery zaberaju super. Tie od kozneho obsahuju len methionin, ten volnopredaj L-Metionín, L-Cysteín, Vitamín B1 (thiamín), Vitamín B2 (riboflavin), Vitamín B6 (pyridoxín), Biotín (vitamin B7), Calcii pantothenas (vitamín B5),Extrakt Equisetum arvense (praslička roľná, vňať), Extrakt Cucurbita pepo (tekvica obyčajná, semeno), Extrakt z obilných klíčkov.

pjana
autor
30. júl 2024

@koniarova ja som počula, že tie od kožného na predpis sú najlepšie, preto som ich skúsila.
@mandzula kolko si ich užívala, keď si zbadala zmenu?

pjana
autor
30. júl 2024

Zároveň s nimi asi mesiac užívam cystiphane čo je zinok, B6

koniarova
30. júl 2024

@mandzula aj ja tie voľnopredajné užívam. Vidím výraznú zmenu k lepšiemu.
@pjana užívam aj 4 mesiace.

mandzula
30. júl 2024

@pjana obe s dcerou sme boli po korone, vlasy nam padali riadne, uz som fakt nevedela, co do nas napchat, vysledky sme videli po cca 2 mesiacoch. Benu e-shop ich ma teraz za dobru cenu.

summer23456
30. júl 2024

@mandzula ktoré konkrétne užívaš?

mandzula
30. júl 2024

@summer23456 Methionin komplex.

summer23456
30. júl 2024

@mandzula vdaka a užívaš ráno dve tbl a večer jednu? A dcére koľko ročnej to dávaš?

mandzula
30. júl 2024

@summer23456 obe uzivame len 2 rano, dcera ma cochvila 18.

summer23456
30. júl 2024

@mandzula dakujem

suzy2508
30. júl 2024

@mandzula bože ďakujem, toto som potrebovala. Toto je presne aj môj problém, 3x prekonaný kovid a po každom kovide mi vlasy vypadávali v gučiach. Určite skúsim.

mandzula
30. júl 2024

@suzy2508 drzim palce, nech pomoze.🙂