Syndróm vyhorenia

12. aug 2023

Ahojte, mozno si idem po radu, alebo sa len posťažovať.Určite veľa z vás ma tu možno ukameňuje a možno niekto aj pochopí.Som neštašťastná.Neviem sa z ničoho tešiť.Akokeby som žila v neustálom kolobehu.Keď pozerám fotky mojích kamošiek alebo spolužiačok neviem sa z nich tešiť.To ako sa im darí ake sú šťastné neviem pochopiť.Prečo som nemala také šťastie aj ja.Dokončili si školu, cestujú dovolenkujú.Vidia svet.A ja? Nemala by som sa tak cítiť, veď mam úžasnú dcéru , mam manžela, študujem na vysokej škole,pracujem v materskej škole, ale stále mi niečo chýba.Momentálne budem doma s dcérkou nakoľko bola dcétka s mojou mamou a ja som chodila do prace s mamkou sme sa dohodli ,že takto budeme fungovať rok.Čas s dcérkou je úžasný, chýbalo mi to ked som chodila do práce.Ale chcem proste aby aspoň raz za čas bol den trochu iný.Vinu zvalujem na svojho manžela.Cítim ako ma vo všetkom brzdí.On je typ človeka, ktory by najradčej sedel doma pretože pracuje a po práci chce mať kľud aj keď sa niekam rozhodne s nami íst tak len na miesta ktore pozna, ktore niesu daleko a kde vie ze sa dlho nezdrzime.Ano viem co mi napíšte ,tak choď len ty s malou.Ale aký to je výlet keď pôjdeme len my dve.Byvam v dedine, kde nemáme veľa možnosti aj keby som chcela niekde vycestovať muselo by to byť autom a nemám vodičák.Poraďte mi ako to zvládate vy.Cítim,že som vyhorela, nic ma nebavý, nudím sa,som stále unavená.S manželom sa nedohodneme vždy keď mu navrhnem aby sme niekam šli skonči to hádkou a nikam neideme.Ľúbim ho ,stará sa o nás nie som od neho závisla a to hlavne nie z finančnej stránky ale vybavuje sa mi všetko čo som mohla stihnút ako mladá bez detna a kvôli nemu som nezazila skoro nič

deti95060810
12. aug 2023

prečo si nespraviš vodičský? len tak, alebo zo zdr. dôvodov?
keby si chodila autom tak si slobodnejšia - "hodíš" dieťa do auta a idete kde chcete napr. v okruhu 50 km by ste isto niečo našli...

autor
12. aug 2023

@deti95060810 vodičák som skúšala robiť no neurobila som skúšky,bolo to premňa veľmi deprimujúce obdobie ,chystám si ho urobiť ale najprv chcem dokončiť školu kedže aj za tú si platím a som v končiacom ročníku bolo by toho na mňa veľa.A ďalšia vec vodičák by som aj tak dokončila neviem o pol roka? Rok?

petamich
12. aug 2023

nie ty si nezazila veci kvoli sebe a nie kvoli nemu - manzel bol asi rovnaky typ aj pred dietatom, rovnako ako dieta mas asi dobrovolne a nie ako vysledok trestneho cinu 🤷‍♀️ prepac, ze ta nebudem lutovat ale mne tvoj prispevok znie velmi podobne ako rozhovory s jednym blizkym rodinnym prislusnikom a toho uz nedavam - ten (ta) nie je so svojim zivotom spokojny, s tym ako zije, pracou v akej pracuje, ...ale zaroven nespravi nic pre to, aby to zmenil, vini vsetkych a vsetko, len nie seba

a co ak by si dokoncila vodicak o pol roka? teraz co cakas, ze manzel sa zmeni zo dna na den, aby si bola TY spokojna, nie tak to nefunguje, zacni tym, co vies zmenit ty a predpokladam, ze MHD u vas funguje, sportovat sa tiez da, najst si veci, ktore ta budu bavit a tesit zrejme tiez

hankab
12. aug 2023

Vodicak mozes mat hotovy aj za mesiac, ak ti mamina postrazi dieta a budes mat casto jazdy.

autor
12. aug 2023

@petamich nečakám, že ma budeš ľutovať, možno práve takéto komentáre potrebujem počuť 😊 takže ďakujem.Ďalšia vec no by si sa čudovala ,že tu naozaj MHD nemame ak áno tak 30km od nás ďalej tu nejazdia vlaky len autobusy a to nie stále.S deťmi tu naozaj nemáme kde íst je tu ihrisko ale nic na nom nie je žiadne pieskovisko nic ,jedine ze zoberiem loptu a idem s malou tam.A vodicak ako som už pisala chystam sa ho urobit len je to pre mna velmi takze rozhodnutie bolo to velmi zle obdobie ked som ho vtedy neurobila.Bojim sa ze by som znova zlyhala

autor
12. aug 2023

@hankab Praveze mi nema kto postrazit dieta lebo mamka nastupila do prace.Manzel robi na 3 smeny.

pkgirl30
12. aug 2023

prvá chýba obvyňuješ jeho, že on je zodpovedný. Je skutočne zodpovedný za tvoj život alebo si zodpovedná ty?

autor
12. aug 2023

@pkgirl30 ja neviem zacali sme spolu chodit od mojich 14tich.Nepoznala som ake mam moznosti .A aj ked som vedela ze moj zivot moze byt iny chcela som byt s nim on taky zivot nechcel cize som sa stale prisposobovala jemu.Vedela som aky je a ze to s nim bude tazke no aj napriek tomu som robila to co chcel on len aby bol stastny nemyslela som na seba.

marca12
12. aug 2023

My ludia sme taki,ze radi svoje zlyhania alebo nespokojnost zvalujeme na inych. Keby si bola akcna,tak by pre teba ani muz nebol prekazkou. Zoberies sa s malou,kamoskami a ides. Na druhej strane,ak aspon obcas s vami niekam ide,bud aspon za to vdacna. Aj tie kamosky,co vycapuju dookola fotky,urcite nechodia kazdy den niekam. Vsetko je prioritach. Niekto si zalozi rodina,najde v nej stastie a niekto rad precestuje svet a v tom vidi stastie. Malokto ma moznost budovat si domov,rodinu a este stihat aj cestovat krizom krazom. Kazdy vylet stoji peniaze. Skus takto jeden mesiac vyletovat a uvidis,v akom stave bude tvoj ucet.

autor
12. aug 2023

@marca12 to máš pravdu,ateraz keď máme malu tak skoro všetky peniaze investujeme do nej.Nechcem drahe vylety chcem len proste aby sme boli spolu aby sme niečo zazili nieco inr nez len tocit sa okolo malej a mat naplanovanu kazdu sekundu nazho vztahu.Chcem zit nie len prezivat.Rodina je pre ma vsetkym.Som akcna cely svoj zivot som bola medzi ludmi, pomahala som mladym ludom vzdy som nieco robila.Chyba mi to.Teraz sa citim ze nedokazem vobec nic.Ze som zena, ktora musi, upratovat, varit postarat sa o rodinu a dalej?

katarinakatka57
12. aug 2023

Ty ako píšeš, ze tvoje kamosky sa maju dobre, cestuju atd....ja zas napísem, z mojho pohladu, ako je dobre tebe! Robis v školke, mamina bola s tvojou dcerkou....za mna, praca v skole/v skolke je vyborna!!! Tiez som z dediny, vidim, ako dkbre sa ucitelia maju, aj kamoska je ucitelka.Velmi ale velmi lutujem, ze som nesla tymto smerom volakedy. Mam deti, dcera ide do skolky, hladam pracu...moja mama mi dceru nepostrazila, nikdy, ani nebude. Svokra daleko. Co by som ja dala zato, keby mne takto strazili dieta. Mam manzela, ktory je super manzel, otec...desim sa co bude ked nastupi do skolky, ci bude chorlava, a ked bude kam ju dam, lebo co sa tyka pomoci, s muzom sme nato dvaja. A ked si najdem prácu, muz nemoze vkuse ostat na ocr. Ja ked budem niekde nová, budu mi tolerovat ocr? No urcite nie. Na vylety chodime vramci moznosti, u nas zas financie nas blokuju.
A este ti napisem. Moja druha kamoska mi zas hovorila, ze aky super zivot mám ja. Lebo ona zarába, chodi na dovolenky, no nenasla si chlapa (37 rocna ako ja) a ma obavy ci stretne, a ci bude mat vobec deti. Ja ked sa jej stazujem ze sme pri mori este neboli, ona mi hovori, ze keby mala takeho dobreho chlapa ako ja a 2 zdrave deti, by ju more netrapilo.
Takze vidis, vsetko je uhol pohladu. Nie kazdy má co by chcel....

marca12
12. aug 2023

Ale to je iba obdobie. Dieta odrastie a zase budes viacej casu na seba. Ty si asi nebola stvorena na rodinny zivot alebo ake si nala ocakavania? Varit,upratovat,prat,stihat po praci nakup musime kazda aj ta,ktora nema deti a potom je uz na nas ako stravime cas.

deti95060810
12. aug 2023

ale kdeže o rok... 3 mesiace...
ja som robila dávno a bol rýchlokurz za 6 týždňov.. ale aj stál.

pkgirl30
12. aug 2023

A tu je kameň úrazu, nemyslela si na seba. ale nezabúdaj že vždy dá začať odznova. Ak si sa doteraz prispôsobovala, neprebala ohľad na seba. tak teraz je ten čas začať. samozrejme že si vyhorela lebo si všetkú energiu venovala druhým a nevedela si povedať NIE

autor
12. aug 2023

@katarinakatka57 to ja viem, viem že niekto sa ma lepšie niekto horsie som rada za to co mam pozeram sa spätne na moj zivot a vidim co vsetko som dokazala a nedokazem sa z toho tesit

autor
12. aug 2023

@pkgirl30 presne tak, neviem povedat ludom nie pretoze sa bojim ze ma opustia alebo ich sklamem tak sa vzdy radšej obätujem

autor
12. aug 2023

@marca12 dufam ze je to len obdobie lebo ma to psychicky velmi nici

pkgirl30
12. aug 2023

presne tak. Toto je treba napraviť. nie radikálne, aby ťa to nešokovalo ale postupne, malými vecimi, ak sa ti niečo nepáči povedať svoj názor, povedať nie, venovať čas len sebe bez toho aby tam bola dcéra alebo manžel, ak by to mal byť len kúpeľ alebo prechádzka v prírode alebo nejaký koníček ktorý by bol iba tvoj proste trocha slobodnejšie žiť

autor
12. aug 2023

@pkgirl30 Ďakujem,bude to veľmi tažke ale musim to skusit inak sa asi zrutim

pkgirl30
12. aug 2023

niet za čo 🌞 mysli na seba lebo dcére budeš zbytočná ak budeš chorá. nenechaj to zájsť do depresií alebo niečoho horšieho.

autor
12. aug 2023

@pkgirl30 myslim si ,že som uz na hranici.Dakujem musim bojovat.

pkgirl30
12. aug 2023

Držím palce 🌞💖

autor
12. aug 2023

@pkgirl30 dakujem❤️

tenerifka
12. aug 2023

zacni malymi krokmi....ten vodicak je pre teba velmi dolezity, stanov si na zaciatok ciel, ze si ho urobis. A ked ho uz budes mat a budes moct vypadnut niekam s dcerou sama, je dost pravdepodobne, ze manzel sa zazracne prida, lebo uz nebudes ako chudera na ñom zavisla a sediet za pecou.
A aj ked manzel pracuje na 3 smeny, vzdy sa da naplanovat tyzdeñ dopredu, ako sa zariadite, ak dieta ochorie, mozu mu v praci vyjst v ustrety napr.s poobednymi smenami, a doobeda moze byt s dcerou. Je to VASE dieta, nielen tvoje

autor
12. aug 2023

@tenerifka niekedy si myslim ze je len moje a manzel je moje adoptovane dieťa😀 ale ano mas pravdu len teraz si robim skolu caka ma bakalarka tak, to bude narocne